COVID-19 susirgusi ir į gatvę išėjusi gydytoja lieka nubausta 2 tūkst. eurų bauda | Diena.lt

COVID-19 SUSIRGUSI IR Į GATVĘ IŠĖJUSI GYDYTOJA LIEKA NUBAUSTA 2 TŪKST. EURŲ BAUDA

  • 9

Klaipėdos apygardos teismas paliko galioti 2 tūkst. eurų baudą gydytojai, kuri, susirgusi COVID-19 liga, nesilaikė saviizoliacijos ir iš namų išėjo į lauką.

Šilutės gydytoja apylinkės teismo nuosprendžiu lieka nuteista už tai, kad sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti ypač pavojinga liga, pirmadienį pranešė Klaipėdos apygardos teismas.

Medikė nurodytą laiką turėjo izoliuotis savo faktinėje gyvenamojoje vietoje, trečią izoliacijos dieną vėlai vakare išėjo iš namų į gatvę, kur ją sustabdė policijos pareigūnai.

Pirmosios instancijos teismas gydytojai skyrė 2 tūkst. eurų baudą, ją galioti paliko ir bylą apeliacine tvarka peržiūrėjęs Klaipėdos apygardos teismas.

Su apylinkės teismo nuosprendžiu nesutikusi moteris padavė skundą apeliacinės instancijos teismui ir prašė ją išteisinti arba atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės dėl mažareikšmiškumo.

Moteris teigė, kad ji nebuvo tinkamai informuota apie izoliacijos sąlygas, t. y. kad negali apskritai išeiti iš namų. Be to, išėjusi iš namų ji niekam pavojaus sukelti negalėjo, nes ėjo lauke, žmonių nesutiko, su niekuo kontakto neturėjo, buvo užsidėjusi veido kaukę, pirštines ir dar galvą užsidengusi gobtuvu.

Moteris pažymėjo, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai jai nurodė, kad ji gali trumpam, maždaug 15 minutėms, išeiti į lauką.

Apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs bylą, konstatavo, kad moters skundas nepagrįstas.

Teisėjų kolegija padarė išvadą, kad byloje esantys įrodymai patvirtina, kad moteris vis dėlto buvo tinkamai informuota apie izoliacijos sąlygas, t. y. kad privalo likti namuose ir negali net trumpam išeiti į lauką.

Kaip liudytoja apklausta NVSC specialistė taip pat patvirtino nurodžiusi nuteistajai visą laiką būti namuose.

Teismas pažymėjo, kad pagal galiojančias izoliacijos sąlygas nustatančias taisykles trumpam palikti izoliacijos vietą gali tik sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga turėję asmenys, kurie nejaučia ūmiai virusinei kvėpavimo takų infekcijai būdingų požymių ir neturi galimybės perduoti kitiems asmenims augintinių priežiūros, jie gali išeiti su augintiniu į lauką ne ilgiau kaip 15 min.

Tuo tarpu nuteistoji sirgo šia ypač pavojinga užkrečiamąja liga, dėl to izoliacijos vietos negalėjo palikti.

Be to, visos šalies visuomenės informavimo priemonės tuo metu skleidė ir dabar aktyviai skleidžia informaciją apie tai, kaip turi elgtis asmuo, susirgęs COVID-19 liga.

„Būdama medikė, ji turėjo suprasti, kad, išeidama iš buto į namo bendrąsias patalpas ir po to į miesto gatvę, sukels pavojų kitiems asmenims užsikrėsti šia virusine liga. Vien tai, jog moteris, išėjusi iš namų, nesutiko namo koridoriuje, o po to gatvėje kitų žmonių, nešalina jos nusikalstamai neatsargios kaltės ir tokių jos veiksmų pavojingumo“, – paskelbė teismas.

Teismas konstatavo, kad moteris elgėsi lengvabūdiškai ir sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti.

Teismas padarė išvadą, kad moteris negali būti atleista nuo baudžiamosios atsakomybės dėl mažareikšmiškumo, nes nusikalstama veika pakėsinta į įstatymais saugomą žmonių sveikatą, be to, nenustatyta ir baudžiamąją atsakomybę šalinančių ar atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės aplinkybių.

Apygardos teismo nutartis įsiteisėja nuo jo paskelbimo dienos.

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

4

Turintis COVID, jeigu turi dar sveikatos ir galimybes, reikia būti daugiau šviežiame ore, o kad kiti gali užsikrėsti, tai tegul, jeigu taip bijo Coronos, užsideda skafandrus, ir sėdi užsidarė namuose palapinėje

as

bukas koncervagiu klano rezimas bukas.....

Sirgau,

vaziavau is pgr testo, pakliuvau y girtumo tikrinimo testa, puciauper atstuma gausiai, plismenė buvo be kaukes, ale mažum neuskreciau :-)
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS