Kriminalistų akiratyje – nelegaliai rūkalus pardavinėję klaipėdiečiai: aptikta 130 tūkst. cigarečių | Diena.lt

KRIMINALISTŲ AKIRATYJE – NELEGALIAI RŪKALUS PARDAVINĖJĘ KLAIPĖDIEČIAI: APTIKTA 130 TŪKST. CIGAREČIŲ

  • 2

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimo neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis – tabako gaminiais.

2021 m. rugsėjo mėnesį, turint žvalgybinės informacijos apie galimą neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis, Klaipėdos mieste ir Klaipėdos rajone  buvo vykdytos kratos, kurių metu, šešių asmenų, įtariamų nusikalstamos veikos padarymu, gyvenamosiose vietose, privačiuose garažuose ir kitose patalpose bei automobiliuose pareigūnai aptiko akcizinių prekių – daugiau kaip 130 tūkst. vienetų cigarečių „Chesterfild“, „Marlboro“, „Parlament“, „Marlboro Gold“, „Parlament Aqua Blue“, „Lark Ice Mint“, „L&M“, „Philip Morris Royal“, kurių dalis – nesupakuotos į pakelius. Kratų metu taip pat rasta ir paimta daugiau kaip 95 tūkst. eurų grynais pinigais.

Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai įtaria, kad veikdami kartu bendrininkų grupėje, nusikalstamos veikos padarymu įtariami asmenys Klaipėdos mieste ir Klaipėdos rajone realizavo  daugiau kaip 130 tūkst. vnt. cigarečių, kurios nebuvo paženklintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka patvirtintomis banderolėmis ir kurių vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius valstybei yra 26 919,13 eurų.

Tyrimo metu gauta duomenų, jog kratų metu rastos ir paimtos cigaretės galėjo būti  pavogtos iš Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusios uždarosios akcinės bendrovės gaminančios tabako gaminius, dėl ko įmonė patyrė 20 tūkst. eurų turtinę žalą.

Visiems šešiems, praeityje neteistiems įtariamiesiems, skirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti bei periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

 

 

GALERIJA

  • Kriminalistų akiratyje – nelegaliai rūkalus pardavinėję klaipėdiečiai: aptikta 130 tūkst. cigarečių
Klaipėdos apskrities VPK nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Labai

įdomu,jau ne pakeliais skaičiuja, bet štukom!130 tūkst.cigarečių!O gal jie suklydo,apsiskaičiavo?!Juk suskaičiuoti 130 tūkst.cigarečių nėra taip paprasta!

Algimantas

Kaip gerai ,dabar bus proga dar pugiau nusipirkt.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS