Skaičiuojami nuostoliai: medis suniokojo 22 tūkst. eurų kainavusį BMW | Diena.lt

SKAIČIUOJAMI NUOSTOLIAI: MEDIS SUNIOKOJO 22 TŪKST. EURŲ KAINAVUSĮ BMW

Dėl stipraus ir gūsingo vėjo situacija mieste vakar buvo itin karšta. Vienas po kito virto medžiai, reklaminiai stendai, buvo ribojama laivyba. Gyventojai skaičiuoja nuostolius – daugiabučio kieme ant BMW stogo dribtelėjęs medis veikiausiai nepataisomai suknežino 22 tūkst. eurų kainavusią mašiną.

Pasidžiaugė tik kelis mėnesius

Vakarykštė diena uostamiestyje, švelniai tariant, buvo nerami, o kai kuriems gyventojams – tiesiog siaubinga.

Anksti ryte vėjo gūsių stiprumas siekė 20–23 metrus per sekundę, įdienojus – 17–21, o kai kuriose vietose – ir 24 metrus per sekundę.

Versdamas medžius vėjas traiškė automobilius, niokojo kiemus, nuplovė dalį miesto paplūdimių.

Ko gero, su didžiausiu apmaudu rugsėjo 14-ąją atsimins klaipėdietis Giedrius Patlaba.

Už mašiną 22 tūkst. eurų paklojęs 30-metis šiuo savo pirkiniu pasidžiaugė neilgai.

Vakar ryte sulaukęs kaimyno skambučio į duris vaikinas sužinojo, kad būtent jo prieš keletą mėnesių pirktą juodą 2009-ųjų gamybos BMW 730 taranavo medis.

Nulipęs į apačią klaipėdietis griebėsi už galvos.

Netrukus į Gedminų g. 16-o daugiabučio kiemą suvažiavo gaisrininkai, policijos pareigūnai. Paspoksoti į automobilio gelbėjimo operaciją susirinko ir būrys smalsuolių. Atlėkė net Giedriaus draugai ir giminaičiai.

Nuotaika subjuro

Medis Gedminų gatvėje apgadino ne tik Giedriaus, bet ir kitą šalia stovėjusį automobilį. Po ugniagesių įsikišimo lapuotis buvo supjaustytas ir patrauktas nuo mašinų.

Atsitokėjęs vaikinas vakar nepanikavo, kalbėjo ramiai ir nelaimingą atsitikimą vadino nuotykiu.

"Nuotaika šiek tiek subjuro. Bet rėkdamas nieko nepakeisiu. Tikiuosi, kad dalį nuostolių padengs kasko draudimas, kažkiek gal ir pačiam teks pakloti iš savo kišenės", – svarstė G.Patlaba.

Medis stipriai sulankstė BMW stogą, išdaužė tris langus ir, tikėtina, yra neremontuojamas.

"Jei vis dėlto mašina tvarkoma, tai remontas, ko gero, kainuotų apie 10 tūkst. eurų. Bet nesu ekspertas, nežinau, kiek mano skaičiavimai yra realūs", – juodąjį ketvirtadienį spėliojo pašnekovas.

Vaikinas pusiau juokais prasitarė nesąs didelis BMW "mylėtojas" – automobilis jam tėra susisiekimo priemonė, tad per daug nesikremta.

"Kol draudimo atstovai žada padengti bent jau didžiąją dalį išlaidų, kaltų neieškau", – šyptelėjo G.Patlaba.

Prispaudė tris mašinas

Nevaldoma gamtos stichija ant kojų sukėlė ugniagesius, miesto tvarkytojus, kurie nuo pat ankstaus ryto skubėjo į karštus taškus. Vienas tokių – Danės skveras.

Du gluosniai Danės krantinėje nuvirto tiesiasi į upę, kitą lapuotį su šaknimis vėjas išrovė Medžiotojų gatvės 6-o namo kieme.

Medis užvirto ir dar ant trijų automobilių.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas apie 3 val. nakties gavo pranešimą apie Liepų gatvėje ant automobilio užvirtusią medžio šaką.

Į vietą nuvykus gelbėtojams paaiškėjo, kad šaka apgadino net tris automobilius: "Volkswagen Golf ", "Citroen C3" ir "BMW 320".

Nuvertė reklaminį stendą

Vakar rytą prie Taikos pr. 32A namo ant dviejų mašinų užvirto ir jas apgadino stambus reklaminis stendas.

Nuostolių patyrė ir verslininkai – miesto centre vėjas vartė lauko kavinių įrenginius, Liepų gatvėje išdaužė stiklinius atitvarus.

"Darbo daug, sukamės kaip vijurkai. Kai toks gūsingas vėjas, ugniagesiai be perstojo važiuoja į įvairias miesto vietas. Nuo 3 val. nakties gavome penkis iškvietimus dėl nuvirtusių medžių. Neseniai darbuotojai išvyko į Kretingą dėl pavojingai atplyšusios skardos", – vakar popietę komentavo Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Operacinio vadovavimo skyriaus vyresnysis specialistas Mindaugas Lengvinas.

Medžių gynėjai susizgribs?

Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė patvirtino, kad vėjas šįkart pridarė labai daug nuostolių.

Ir jei vėtra nenurims, tų nemalonumų bus dar daugiau.

"Štai, kas vyksta mieste dėl pavojingų medžių. Gal pagaliau žalieji atsibus? Blogas pavyzdys, bet gal praregės žmonės? Kai kurių medžių negalime pašalinti, nes dėl vėjo nevažiuoja kranai. Du dideli gluosniai įgriuvę į Danę ties "Meridianu", kitas – tolėliau. Šiuo metu guli upėje, nes negalime jų pajudinti", – vakar rankomis skėsčiojo I.Šakalienė.

Taip pat medžiai virto Sausio 15-osios g. virš garažų ir neleido gyventojams išvažiuoti. Netoli Tilžės g. griuvo tuopos.

Teatro aikštėje išversta liepa. Smiltelės g. ir šalia M.Gorkio pagrindinės mokyklos vėjas nulaužė milžiniškas maždaug 50 cm medžio atplaišas.

Vėjas neaplenkė ir Sukilėlių g., kur krito gluosnis, lygiai tas pats įvyko ir Baltijos prospekte.

"Vėjas varto tuos medžius, kurių kamienai atrodė sveiki ir stiprūs, bet, paaiškėjo, visiškai be šaknų. Graži išvaizda dar nereiškia, kad medis – geros būklės. Vietose, kur reikia specialiosios technikos, dėl netinkamų oro sąlygų negalime dirbti. Bijau, kad gali įvykti ir daugiau incidentų. Laimei, nenukentėjo žmonės", – kalbėjo vedėja.

Jos žodžiais tariant, tai dar vienas argumentas gamtos brangintojams, kurie ne visada blaiviai vertina situaciją.

Nuostolių galime turėti kur kas daugiau, nei kainuotų pašalinti netinkamus medžius", – įsitikinusi I.Šakalienė.

Dar tik įsibėgėjo?

Nemalonumų turėjo ir Klaipėdos paplūdimių prižiūrėtojai. Audra jūroje vos nepaskandino pliažo inventoriaus.

Bangos buvo tokios didelės, kad suolai atsidūrė vandenyje.

Biudžetinės įstaigos "Klaipėdos paplūdimiai" direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki neslėpė su nerimu laukiantis, kokių dar pokštų iškrės gamta.

"Antrosios Melnragės neįgaliųjų paplūdimyje nuplovė takelius, suoliukus, šiukšlių konteinerius. Persirengimo kabinos dar kol kas stovi. Bet jeigu jūra nerims, visko gali būti. Rimti pradės tik penktadienio rytą. Dabar pats pikas – jūra tik įsibėgėja. Kas buvo įmanoma – pagavome, nunešėme toliau nuo bangų prie kopų. Stebime, kas bus", – vakar teigė A.Siakki.

Laukė septyni laivai

Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste nuo trečiadienio 22 val. buvo ribojama laivyba. 2 val. nakties į uostą įplaukė "ATHENA Seaways" keltas, atvykęs iš Karlshamno (Švedija). Laivas buvo prišvartuotas padedant vilkikams.

Trečiadienio naktį vėjo gūsių stiprumas siekė iki 24,6 m/s. Anksti ryte fiksuoti 20–23 m/s gūsiai, bangų aukštis buvo apie 5 m.

Perpiet išoriniame reide laukė 7 laivai, kurie dėl stipraus vėjo negalėjo įplaukti į uostą. Krovos darbai daugumoje kompanijų nebuvo sustabdyti.

Liko be elektros

Vieni skaičiavo nuostolius, kiti pyko, kad namuose nėra elektros.

Bendrovės "Energijos skirstymo operatorius" (ESO) atstovė ryšiams su visuomene Akvilė Adomaitytė teigė, kad dėl gūsingo vėjo Klaipėdos regione daugiausia elektros energijos tiekimo sutrikimų buvo ryte.

Esą didžiajai daliai gyventojų tiekimas grąžintas.

Pranešama, kad penktadienį pajūryje taip pat išliks vėjuota.

GALERIJA

  • Išbandymas: gamtos stichijos grūmojo žmonių turtui – stipriai sumaitotas Gedminų g. namo kieme stovėjęs klaipėdiečio G.Patlabos BMW 730.
  • Šėlsmas: siautėjo ir jūra – milžiniškos bangos Antrosios Melnragės neįgaliųjų paplūdimyje nuplovė suolus.
  • Vaizdelis: į Danę įvirto du dideli gluosniai, kurie, miesto tvarkytojų žodžiais, tik iš pirmo žvilgsnio atrodo geros būklės.
  • Neatlaikė: reklaminis stendas Taikos prospekte „apkabino“ šalia stovėjusį „Mercedes-Benz“.
  • Skaičiuojami nuostoliai: medis suniokojo 22 tūkst. eurų kainavusį BMW
  • Skaičiuojami nuostoliai: medis suniokojo 22 tūkst. eurų kainavusį BMW
  • Skaičiuojami nuostoliai: medis suniokojo 22 tūkst. eurų kainavusį BMW
  • Skaičiuojami nuostoliai: medis suniokojo 22 tūkst. eurų kainavusį BMW
Rašyti komentarą
Komentarai (26)

KLP

Tam BMW savininkui iš pradžių reikėjo baudą įpisti, kad stato automobilį ant žaliosios vejos, o tik po to medį nuo jo laužo pašalinti!

pjaut

ir nekreipt demesio ,nes nutraukia elektros laidus ,aplauzo automobilius ir namus . Senus medzius reikia keisti jaunais -jie nepavojingi.

>Klausimas

O iš kur ta paranoja žūt būt iškirsti visus senuosius ir sveikus medžius?Gal reikėtų paklausti miesto gyventojų ar jie to nori?Kiek žinau didesnieji miesto klerkeliai ir valdžiukai dauguma tai už miesto gyvena, neretas net prie Palangos.O gal taip knieti gerai uždirbti ir dar pliusą įsidėti sau į kišenę už medieną, kad nerūpi niekas?Akyse tik kupiurų skaičiukai kaip kazno sukasi..:D)
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS