Pradėjau planuoti savo savaitgalius ir nustebau pamačiusi, kiek daug renginių numatyta Klaipėdoje gegužės 16–18 dienomis. Nelabai suprantu, kodėl tiek daug įdomių renginių sugrūsta į kelias dienas. Vieną savaitgalį jų bus daugybė, o kitą – vos vienas ar nė vieno. Gal tai ir bus vasaros sezono atidarymas, bet ar įmanoma smalsiam žmogui tiek pamatyti, aprėpti, aplankyti. Gal mūsų kultūros darbuotojai galėtų apie tai pagalvoti?
Vytautas
Apgaudinėja pirkėjus
Aš esu iš tų žmonių, kurie mėgsta pasižvalgyti prekių. Ypač daug pasiūlymų pastaruoju metu galima pamatyti socialiniuose tinkluose. Kartą pastebėjau pardavėjus, besiskelbiančius, kad dėl sunkios mokesčių naštos jie priversti uždaryti savo fizinę parduotuvę Vilniuje, todėl gerokai pigiau parduoda savo prekes internetu. Prie šio skelbimo buvo ir nuotrauka. Ant šaligatvio sėdi dvi stilingai apsirengusios, bet labai nusiminusios moterys, jų fone – didelio miesto gatvės vaizdas ir parduotuvės iškaba su nuplėšta reklama. Labai liūdnas man pasirodė tas vaizdas. Bet širdyje sukirbėjo kažkokia abejonė, lyg kažkas būtų ne taip. Įsižiūrėjau atidžiau ir supratau, kad nuotrauka pagaminta dirbtinio intelekto. O tada jau ėmiau apžiūrinėti siūlomas prekes. Paaiškėjo, kad ir jos – ne vietos gamintojų, o kiniškos. Kokie keisti laikai dabar, niekuo negalima pasitikėti.
Ligita
Nebeliko lietuviško pavadinimo
Kasdien praeidavau pro Šiaulių banko skyrių ir dažną dieną pagalvodavau – kaip gera matyti suprantamą, lietuvišką pavadinimą. Bet vieną dieną jo neliko. Dabar didelėmis raidėmis išrašytas kažkoks visiškai nesuprantamas žodis. Lyg galima būtų jo skambesyje įžvelgti kažką panašaus į artumą. Bet tikrai tokio žodžio mūsų kalboje nėra. Niekaip nesuprantu, kodėl negalime naudoti lietuviškų žodžių? Kodėl turime laužyti savo kalbos padargus ir mintis? Beje, girdėjau, kad ir kitų tautų žmonės, ne tik mes ir latviai, bet ir portugalai pyksta dėl naikinamų jų kalbos žodžių.
Irena
Naujausi komentarai