Uosto bendrovės dirba švariau | Diena.lt

UOSTO BENDROVĖS DIRBA ŠVARIAU

  • 2

Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos KLASCO teritorijoje praėjusią vasarą pastatyta  mobili oro taršos matavimo stotis  rodo žemą kietųjų dalelių lygį. Įmonei pertvarkius gamybos valdymą,  dėmesys sutelktas į poveikio aplinkai prevenciją – visą parą dirbantys dispečeriai reaguoja netgi į  momentinius pakilimus ir informuoja krovos organizatorius.

Klaipėdos mieste veikia du stacionarios Aplinkos apsaugos ministerijos žinioje esančios taršos matavimo stotys Bangų gatvėje ir Šilutės plente. Papildoma  mobili oro monitoringo stotis pernai vasaros pabaigoje  įrengta uosto teritorijoje, netoli  Švyturio gatvės, kurios gyventojai ir skundėsi padidėjusiu dulkėtumu.  Jos duomenis valdo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD), realiu laiku oro kokybę stebi  aplinkosaugos institucijos, bet kada realiu laiku  gali prisijungti bendrovės vadovai ir taip kontroliuoti situaciją. 

Jau ne kartą buvo skelbta, kad KLASCO ėmėsi gamybos pertvarkos, įsigijo papildomų vandens patrankų, kurių skleidžiamas vandens  rūko srautas neleidžia  dulkėms kilti krovos metu. Taip pat papildomai įsigijo du traktorius teritorijai laistyti ir valyti. Pažemino ir apipurškia sukrautas rietuves  ekologišku  Olandijoje įsigytu skystu produktu, kuris virsta plėvele ir neleidžia kroviniams išdžiūti. Tokia technologija taikoma visuose pažangiuose Europos uostuose.

Oro kokybę  kontroliuojančioms aplinkosaugos institucijoms buvo pateikta KLASCO parengta  programa,  numatanti artimiausio laikotarpio oro taršos mažinimo  priemones, ir ilgalaikių investicijų į aplinkosaugą planas. Pagal gamybos pobūdį  technologijoms, įrangai, gamybinių procesų pakeitimams  ir darbuotojų mokymams numatyta išleisti apie 2 mln. eurų.  Tačiau vis atsiranda gyventojų, kuriems kaimynystėje esantis uostas kelia nepasitenkinimą vien tuo, kad ten vyksta laivų krovos darbai ir girdimi  geležinkelio garsai.

KLASCO generalinis direktorius Vytautas Kaunas tikina, kad įmonė atitinka pramonei keliamus aplinkos kokybės  standartus. „KLASCO ne tik taiko tinkamas aplinkosaugos priemones, bet ir siekia  išvengti oro taršos.  Vis dar sulaukiame pavienių skundų dėl dulkių. Netgi tada, kai sninga ar lyja. O kai kas mus sieja uosto kvapais, nors jokių kvapų iš mūsų teritorijos nesklinda. Tačiau objektyvūs oro stebėjimo duomenys nuolat patvirtina, kad nuo stoties  pastatymo dienos, rugpjūčio 14-osios, kietųjų dalelių koncentracija ore nė karto neviršijo normos ir netgi nebuvo prie jos priartėjusi“, – teigė V. Kaunas.

Vertindami oro taršos grafikus ir rodmenų  svyravimus, specialistai  atkreipia  dėmesį į  tai, kad uostas aplamai nėra taršiausia Klaipėdos vieta. Uostamiestyje vyrauja vakarų krypties vėjai, bet skundų sulaukiama  tuomet, kai vėjas pasikeičia.  Antai oro stebėjimo stotyje KLASCO teritorijoje didžiausia kietųjų dalelių vidutinė paros koncentracija buvo užfiksuota gruodžio 2 dieną, ji siekė  39,75 µg/ m³, kai leistina norma – 50 µg/ m³. Tą dieną kitos dvi oro tyrimų stotys fiksavo normos viršijimą – Šilutės plente stotelė rodė  78 µg/ m³, Bangų gatvėje - 60 µg/ m³. Tuo metu, kaip ir beveik visą gruodžio mėnesį, teršalų piko metu vyravo pietryčių vėjas, jis pūtė nuo miesto, ne nuo uosto.

„Šilutės plente tokių dienų, kai buvo viršijama vidutinė paros koncentracija,  buvo 15, o per visus 2018 metus – 58 dienos. Klaipėdos centro oro taršos stotyje lyginamuoju laikotarpiu nustatytos 5 dienos, kai kietųjų dalelių kiekis viršijo vidutinę paros normą, o per visus 2018 metus – 13 dienų.  Iš grafikų matyti, kad oro užterštumo lygis pagal dienas kinta visose matavimo stotyse, tačiau akivaizdu, kad mažiausias užterštumas matomas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos stotyje“, – aiškino KLASCO vadovas.

Anot V. Kauno,  KVJUD oro stebėjimo stoties KLASCO teritorijoje duomenys  turėtų išsklaidyti gyventojų nerimą,  kad Vitės kvartalo gatvės šalia  uosto yra blogiausia vieta gyventi mieste. Į menkiausią  taršos padidėjimą reaguojama operatyviai, stengiamasi pašalinti taršos šaltinius nelaukiant, kol prietaisai rodys maksimalią leistiną ribą.

KLASCO atsakingai rūpinasi, kad istoriškai nulemta Vitės gyvenamojo kvartalo ir  uosto kaimynystė nesukeltų nepatogumų.  Įmonės atstovai bendrauja su Vitės progimnazija, įsiklauso į bendruomenės pastabas.  Mokyklos direktorė Renata Venckienė pažymi, kad visi jaučia  pagerėjusią situaciją. Pastaraisiais mėnesiais skundų iš tėvų dėl oro taršos ir kvapų, sklindančių  iš KLASCO teritorijos,  nesigirdi,  mokykloje dulkių ant palangių taip pat nematyti.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Asai

Koks tai konjaunuoliu uzsakytas straipsnis. Tai gal ir persivadinkit i "komsomolskaja pravda"? Neisdursit visuomenes.

Kaip lapai krenta.....

KAIP FAINA. Bet dvokia taip pat JUSU naftikes dalykiukai......Ir ko tie LIETUVIUKAI taip nuo širdikės ir kitų ligų kaip lapai krenta ????

SUSIJUSIOS NAUJIENOS