"Kokteilis" vakar rašė apie tai, kaip Atgimimo aikštėje pastatytos figūros atlaikė uraganinio vėjo šuorus. Tik vienas angelas iš dvylikos nuo gūsių stovėjo pakrypęs.
Tačiau meno "kūrinių" tvirtumas neišgelbėjo jų nuo kandžios miestiečių kritikos.
"Pasididžiuodama nuvežiau viešnią iš svetur į Teatro aikštę, – pasakojo Klaipėdietė. – Neapsirikau, ji buvo tiesiog sužavėta! Po to viešniai parodžiau Atgimimo aikštėje tuos vadinamuosius angelus. Paklausus, su kuo asocijuojasi figūros, moteris iš kito miesto neslėpė, kad tie angelai tai agresija, smurtas, karas, šiurkštumas. Mūsų nuomonės sutapo. Gaila, kad šitaip menininkai ir miesto valdžia galėjo leisti viešai demonstruoti smurtą!"
Sostuose – žlugdytojai?
Kritikos banga iš Atgimimo aikštės atsirito iki Liepų gatvės.
"Klaipėdos kultūros vadai – neišsilavinę meno žmonės. Tad jie kurpia ir patys žavisi kaliausėmis. Nors jie įkūrė Kultūros fabriką, tačiau akivaizdu, kad jis tikrai nieko kultūriškai vertingo nepagamins. Nebent kaliauses visose meno žanruose. Esą tai modernu. Bet ir "modernas" turi būti meniškas. Kol valdžios kėdėse sėdės tie žmonės, tikroji kultūra ir menas Klaipėdoje nyks", – pyko Beviltiška prisistačiusi skaitytoja.
"Kokteilio" pozicija
O jeigu vietoje tų "kaliausių" Atgimimo aikštėje stovėtų juokingai apsirengę gyvi miesto kultūros skyriaus darbuotojai. Būtų galima su jais pajuokauti, rėžti jiems tiesą į akis ar išklausyti jų nuomonę.
Mažosioms skaitytojoms
Pirmoji Barbė buvo suprojektuota "Mattel" žaislų dirbtuvėje 1959 metais. Barbė pavadinta firmos steigėjo dukters Barbaros Handler vardu, o lėlės draugas Kenas – Barbaros brolio vardu.
Linksmieji tirščiai
– Žinai, mano šuo tapo visiškas tinginys.
– Ką tu sakai? O ką jis daro?
– Anksčiau prieš pasivaikščiojimą jis atvilkdavo man pavadėlį, o dabar – mašinos raktelius.
Naujausi komentarai