Uostamiestyje genimi medžiai | Diena.lt

UOSTAMIESTYJE GENIMI MEDŽIAI

Skleidžiantis pavasariui, pamažu atgyja uostamiesčio gamta, gražinamos miesto teritorijos, sodinami želdiniai. Per paskutinius keletą mėnesių apgenėta šimtai medžių ir krūmų. Retinti ir pjauti medžius pradėta jau vasarį.

Anot Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vyriausiosios specialistės Jolantos Rimkienės, želdiniai, medžiai mieste prižiūrimi ir tvarkomi nuolat.

"Sutvarkėme pietinėje miesto dalyje esančius želdinius. Kiekviename kvartale darbai organizuojami ciklais. Apgenėjame, pašaliname pasenusias šakas, krūmus. Po 5–7 metų jie vėl atauga, tad tvarkome iš naujo", – pasakojo vyriausioji specialistė.

Šiuo metu baigiami medžių, krūmų genėjimo ir kirtimo darbai Nidos, Kalnupės, Rambyno, Darželio gatvėse.

Iki šiol jau spėta apgenėti ir pašalinti pasenusius medžius Gedminų take, Senosios Smiltelės rajone, Naujakiemio, Minijos gatvėse ir kitose miesto teritorijose.

Minijos gatvėje šiemet apgenėta apie 80 medžių, nupjauta 15 išsikerojusių, pavojingos būklės tuopų.

Anot J.Rimkienės, medžiai laikomi pavojingais, kai yra pasvirę 45 laipsnių kampu.

Esant stipriam vėjui, lūždami medžiai ar išsikerojusios šakos gali sužeisti praeivius, apgadinti turtą.

Apgenėtos bei pašalintos pavojingos tuopos ir akacijos Budelkiemio,  Mokyklos, Senosios Smiltelės gatvėse.

Saugesnė tapo ir Baltijos prospekte esančio vaikų lopšelio-darželio teritorija, mat buvo iškirsti pasvirę, sutrešę medžiai.

Artimiausiu metu darbininkai plušės Žardininkų gatvėje, Žardės parke, Vilties gatvėje.

Šiose teritorijose planuojama apgenėti liepas, tuopas, akacijas.

Bus tvarkomi ir Minijos gatvės pakelėse augantys želdiniai.

"Darbų numatyta tikrai daug. Kartais, genėjant ir pjaunant medžius, procesą stebi nemažai žmonių, tačiau nusiskundimų kol kas nesulaukėme. Medžius šaliname tik esant būtinybei. Klaipėdiečiai džiaugiasi sutvarkytomis, pagražėjusiomis teritorijomis", – tikino J.Rimkienė.

Šiemet planuojama sutvarkyti žaliąją zoną, esančią šalia Lakštučių ir Minijos gatvių.

Numatyta apgenėti devynių ten augančių medžių šakas, išvalyti žaliąją zoną, nupjauti žolę.

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

Rita

Todel uzsakomieji savivaldybes straipsniai, baisu skaityti, prisidengiama zodziu genami, o beatodairiskai pjaunami, ir taip mieste begalinis uzterstumas, greitai bus dykviete, o ne miestas. Jokios zalumos, pavesio, jau nesneku apie pauksciams zala ir tt. Bukumas ir ribotumas savivaldybes, neturi atrodo kur det pinigu. Tegu skiria geriau seneliu ar vaiku globai ir pan.

Rimtas

Kada ties debreceno 76 namu tuos medzius genes. Luzusios sakos kabo 8metru auksti...ir obelis kitos jau mirusios ir ispuvusios. Ir ziema medis i nama nuvirto....

nesistebiu

čia viskas pagal šitą merą . Jam patinka triukšmas, patinka taršalai, nemėgsta gamtos, brutalus žmogus be emocinio intelekto. Tikras dvasios ubagas.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS