Tyrimas nustebino kontrolierius: užkliuvo „Klaipėdos švenčių“ veiklos | Diena.lt

TYRIMAS NUSTEBINO KONTROLIERIUS: UŽKLIUVO „KLAIPĖDOS ŠVENČIŲ“ VEIKLOS

Su "valstiečių" vėliava Seimo nario mandato siekęs, bet rinkimų nelaimėjęs viešosios įstaigos "Klaipėdos šventės" direktorius Romandas Žiubrys turi naujų rūpesčių. Po įstaigos audito jam teks atsakyti į ne vieną Klaipėdos savivaldybės kontrolierės klausimą.

Stulbinama direktoriaus alga

Apie R.Žiubrį klaipėdiečiai daugiau išgirdo po to, kai šiemet jo vadovaujamos viešosios įstaigos "Klaipėdos šventės" veiklos ataskaita buvo svarstoma miesto tarybos posėdyje.

Tada ir buvo paviešinta, kad pernai šios įstaigos direktoriaus bazinė alga per metus siekė 36,3 tūkst. eurų, dar priemokos – 9 947 eurai, priedai – 6 031 euras bei atostoginiai – 4 352 eurai.

Iš viso "Klaipėdos švenčių" direktoriaus atlygis pernai per metus siekė 56,7 tūkst. eurų, neatskaičius mokesčių.

R.Žiubrys tada žurnalistams aiškino, kad jo alga nustatoma pagal tvarką, kuri galioja visoms savivaldybės viešosioms įstaigoms.

Esą tų pinigų negauna avansu, bet už jau atliktus darbus.

"Klaipėdos švenčių" veiklos ataskaitos duomenimis, 2013 m., kai R.Žiubrys atėjo dirbti įstaigos vadovu, per metus jo atlyginimas siekė 22,1 tūkst. eurų, neatskaičius mokesčių.

Po trejų metų, 2016-aisiais, jau – 29,3 tūkst. eurų, 2017 m. – 40,2 tūkst., 2018 m. – 46,3 tūkst., o pernai jau – beveik 57 tūkst. eurų: per mėnesį – daugiau nei 4,7 tūkst. eurų.

Tai yra maždaug 100 eurų daugiau nei 2019 m. uždirbo Klaipėdos meras ir daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu uždirbo devyni iš 13 kadenciją baigiančios Vyriausybės ministrų.

Klestėjo ir per karantiną?

Nepaisant to, kad dėl karantino kurį laiką kultūrinių renginių mieste nebuvo, įstaigos "Klaipėdos šventės" darbuotojų algos ir toliau išliko nemažos.

Rekvizitai.lt skelbia, kad vidutinis atlyginimas šioje įstaigoje šių metų balandį buvo 1 697, spalį – 1 653 eurai.

Pagal rekvizitai.lt duomenis, šiuo metu įstaigoje dirba 16 žmonių.

Nuostaba: atlikusi "Klaipėdos švenčių" auditą, savivaldybės kontrolierė D.Čeporiūtė neslėpė, kad ją nustebino kai kurios šios įstaigos veiklos. / Redakcijos archyvo nuotr.

R.Žiubrio vadovaujamoje įstaigoje "Klaipėdos šventės" projektų techninės dalies koordinatoriumi dirba jo žmonos brolis Petras Jucius.

O R.Žiubrio žmona Ieva Žiubrienė "Klaipėdos šventėse" darbuojasi pagal terminuotą darbo sutartį.

Pareigas ji užėmė įstaigai laimėjus konkursą įgyvendinti komercinės veiklos projektą pagal 2015 m. gegužės 7 d. sutartį "Dėl renginių operatoriaus paslaugų, kurioms teikti naudojamas valstybės turtas".

Paaiškinimams suteiks laiko

Paviešinus šią informaciją, dar vasarą Klaipėdos savivaldybės kontrolierė Daiva Čeporiūtė inicijavo "Klaipėdos švenčių" auditą.

Kaip tik šiuo metu jis jau pabaigtas, pastabos artimiausiomis dienomis bus pateiktos įstaigos vadovui, iš kurio lauks atsakymų. Juos gavus auditas bus paviešintas.

"Yra dalykų, kurie mums užkliuvo. Auditas buvo labai sudėtingas. Pastabų yra gana daug. Pirmiausia įstaigos vadovas turi susipažinti su mūsų pateiktomis rekomendacijomis, tada ataskaita bus paviešinta", – teigė D.Čeporiūtė.

Rašyti komentarą
Komentarai (41)

Klaipėdiškis

Tai žmogus išmoka “atkatus” mero ir merienės aplinakai, jam ir telieka vidutinis atlyginima :D jis pats pasirinko tokį darbo modelį. respect !! ir svarbiausia, kad atsakys jis pats o ne tie kurie iš tiesų pelnosi ..... siūlau teisiniais įrankiais “eiti” į mero aplinką, pamatysit, straipsniai baigsis, nes kol nėra poveikio tiesioginiam kenkėjui tol atsakomybė bus tarpininkui :)

Praeiviui

Covid'o bijo. Liepų 11 nieko neįsileidžia.Ir paikti dirbti tik eiliniai

Ylakis

tikekime Girskiene pajudins savo skriaudejus išgirsime kitoki gaidziu kudakavima
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS