Tobulėti padeda profesinė liga | Diena.lt

TOBULĖTI PADEDA PROFESINĖ LIGA

Bemaž prieš dešimtmetį pradėjęs dirbti bendrovėje Klaipėdos autobusų parkas Vaidas Ramanauskas jau tada užsisėdėti vienoje vietoje neketino. Veržlus klaipėdietis greitai kilo karjeros laiptais ir dabar šiai įmonei vadovauja. Tiesa, nedaugelis žino, kad V.Ramanauskas tik per plauką nepasuko sportininko keliu, tačiau patyręs nugaros traumą šios minties atsisakė.

Mokytis niekada nevėlu

– Papasakokite, iš kur esate kilęs?

– Gimiau, augau, mokiausi, kūriau šeimą ir dirbu Klaipėdoje. Tėvai irgi čia pat gyvena, tad šis miestas man visais atžvilgiais yra labai artimas.

– Be visų savo veiklų, dar ir studijuojate universitete.

– Gyvenimas kupinas netikėtumų. Baigęs savo pirmąsias studijas buvau įsitikinęs, kad jų pakaks. Inžinerinis mokslas – išties sudėtingas, be to, pradėjau dirbti transportu užsiimančioje įmonėje, kur specifinio išsilavinimo nereikėjo. Užteko mano turimų žinių. Greitai kilau karjeros laiptais, tapau direktoriaus pavaduotoju. Tada pajaučiau aukštojo išsilavinimo poreikį. Bendrovėje susidarė apie 50–60 man pavaldžių žmonių, kurie ėjo labai įvairias pareigas. Nuo sargo, apsaugininko iki buhalterio ir statybos vadovo. Su kiekvienu jų reikėjo surasti bendrą kalbą, išgirsti ir suprasti. Pradėjau labiau gilintis į žmogaus psichologiją, o kad įgyčiau naudingų žinių, studijavau Klaipėdos universitete. Netrukus įsidarbinau Klaipėdos autobusų parke.

– Nuo ko pradėjote karjerą šioje bendrovėje?

– Startavau nuo Pervežimų skyriaus. Tobulėti šioje srityje buvo kur, todėl kolegijoje mokiausi transporto logistikos. Dar viena sritis, kurios žinios man verkiant reikalingos, – ekonomika. Su skaičiais savo darbe anksčiau susidurdavau, bet norėjosi tai suprasti plačiąja prasme, todėl įstojau į Kauno technologijos universitetą.

– Ar dabartiniame darbe ant jūsų pečių nugulė daugiau atsakomybės nei ankstesniuose?

– Tai priklauso nuo paties žmogaus – arba turi atsakomybės jausmą, arba ne. Nemanau, kad kuris nors kitas paprastesnis darbas nereikalauja atsakomybės ir pastangų. Reikalauja. Žinoma, pats darbo pobūdis, jo organizavimas skiriasi. Įmonės, kurioje dirbau prieš tai, akcininkas buvo privatus žmogus, o Klaipėdos autobusų parko – savivaldybė arba tiksliau – administracijos direktorius. Todėl esame labiau socialinę paslaugą teikianti bendrovė ir keliame sau kitokius uždavinius. Mums svarbus ne tik grynasis pelnas, bet ir žmonės, tinkama paslauga, jos kokybė. Įmonė turi 265 darbuotojus. Nesu naujokas, dirbu čia nuo 2008-ųjų. Kaip jau minėjau, pradėjau nuo Pervežimų skyriaus vadovo pavaduotojo pareigų, paskui tapau šio skyriaus vadovu, tada – Eksploatacijos departamento direktoriumi.

Ramstis – šeima

– Kas jus palaiko sunkiais momentais?

– Šeima man – didžiausia motyvacija. Kai artimiesiems pasakiau, kad ketinu dalyvauti konkurse direktoriaus pareigoms, sulaukiau didelio palaikymo. Su žmona Ingrida, kuri irgi klaipėdietė, turime du vaikus – penkerių sūnų Beną ir penkiolikametę Ugnę. Dukra smarkiai sportuoja, kiekvieną dieną treniruotės jai atima po dvi tris valandas, todėl didžiąją dalį laisvalaikio praleidžiame palaikydami Ugnę ir jos partnerį Vingaudą įvairiuose konkursuose, pasirodymuose.

– Kokioje srityje darbuojasi žmona?

– Ji ekonomistė. Kadangi pats dabar daug gilinuosi į šią sritį, Ingridos žinios man labai praverčia.

– Kaip susipažinote?

– Tai nutiko dar studijų metais, Aukštesniojoje technikos mokykloje buvome grupės bendramoksliai. Tačiau rimčiau susidraugavome tik kartu nuėję į vieną draugo gimtadienį.

– Kokių pomėgių turite?

– Visą gyvenimą sportuoju. Ir iki šiol stengiuosi kiekvieną dieną pajudėti. Laisvalaikiu bent porą kartų per savaitę žaidžiame su draugais krepšinį, lankau treniruoklių salę. Su šeima labai mėgstame keliauti. Tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Pravėdinti galvas stengiamės ir savaitgaliais, drauge važiuojame į gamtą. Svarbiausia neužsisėdėti namuose, turime gerų draugų ratą, stengiamės kuo daugiau bendrauti, pamatyti, pažinti.

– Kur lankėtės pastarąjį kartą?

– Kalbant apie užsienio šalis, neseniai buvome Kretoje. Tai nuostabaus grožio Graikijos sala, likome labai patenkinti šia kelione. Paprastai stengiamės išvažiuoti du kartus per metus. Viena kelionė būna skirta šeimai, vaikams, kai traukiame į šiltą kurortą pailsėti, pasimaudyti. O kita išvyka – aktyvesnė, be vaikų, labiau pažintinio pobūdžio.

Jėgos dvikovės čempionas

– Minėjote, kad sportuojate nuo mažumės. Galbūt jaunystėje tai darėte profesionaliai?

– Išbandžiau ne vieną sporto šaką. Besimokydamas mokykloje Klaipėdos karatė kovose pelniau antrąją vietą. Pirmasis mano treneris buvo klaipėdietis Ričardas Baika. Paskui pradėjau lankyti jėgos treniruotes. Mokyklos galiūnų konkurse užėmiau antrą vietą. Būdamas devintokas rungiausi su dvyliktokais. Galima sakyti, šioje srityje buvau savamokslis. Taip pat turiu apdovanojimų iš rankų lenkimo varžybų. Kai suėjo aštuoniolika, tapau Lietuvos jėgos dvikovės čempionu. Šiame sporte man sekėsi, tačiau patyriau nugaros traumą ir visus rimtus sportus mečiau.

– Vadinasi, planus pakoregavo visiškas atsitiktinumas.

– Pats gyvenimas parodė, kad tai – ne man. Lieji prakaitą, smarkiai treniruojiesi metus ir daugiau, investuoji savo laiką, pinigus, laikaisi griežto režimo. Žodžiu, dirbi iš peties, laimi Lietuvos čempionatą, o kas toliau? Grąžos gauni tik lapą, rankos paspaudimą ir pagyrų. Visa kita atitenka rėmėjams. Lieki it musę kandęs. Svarbiausia, kad pasiekiau savo tikslą. Įrodžiau sau, kad galiu.

– Vaikams, matyt, yra ko pasimokyti iš stipraus tėčio.

– Dabar bandau sportu užkrėsti ir mažąjį, ugdyti gerą požiūrį į gyvenimą. Nes sėdėti prie kompiuterio – labai pavojinga, vaikai nutunka, pradeda tingėti. Benas jau lanko futbolo treniruotes, taip pat matematikos mokyklėlę, kur lavina skaičiavimo įgūdžius, atmintį.

Namuose – kinų kuoduotasis

– Gyvenate mieste ar apsistojote kur nors nuošaliau nuo Klaipėdos šurmulio?

– Su šeima maždaug prieš dešimtmetį išsikraustėme į užmiestį. Turime ir gyvūnijos. Kai buvau mažas, tėvukas niekada neleido auginti šuns, todėl ir pats iš pradžių nenorėjau. Gyvūnas reikalauja daug priežiūros. Tačiau nutiko priešingai, žmona, vaikai, privertė persigalvoti. Šiuo metu auginame kinų kuoduotąjį. Ugnė išsirinko. Šis šuo turi daug gerų savybių, meilus, daug žaidžia su mažuoju. Dar įsirengėme akvariumą.

– Ar jau spėjote apsiprasti su naująja darbo vieta?

– Nors praėjo dar nedaug laiko, šeima pastebi, kad ilgiau užtrunku darbe, po darbo ne knygą o dokumentus skaitau. Laukia virtinė susitikimų, su vienais dar reikia susipažinti, su kitais – išsiaiškinti tolesnius santykius. Pasikeitus įmonės vadovui iškyla nemažai darbinių klausimų. Galvoje sukasi daug idėjų, kurias ateityje norėčiau įgyvendinti. Tai normalu. Kam užimti postą, jei neturi jame ką veikti. Tada reikėtų rinkis vykdytojo darbą. Tik atėjęs daviau užduotį, kad artimiausiu metu miesto autobusuose būtų įmontuoti telefonų įkrovimo lizdai. Skubantiems keleiviams tai bus didelis patogumas. Tada svarstysime interneto atsiradimo galimybę. O apie didesnius darbus – vėliau.

– Ar keliaudamas po kitus miestus, šalis išbandote jose viešąjį transportą?

– Sergu profesine liga – negaliu nepastebėti pro šalį pravažiuojančio autobuso. Man įdomu, kiek keleivių vežama, kokie autobusai, kokia jų kokybė, ką reklamuoja, ką naujo įdiegė. Nesinori atsilikti nuo naujovių, ir toliau siekiame išlikti lyderiaujančia įmone Lietuvoje. Kalbant apie modernumą, visada buvome vieni pirmųjų. Stebuklo neįvyko ir tokių gerų rezultatų per vieną dieną nepasiekėme. Tai – sunkaus darbo vaisiai.

Vizitinė kortelė

Gimė 1978 m. rugpjūčio 16 d. Klaipėdoje.

Baigė Klaipėdos 4-ąją vidurinę mokyklą (šiuo metu – Klaipėdos "Vyturio" pagrindinė mokykla).

Klaipėdos aukštesniojoje technikos mokykloje (šiuo metu – Klaipėdos valstybinė kolegija) mokėsi autotransporto inžinerijos.

Klaipėdos universitete mokėsi socialinio darbo.

Socialinių mokslų kolegijoje mokėsi transporto valdymo ir logistikos.

Kauno technologijos universitete, Klaipėdos padalinyje studijuoja verslo ekonomiką.

Nuo 2008 m. dirba Klaipėdos autobusų parke.

Nuo spalio 23 d. eina Klaipėdos autobusų parko generalinio direktoriaus pareigas.

Vedęs, žmona Ingrida, turi du vaikus – Beną ir Ugnę.

Rašyti komentarą
Komentarai (65)

Algis

Sveikinu vadovą teisingu keliu einant. Yra reakcija !!!!! Va kur esmė, taip ir turi būti. Keista būtų jei būtų kitaip. Bus laimingų ir nelaimingų. Atsiprašau, jau yra !

Vadovui

Valdžia – teisė, galimybė ar gebėjimas paveikti kieno veiksmus, pajungti ką nors savo valiai; socialinis (pvz., politinis, ekonominis, teisinis etc.) viešpatavimas, vadovavimas; galia; įtakos, galios arba valdymo organas (institucija); vyresnybė, vadovybė[1].

Priminimas

Vizitinė kortelė Gimė 1978 m. rugpjūčio 16 d. Klaipėdoje. Baigė Klaipėdos 4-ąją vidurinę mokyklą (šiuo metu – Klaipėdos "Vyturio" pagrindinė mokykla). Klaipėdos aukštesniojoje technikos mokykloje (šiuo metu – Klaipėdos valstybinė kolegija) mokėsi autotransporto inžinerijos. Klaipėdos universitete mokėsi socialinio darbo. Socialinių mokslų kolegijoje mokėsi transporto valdymo ir logistikos. Kauno technologijos universitete, Klaipėdos padalinyje studijuoja verslo ekonomiką. Nuo 2008 m. dirba Klaipėdos autobusų parke. Nuo spalio 23 d. eina Klaipėdos autobusų parko generalinio direktoriaus pareigas. Vedęs, žmona Ingrida, turi du vaikus
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS