Klaipėdoje labai didelį kiekį narkotikų laikiusių vyrų byla perduota teismui | Diena.lt

KLAIPĖDOJE LABAI DIDELĮ KIEKĮ NARKOTIKŲ LAIKIUSIŲ VYRŲ BYLA PERDUOTA TEISMUI

  • 2

Trijų Klaipėdoje labai didelį kiekį narkotikų laikiusių vyrų byla perduota teismui, pirmadienį pranešė prokuratūra.

Dviem iš jų – 30 ir 33 metų klaipėdiečiams – kaltinimai taip pat pareikšti ir dėl neteisėto kanapių auginimo.

Tyrimo duomenimis, 2022-ųjų vasarį policijos pareigūnai gavo duomenų apie ieškomo 30-mečio klaipėdiečio galimą buvimo vietą viename iš Klaipėdos daugiaaukščių gyvenamųjų namų. Nuvykus patikrinti gautą informaciją, pareigūnų į minėtą butą niekas neįleido, tačiau iš jo sklindantys garsai leido įtarti, jog viduje kažkas yra.

Patekus į vidų buvo matyti visur išmėtyti daiktai, tačiau bute žmonių nebuvo. Paaiškėjo, kad, siekdami išvengti sulaikymo, 30 ir 33 metų vyrai iš 14-ame aukšte esančio buto spruko balkonų turėklais.

Pareigūnai bute, kuriame buvo apsistoję bėgliai, rado labai didelį kiekį – 2,9 kilogramo (kg) – kanapių, taip pat rasta ir psichotropinės medžiagos – tetrahidrokanabinolio (0,335 g). Minėtame bute teisėsaugininkai taip pat aptiko sieninėje spintoje įrengtą kanapių auginimo šiltnamį.

Turimais duomenimis, nuo policijos pareigūnų bėgę vyrai mėgino su savimi išsinešti 67 vnt. paketų su labai dideliu kiekiu – daugiau nei 650 gramų kanapių dervos, tačiau besileisdami balkonais iš 14-o aukšto, šias narkotines medžiagas pametė.

30-metis kaltinamasis netrukus buvo sulaikytas, vėliau pristatytas į Alytaus pataisos namus laisvės atėmimo bausmės atlikimui už kitas nusikalstamas veikas.

Tęsiant tyrimo veiksmus, ir gavus duomenų apie 33 metų vyriškio galimą buvimo vietą, 2022-ųjų balandį Klaipėdoje teisėsaugininkai sulaikė pastarojo 22 metų, kaip įtariama, bendrininką.

Atliktų kratų metu jo bute rasta daugiau nei 1,7 kg kanapių, apie 125 g kokaino, kanapių dervos. Tu pačių metų gegužę Klaipėdoje buvo sulaikytas ir niekur nedirbantis 33 metų klaipėdietis.

Skaičiuojama, kad šio tyrimo metu visų rastų ir paimtų narkotinių ir psichotropinių medžiagų kaina nelegalioje rinkoje gali siekti 80 tūkst. eurų.

Tyrimui vadovavusio ir valstybinį kaltinimą teisme palaikysiančio prokuroro nutarimu paskirtas laikinas nuosavybės teisės apribojimas į dviem kaltinamiesiems priklausančias pinigines lėšas – daugiau nei 11 tūkst. eurų, kurie buvo rasti ir paimti kratų metu.

Baudžiamasis kodeksas už neteisėtą didelio kiekio kanapių auginimą numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.

Už neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu numatytas laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Lauris .R

Narko partijos draugelei

jaučiu

morganos snukis

SUSIJUSIOS NAUJIENOS