Štai Vilniuje šiomis dienomis buvo rastas lobis. Jame ne kokios nors viduramžių lėkštės ar kavos puodeliai, o auksiniai rubliai ir amerikietiški doleriai.
Iš viso rastos 92 į metalinę dėžutę sudėtos monetos, kurios svėrė 685 g. Žinovai įvertino lobį 80 tūkst. litų.
Dėžutė buvo rasta po anksčiau šioje senamiesčio vietoje stovėjusio pastato pamatais. Manoma, kad turtuolis vyras nuo išlaidaujančios žmonos monetas paslėpė XIX ir XX amžių sandūroje.
Sekasi gi vilniečiams. Klaipėdiečiai "šimtą metų" nėra radę žemėje kokios nors didesnės senovinių pinigų dėžės. Girdime vien tik apie rastus sprogmenis, likusius mieste ir apylinkėse po karo.
"Kokteilio" pozicija
Lietuvių kalbos žodynas aiškina, kad lobis yra dvasinė, kultūrinė vertybė. Nejuokinkite. Lobis yra ne kas kita, o užkasti pinigai, paskandintas ar paslėptas turtas.
Nemokamas patarimas
Jei ieškosite lobių, žinokite: kai kurios urvuose gyvenančios gyvatės vos mato. Nors iš tiesų joms ir nereikia matyti.
Prieš ieškant dovanų
Netrukus įsisiūbuos kalėdinių dovanų ieškojimo manija. Prieš ieškodami dovanų, pamąstykite, ko linkite savo artimiesiems.
Viena dažniausių kalėdinių dovanų – įvairi kosmetika. Rinkdamiesi kosmetikos ir kūno priežiūros priemones, atidžiai skaitykite etiketes.
Nepirkite gaminių, kuriuose yra konservantų, parabenų (butylparaben, propylparaben, methylparaben, ethylparaben, polyparaben, isopropylparaben, isobutylparaben), fenoksietanolio (phenoxyethanol), venkite natrio laurilsulfato (sodium lauryl sulfate, SLS) bei mineralinių aliejų (praffinum liquidum, wax, mineral oil), nesirinkite gaminių, turinčių antibakterinių savybių.
Ieškokite ekoženklų, tačiau kritiškai vertinkite gamintojų teiginius apie "natūralius", "ekologiškus" ir "organinius" gaminius. Nepriklausomų organizacijų suteikiami ženklai – patikimesni.
Linksmieji tirščiai
Praėjusiais metais. Tėvas:
– Petriuk, uždek Kalėdų eglutę.
Po kurio laiko Petriukas teiraujasi:
– O lemputes taip pat?
Naujausi komentarai