Fiurerio paveikslai – neparduoti | Diena.lt

FIURERIO PAVEIKSLAI – NEPARDUOTI

Savaitgalį Niurnberge (Vokietija) surengtame aukcione meno gurmanai galėjo įsigyti penkis Adolfo Hitlerio tapytus paveikslus.

Tačiau nė vienas jų neiškeliavo iš "Weidler" aukciono namų. Pirkėjus atgrasė abejonės dėl autorystės ir aukštos pradinės kainos. Pavyzdžiui, siūlant paveikslą "Vaizdas į kalnų ežerą", plaktukas būtų pradėjęs taukšėti nuo 45 tūkst. eurų.

Negana to, renginio išvakarėse prokuratūra paėmė tirti keletą paveikslų, nes buvo įtariama, jog jie netikri. "Weidler" geranoriškai juos atidavė.

Negatyvią nuomonę apie aukcioną turėjo miesto valdžia. Niurnbergo meras Ulrichas Maly pakvietė meno gerbėjus ignoruoti prekybą, o fiurerio paveikslų aukcioną įvardijo kvailu tonu. 1945-aisiais ne kur kitur, o Niurnberge buvo teisiami nacistiniai kariniai nusikaltėliai.

Iš dailininko biografijos

A.Hitleris buvo ketvirtas iš šešių vaikų šeimoje. Būdamas 16 metų, jis paliko realinę mokyklą ir, neturėdamas mokyklos baigimo pažymėjimo, išvyko į Austrijos sostinę Vieną. A.Hitleris svajojo tapti menininku, norėjo studijuoti dailę ir architektūrą, tačiau jo nepriėmė studijuoti. Likęs gyventi Vienoje, vertėsi pardavinėdamas paveikslus, reklamas, atsitiktiniais uždarbiais.

Studijuojančio Lince A.Hitlerio pasaulėžiūrą smarkiai paveikė antisemitinės profesoriaus Leopoldo Poetscho paskaitos.

Iš slaptų nacių šaltinių

1943 m. liepos 18 d. vokiečiai pareikalavo darbams į Vokietiją išvežti dešimtadalį Lietuvos gyventojų. Šis reikalavimas dėl antinacinio pogrindžio veiksmų nebuvo įgyvendintas.

Lankėsi Klaipėdoje

Kovo mėnesį bus 80 metų, kai Klaipėdos kraštas buvo perduotas Vokietijai. 1939-ųjų kovo 23-iąją, kitą dieną po šio įvykio, A.Hitleris atplaukė į mūsų uostamiestį.

Į Memelį fiureris atvyko iš Pilau šarvuotu laivu "Deutschland". Tame pačiame laive jis pasirašė įstatymą dėl Klaipėdos krašto prijungimo prie Vokietijos.

Gairės: kokteilis
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Pamastymui

Istorijoje yra buve du tokie gabus menui veikejai: Tai Hitleris ir Cercilis. Abu-gabus dailininkai. Taigi, jeigu Hitleri savo laiku butu prieme i Vienos dailes studijas, gal istorija Europos butu pasukusi kitu keliu.Stai , ka reiskia menas!!!

SUSIJUSIOS NAUJIENOS