Uostamiesčio darželiuose – medikų ir pareigūnų vaikai | Diena.lt

UOSTAMIESČIO DARŽELIUOSE – MEDIKŲ IR PAREIGŪNŲ VAIKAI

  • 3

Situacijai dėl koronaviruso Klaipėdoje tampant vis įtemptesnei, stengiamasi sudaryti kuo palankesnes uostamiesčio medikų bei statutinių pareigūnų darbo sąlygas. Šių sričių atstovams nuspręsta suteikti galimybes savo vaikus atvesti į darželius. Kol kas poreikis nėra ypač didelis, tačiau, daugėjant sergančiųjų, jis gali išaugti.

Uostamiestyje, kaip ir visoje Lietuvoje, sustabdžius ugdymo procesą ypač kebli tapo medikų, policijos ar kitų pareigūnų, kurie pasitelkiami kovai su virusu, padėtis.

Šių sričių specialistų darbas – ypač svarbus, todėl nuspręsta, kad, esant poreikiui, jie galės savo atžalas atvesti į darželius, kuriuos vaikai lankė iki ribojimų pradžios.

Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos Laimos Prižgintienės teigimu, norinčiųjų pasinaudoti tokia galimybe buvo. Pirminiais duomenimis, vietų darželiuose gali prireikti 13 vaikų.

Anot L.Prižgintienės, dėl minėtų paslaugų sulaukta ir vieno ne Klaipėdos gyventojo prašymo. Žmogus dėl vaiko priežiūros buvo nukreiptas į savivaldybę, kuriai priklauso, mat Klaipėdos savivaldybės darželiuose tokios paslaugos teikiamos tik minėtų sričių specialistams klaipėdiečiams.

Žmonės, planuosiantys atvesti savo vaikus į darželius, apie tai turės įspėti ugdymo įstaigą. Tiesa, tėvai patys turės pasirūpinti vaikų maitinimu, mat įstaigų valgyklos nedirba – bus suteikiama galimybė atneštą maistą pašildyti.

Anot L.Prižgintienės, numatoma, kad vienu metu vienoje grupėje galės būti prižiūrimi tik penki vaikai. Kol kas problemų dėl vietų skaičiaus nekyla, tačiau nežinoma, kaip bus ateityje. Neatmetama, kad ugdymo proceso ribojimams užsitęsus vis daugiau žmonių prireiks savo atžalas atvesti į darželius.

Tikėtina, kad tokių paslaugų būtinybė išryškės ne tik tarp medikų bei statutinių darbuotojų, bet ir tarp kitų profesijų klaipėdiečių.

"Gali būti išimtinių atvejų, tačiau juos reikėtų labai aiškiai apibrėžti, nes netruks, ir visa Klaipėda taps išimtiniu atveju", – pastebėjo L.Prižgintienė.

Manoma, kad sunkumus dėl vaikų priežiūros teks spręsti ir vienišiems tėvams, tačiau akcentuojama, jog tokiais atvejais šalies valdžia sudaro galimybes vaikų priežiūrai suteikti nedarbingumo pažymėjimus.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Bukena jo

Gal meras ir dirba nes yra lojančių , ne taip kaip tu , tik ranką laižančių ?

Jo

Šunys loja-meras dirba

Na , matote ,

ne iš karto , bet judate :) Gaila , kad čia ne pirmi esame , pone mere :) Gal pirma reikėjo rūpintis miestiečiams realiai svarbia pagalba , o ne stengtis pirmam pranešinėti apie naujus užsikrėtusius .

SUSIJUSIOS NAUJIENOS