Prašo dosnių žmonių pagalbos: po gaisro ūkininkų šeima liko be nieko | Diena.lt

PRAŠO DOSNIŲ ŽMONIŲ PAGALBOS: PO GAISRO ŪKININKŲ ŠEIMA LIKO BE NIEKO

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

Pirmadienio vakarą Kėdainių rajone įsiplieskęs didžiulis gaisras pasiglemžė visą ūkininko Vito Gembecko turtą. Į redakciją kreipėsi nukentėjusiųjų artimieji, kurie prašo dosnių žmonių pagalbos.

Portalui giminaičiai pasakojo, kad ūkiniame pastate kilęs ir žaibiškai įsiplieskęs gaisras sunaikino visą savininko turtą – liko tik statinių pamatai. Sodybos savininkas čia gyveno nuo 1960-ųjų metų. Vienu stogu su juo dalijosi ir sūnus Gintautas Gembeckas su žmona Rima bei 17-metis anūkas Ernestas. Supleškėjus visam turtui nukentėjusieji iki trečiadienio popietės glaudėsi pas vyresnį ūkininko sūnų.

„Žmonės liko be nieko. Kreipiamės į visus geros valios žmones ir prašome nukentėjusiems pagalbos. Būsime dėkingi visiems už bet kokią materialinę pagalbą“, – sakė giminaitė Solveiga. Anot jos, nukentėjusius ūkininkus finansiškai galima paremti pervedant pinigus į asmeninę ūkininko sūnaus Gintauto Gembecko sąskaitą Nr. LT 577300010085125648. 

Naujų namų viduje – tuščia, tad mums visi daiktai yra reikalingi. Tiesa, mes šiandien jau gavome skalbimo mašiną, šiandien dar pirksime ir šaldytuvą.

Trečiadienio popietę portalui susisiekus su R. Gembeckiene, moteris tikino, kad tokio žmonių dosnumo ji nesitikėjo. Per porą dienų, anot moters, ne vienas žmogus jiems jau ištiesė pagalbos ranką. „Kiek žmonių padėjo net negaliu suskaičiuoti. Stogą virš galvos mes turime, šiandien nakvosime savo naujuose namuose – mano vyras pagal testamentą paveldėjo sodybą. Tačiau naujų namų viduje – tuščia, tad mums visi daiktai yra reikalingi. Tiesa, mes šiandien jau gavome skalbimo mašiną, šiandien dar pirksime ir šaldytuvą. Iš svarbiausios buitinės technikos teliko įsigyti dujinę viryklę, jos kol kas dar niekas pasiūlė“, – kalbėdama apie žmonių gerumą nusišypso moteris. 

Gaisro metu visus keturis sodyboje gyvenusius žmones dėl patirto šoko apžiūrėjo medikai, gaisro metu jie nenukentėjo. Medikų pagalbos, anot pašnekovės, artimiesiems neprireikė ir kitomis dienomis. „Pats didžiausias skausmas jau pamažu atslūgsta. Į ligoninę dėl pablogėjusios sveikatos nė vienam neteko važiuoti, tačiau kraujo spaudimas iškart po nelaimės buvo pakilęs visiems ir širdys plakė stipriau. Kadangi labai intensyviai tvarkome įvairiausius su gaisru susijusius reikalus, tai vis atrodo, kad grįšim tuoj namo ir bus viskas gerai“, – pokalbį baigė R. Gembeckienė.

Ugnis persimetė nuo šieno rulonų

Portalas jau rašė, kad Pernaravos seniūnijoje, Gučkampio kaime esančiame ūkyje ugnis pasiglemžė gyvenamąjį namą, ūkinius bei kitus pastatus, 127 šieno rulonus.  Atvykus ugniagesiams, atvira liepsna degė 5 pastatai ir prie daržinės buvusi šieno priekaba su 7 šieno rulonais.

Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, gaisro metu sudegė prie ūkinio priblokuota medinė daržinė, viduje buvę apie 50 šieno rulonų. Nudegė mūrinio ūkinio pastato stogas, apdegė sienos. Nudegė medinio gyvenamo namo stogas, pradegė ir sukrito perdanga, išdegė vidus. Sudegė medinis sandėliukas, medinis garažas, apdegė 0,7 tonos grūdų. Sudegė medinė lauko virtuvė, ūkiniame pastate sudegė veršelis ir du šuniukai. Išgelbėta šalia degusių pastatų buvusi žemės ūkio technika: kombainas „Niva“, du šieno presai, bulvių sodinamoji, šieno grėbimo mechanizmas. Žmonėms liko ir laukuose ganęsi gyvuliai. Tačiau ir juos šeima jau ketina parduoti, nes nėra kur jų laikyti, be to, sudegė visas šienas. 

„Šeima ūkininkavo. Savininko sūnus grįžo iš laukų su priekaba, kurioje buvo šieno rulonai. Traktorių pastatė prie daržinės, atkabino priekabą ir nuėjo. Vos po kelių minučių atsisukęs, jis pastebėjo, kad smilksta šieno rulonai. Netrukus jie užsidegė. Kadangi pūtė stiprus vėjas, nuo šieno rulonų ugnis netrukus persimetė į daržinę, ūkinius pastatus ir gyvenamąjį namą. Iš pastatų neliko nieko....“, – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešime cituojama gaisrą tyrusi Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji inspektorė Erika Dumčienė.

GALERIJA

  • Prašo dosnių žmonių pagalbos: po gaisro ūkininkų šeima liko be nieko
  • Prašo dosnių žmonių pagalbos: po gaisro ūkininkų šeima liko be nieko
  • Prašo dosnių žmonių pagalbos: po gaisro ūkininkų šeima liko be nieko
Rašyti komentarą
Komentarai (17)

whufaikeenees

zinoma reikia padeti ukininkams,padeti zmonems yra butina,bet ne giedanciams oziams .jeigu jau apie pagalbas,nemaisytu isteigti fonda,kuris pagelbetu issikyrusioms poroms,ypac vyrams,nes dabar cia yra viena is labiausiai lietuvoje siaucianciu stichiju,kurioje labiausiai nukencia vyrai prarasdami tikrai nemazus turtus ir tampa visiskais ubagais,be jokios vilties prisikelti, nes korupcija tesiaisi siuo kl.Paskui kruvos moteru is to gyvena prisidengiant vaikais ir nenori dirbti,nes visko uztenka...Kas uz toki fonda dekit pliusus,vedu apklausa....

Sūduvis

Kieno pinigai to ir muzika, o mūsų teisėjai labiau mėgsta PINIGUS nei tiesą, už tai ir toks sprendimas.

Kriaučius

Čia karma.Godūs buvote labai.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS