Uostamiesčio neįgalieji nori prekiauti: prašys lengvatų | Diena.lt

UOSTAMIESČIO NEĮGALIEJI NORI PREKIAUTI: PRAŠYS LENGVATŲ

Uostamiesčio neįgalieji pačių gamintais dirbiniais norėtų prekiauti mugėse per miesto šventes. Tiesa, leidimams prekybai šie žmonės neturi lėšų, todėl ketinama kreiptis į miesto valdžią ir prašyti nuolaidų.

Klaipėdoje išryškėjo poreikis prekiauti neįgaliųjų pagamintais dirbiniais.

"Yra daug negalią turinčių žmonių organizacijų, kurios užsiima tokia veikla – gamina keramikos dirbinius, papuošalus ir pan., tačiau susiduria su problema juos realizuoti dėl nustatytų vietinės rinkliavos mokesčių", – problemą įvardijo uostamiesčio Neįgaliųjų reikalų tarybos pirmininkė Jūratė Ruškė.

Pasak pirmininkės, neįgaliųjų organizacijos nėra verslo organizacijos, tad dažnai jas vienijantys žmonės neturi būtinų dokumentų, kurie leistų vykdyti prekybą.

Situacijos komplikuotos ir tais atvejais, kai kalbama apie proto ar psichikos negalią turinčius žmones.

"Susidaro toks užburtas ratas. Viena vertus, tai yra veikla, kuri įtraukia į aktyvesnę kasdienybę, kita vertus – pagaminęs dirbinių, žmogus neturi jų kur dėti, gali nebent dovanoti kaip suvenyrus ar pan. Kalbame apie tuos dirbinius, kurie yra kokybiški, kuriuos galima parduoti, o ne apie bet kokį rezultatą", – dėstė J.Ruškė.

Įvertinusi šią situaciją, Neįgaliųjų reikalų taryba nusprendė kreiptis į miesto valdžią. Ketinama išsiųsti Klaipėdos merui raštą, kuriuo būtų prašoma išlygų neįgaliesiems – atleisti nuo vietinės rinkliavos už prekybą švenčių metų neįgaliųjų organizacijas.

Manoma, kad tokius klausimus, kaip tikrai kokybiškų ir patrauklių dirbinių atrinkimas, dokumentų tvarkymas, galėtų spręsti pačios neįgaliųjų organizacijos.

Esama organizacijų, kurios savo narių pagamintais dirbiniais norėtų prekiauti nuolat, o ne tik švenčių metu vykstančiose mugėse. Tiesa, tokiai veiklai taip pat reikia paramos.

"Prie šio klausimo nusprendėme grįžti rugsėjo pradžioje, nes reikia išgryninti, kaip tą būtų galima padaryti ir kaip padėti organizacijoms", – aiškino Neįgaliųjų reikalų tarybos pirmininkė.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Nesąmonė ši idėja

1. Žmonės turi užsidirbti asmeniškai, prekiauti taip pat savarankiškai, be tarpininkų. 2. Čiurlionis, Šumanas, Hemingvejus sirgo psichinėmis ligomis. Ar įsivaizduojate organizaciją, besipelnančią iš jų kūrybos? Kam tos organizacijos lenda dabar? Pačios organizacijų vadovės tegu eina pašluot gatvių, padirbėt sanitarėmis ligoninėj, štai, ir užsidirbs. Kodėl lenda prie neįgaliųjų ir nori perparduoti kitų kūrinius? Neatsodo keista? 3. Klaipėda nuo seno gyvena kokybiškų importinių prekių aplinkoj. Ar matėt, kad pavyktų prekyba rankdarbiais mugėse? Perkamos prekės yra tik alus, kepta duona, žuvis ir mėsos gaminiai. O visokių molinių ar šiaudinių dirbinių atvežę neįgalieji tikrai nieko doro neužsidirbs, nes nikeas nepirks. Vilniuje jau seniai bandoma prekiauti neįgaliųjų dirbiniais - nieko neužsidirba, neįgalieji negauna nė grašio, prekyba nepavyksta mugėse, Kaziuko mugėj įskaitytinai. Akivaizdu - sumanymas prastas, per karantiną daugiausia nieko neveikusios organizacijų vadės kliedėja.

Bloga mintis finansuoti organizacijas

Jūs ką, visai nuo proto nušokote? Elektronines parduotuves galima steigti per Facebooką nemokamai, galima fotografuoti darbus ir jais prekiauti. Be to, elektroninę parduotuvę įsisteigti dabar yra nebrangu. Keli neįgalūs asmenys gali steigti e-prekybą. Verslo liudijimai nebrangūs, darbo birža dalina paramą, jei neįgalūs asmenys stegia verslus, darbo vietas sau. Prie ko čia tos organizacijos? Ar suvokiat, kiek gali kainuoti meninių gebėjimų turinčiojo neįgaliojo, pavyzdžiui, paveikslai? O čia atsiranda organizacijos - vel pasipelnys jų vadovės, o neįgaliems numes sugedusio supuvusio maisto atliekų, atvežtų iš Maisto banko? Ne, šis variantas netinka. Šeimos, artimieji turi imtis iniciatyvos, išsireikalauti paramą individualiam neįgaliajam, mokymus, subsidijas, paramą. Jokių organizacijų - tai korupcijos landa, daugiau nieko.

Ne, šis variantas netinka

Tik ketina kreiptis leidimo, o jau skelbiasi. Kodėl neįgalūs asmenys negauna visos jiems reikiamos informacijos? Kodėl prekyba nori užsiimti organizacijos, vienijančios neįgaliuosius? Tai bloga išeistis, nes organizacijos gali iš to pelnytis, neįgalieji vėl liks be nieko ar su menkomis pajamomis. Vietoje to informuokite neįgaliusoius, kad jie patys savarankiškai gali prekiauti, tereikia VMI pasiimti individualios veiklos pažymą, kuri nekainuoja nieko. Turi būti parama individualiai neįgaliesiems, pradedantiems verslus, o ne organizacijoms. Jau yra praktika, kai subsidijas dalina Užimtumo tarnyba. Neįgalieji patys ar su savo artimaisiais, draugais, asistentais gali vystyti verslus, užsiimti rankdarbiais, amatais ir prekiauti. Pagaliau jie gali kooperuotis, vienas gamina, kitas prekiauja. Jokių organizacijų čia nekiškit. Pakankamai jau prisidirbta su tomis moterėlėmis, kurios ima savivaldybės pinigus ir imituoja veiklą. Tik individualūs žmonės turi būti remiami, darykit mokymus neįgaliem
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS