Bandymai papirkti policijos pareigūnus: dažniausiai nori „susitarti vyriškai“ | Diena.lt

BANDYMAI PAPIRKTI POLICIJOS PAREIGŪNUS: DAŽNIAUSIAI NORI „SUSITARTI VYRIŠKAI“

  • 0

Gruodžio 9 dieną minima Tarptautinė antikorupcijos diena, skirta kovos su korupcija problemoms spręsti, atkreipti visuomenės dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią.

Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai pastebi, jog situacija dėl piliečių bandymo papirkti pareigūnus, kasmet gerėja.

Nors sakoma, kaip metus pradėsi, tokie jie ir bus, visgi, smagu, jog šįkart ši taisyklė nepasiteisino, mat 2020-uosius Klaipėdos apskrityje viena dama pradėjo kyšio siūlymu policijos pareigūnams – sausio 1 dieną, Klaipėdos rajone, Derceklių kaime, pareigūnų sustabdyta 42 metų vairuotoja, kuriai nustatytas 2,84 prom. girtumas, siekdama išvengti atsakomybės, policijos pareigūnus papirkti bandė 100 eurų, tačiau atsidūrė areštinėje.

Viso per dešimt šių metų mėnesių dėl papirkimo Klaipėdos apskrityje pradėti trys ikiteisminiai tyrimai, o štai pernai per tą patį laikotarpį dėl papirkimo buvo pradėti penki ikiteisminiai tyrimai. Apskritai, statistika rodo, jog kyšius dažniau siūlyti linkę vyrai, jiems paprastai atrodo, jog galima „vyriškai susitarti“, neretai kyšius siūlantys asmenys yra neblaivūs, galbūt tai sumažina jų atsakomybės už kyšio siūlymą suvokimą. Taip pat pastebima, jog neretai „susitarti“ norintys pažeidėjai policijos pareigūnams siūlo kelis ar net keliolika kartų didesnę kyšio sumą, nei baudos suma, kurią gautų už padarytą nusižengimą.

Žmonių nepakantumą korupcijai Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai skatina nuolat – kartu su socialiniais partneriais rengia įvairias prevencines antikorupcines priemones, tokias kaip „Švarus vairuotojas“ ar „Kyšis išpurvina“, apie korupcijos keliamas grėsmes, teisinę atsakomybę už kyšio siūlymą, būtinybę pranešti apie galimas korupcijos apraiškas pasakoja turgavietėse, kitose žmonių susiburti pamėgtose vietose. Daug dėmesio skiriama bendrauti su moksleiviais ir ugdyti jaunosios kartos nepakantumą korupcijai – šiemet vykęs 5–8 klasių moksleivių rašinių konkursas korupcijos prevencijos tema sulaukė itin didelio susidomėjimo – net trys iš dešimties prizinių vietų atiteko Klaipėdos apskrities mokyklų moksleiviams.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS