Programišių taikiklyje – ir Klaipėdos uosto direkcijos svetainė | Diena.lt

PROGRAMIŠIŲ TAIKIKLYJE – IR KLAIPĖDOS UOSTO DIREKCIJOS SVETAINĖ

Kibernetinė ataka, nukreipta į įvairias šalies institucijas bei verslą, palietė ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją. Programišiai nusitaikė į direkcijos internetinę svetainę, tačiau teigiama, kad ataka nebuvo sėkminga.

Šią savaitę dėl kibernetinės atakos strigo dalies valstybės institucijų ir įmonių veikla.

Didžiausi incidentai, anot Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC), buvo suvaldyti, tačiau perspėjama, kad išpuoliai gali pasikartoti.

Ataka vyko prieš Saugųjį valstybinį duomenų perdavimo tinklą, kitas Lietuvos valdžios institucijas bei privačias įmones.

NKSC informavo, kad buvo registravę vidutinės reikšmės incidentą, įvykusį ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) infrastruktūroje.

"Ataka buvo nukreipta prieš internetinę svetainę www.portofklaipeda.lt. Jos metu svetainė buvo nepasiekiama apie porą valandų, tačiau pritaikius papildomas apsaugos priemones situacija sėkmingai suvaldyta", – patikino NKSC atstovai.

KVJUD generalinis direktorius Algis Latakas taip pat patvirtino, kad ataka nebuvo sėkminga.

"Direkcijos tarnybos operatyviai sureagavo į bandymus birželio 28 d. sutrikdyti svetainės veiklą, todėl buvo apribota prieiga prie jos. Užtikrinus, kad svetainė veiks saugiai ir nepadarys žalos direkcijai ar kitiems asmenims, jos veikla buvo atnaujinta dar tą pačią dieną. Uosto veiklai ir jo naudotojams skirtos informacinės sistemos pažeistos nebuvo, darbas vyksta kaip įprasta", – dienraščiui teigė A.Latakas.

Savo svetainėje trukdžių patyrė ir valstybės valdomų Lietuvos oro uostų interneto svetainės.

Atsakomybę už išpuolį prisiėmė "Killnet" pasivadinusi grupuotė, savo socialinio tinklo "Telegram" kanale vis skelbianti informaciją apie planuojamas ar įvykdytas vadinamąsias paskirstytas paslaugos trikdymo atakas prieš Lietuvą.

Grupė tokiu pavadinimu kibernetikos pasaulyje siejama su Rusija.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS