Ašigalyje lauks viešbutis | Diena.lt

AŠIGALYJE LAUKS VIEŠBUTIS

"Kokteilis" sulaukė oficialaus patvirtinimo iš Norvegijos, kad kitais metais įspūdingus šalčius išgyventi, baisias pūgas patirti sieksiančių ir nuostabias dangaus pašvaistes pamatyti norinčių piliečių lauks pirmasis viešbutis Šiaurės ašigalyje.

Jį sudarys dešimt kupolo formos namelių stikliniais stogais. Tai todėl, kad atvykėliai galėtų aikčioti nuo Šiaurės pašvaistės vaizdų ar sniegą su dangumi maišančios pūgos siausmo.

"North Pole Igloos" veiks tik vieną – balandžio – mėnesį.

Viešbučio idėją pasufleravo patys turistai, kurių kasmet į ašigalį atkeliauja apie tūkstantį. Jie turėdavo gabentis palapines su daugybe reikmenų, gelbėjančių juos atšiaurioje aplinkoje.

Balandį bebaimių keliautojų lauks jaukūs iglu, kuriuose bus net vonios. Atvykėlių lauks vadybininkas, gidas, virėja ir net viešbučio apsauga.

"Kokteilio" skaitytojams tikriausiai smalsiausia, kokia gi šito malonumo kaina. Ogi visai nedaug – tik 95 tūkst. eurų. Į šią sumą įeina viena nakvynė "North Pole Igloos" ir dvi nakvynės Svalbardo saloje, kuri priklauso Norvegijai. Viena prieš išvykstant į ašigalį, kita – grįžtant iš jo. Taip pat šią sumą sudaro kelionės, maitinimo išlaidos.

O jei abejojate dėl savo patirties žygyje į Arktį, Suomijoje, Laplandijos regione, yra rengiami "Ledyninės kelionės" kursai, kuriuose galite gauti reikalingų pamokų.

Drabstė purvais

Pirmosios, šunų kinkiniais perėjusios ledus ir Šiaurės ašigalį pasiekusios buvo amerikiečių Frederico Cooko (1908 m. balandžio 21 d.) ir Roberto Peary (1909 m. balandžio 6 d.) ekspedicijos. Tačiau nenuginčijamų įrodymų, kad jie tai padarė, dar nėra.

Dėl R.Peary šmeižto F.Cooko ekspedicija ilgai buvo laikoma melaginga, tačiau pastaraisiais tyrimais buvo įrodyta, kad ši ekspedicija galėjo būti reali.

Česka (397 719; kas tie 95 tūkst. eurų?.. Skriskite pasimėgauti ašigaliu)

Gairės: kokteilis
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS