A. Vaitkus kartu su svečiais pasivaikščiojo po Klaipėdos senamiestį, lankėsi prie burlaivio „Meridianas“, taip pat – Šv. Jono bažnyčios vietoje, kuri miestui turi ypatingą reikšmę.
Meras pabrėžė, jog Šv. Jono bažnyčia – ne tik istorinė erdvė, bet ir mūsų miesto tapatybės simbolis, o jos atstatymas – žingsnis istorinės atminties atkūrimo link.
„Kaip miesto meras, nuosekliai siekiu, kad Šv. Jono bažnyčia būtų atstatyta – džiaugiuosi, kad šis projektas jau įtrauktas į strateginį valstybės projektų planą. Tai rodo, jog šis siekis svarbus ne tik Klaipėdai, bet ir visai Lietuvai. Apie šio projekto įgyvendinimo svarbą turėjau progą pakalbėti su Lietuvos ir Vokietijos prezidentais, kurie palaikė idėją – atstatyti Šv. Jono bažnyčią“, – teigė A. Vaitkus.
Džiugu, kad aukščiausio lygio dvišaliai pokalbiai vyksta ir čia, Vakarų Lietuvoje.
Meras akcentavo, kad šis prezidentų vizitas – svarbus ženklas mūsų miestui, nes Klaipėda – neatsiejama Lietuvos saugumo, ekonomikos ir kultūros dalis.
„Todėl ypač džiugu, kad aukščiausio lygio dvišaliai pokalbiai vyksta ir čia, Vakarų Lietuvoje. Vokietijos brigada jau Lietuvoje, o Vokietija tampa vis svarbesniu mūsų saugumo garantu – ne tik karinėje srityje, bet ir per stiprėjančius ekonominius, kultūrinius bei politinius ryšius. Šis vizitas Klaipėdoje – tai aiškus ženklas, kad mūsų partnerystė yra gyva, gili ir paremta bendromis vertybėmis“, – pabrėžė meras.
Naujausi komentarai