Medikas: vasaros traumų sezonas tikrai atidarytas Pereiti į pagrindinį turinį

Medikas: vasaros traumų sezonas tikrai atidarytas

2025-04-23 14:37

Velykas lietuviai šventė intensyviai. Medikai sako, kad, be persivalgymų ar apsinuodijimų, didžiausias ilgojo savaitgalio iššūkis – pasipylusios traumos. Tai, kad dienos buvo margos, fiksuoja ir pareigūnai.

Medikas: vasaros traumų sezonas tikrai atidarytas
Medikas: vasaros traumų sezonas tikrai atidarytas / LNK stop kadrai.

„Šventės gerai praėjo, viskas tvarkoje. Pabuvome gamtoje šiek tiek“, – šnekėjo pašnekovė.

„Palanga buvo pilna“, – pasakojo kita pašnekovė.

Pilnas ilgąjį savaitgalį buvo ne tik pajūris, bet ir priėmimo skyriai, net ir ištuštėjusioje sostinėje.

„Visada pirmą dieną po savaitgalio būna dar daugiau. Labai intensyvus savaitgalis, kasdien turėjome ne mažiau nei 250 pacientų, o pirmadienį – 340. Skaičiai – dideli“, – nurodė RVUL vyresnysis skubiosios medicinos gydytojas Andrius Černauskas.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

Medikai prie 200 pacientų jau pripratę, bet šis šventinis savaitgalis jau ir jiems – iššūkis. Važiavo ir tiesiai nuo šventinių stalų – ne tik persivalgę, maistu ar alkoholiu apsinuodiję, bet padaugėjo traumų, nes šiemet Velykos šiltesnės nei pernai.

„Vasaros sezonas tikrai atidarytas. Buvo daugiau aktyvaus judėjimo, galūnių lūžiai, dubens. Per visą savaitgalį net aštuonios politraumos – tai yra daug“, – kalbėjo A. Černauskas.

Politraumas sieja su eismu, bet yra ir išskirtinių įvykių.

„Buvo sprogimas kitame rajone, du pacientai nukreipti į Vilnių, vienas pateko pas mus. Sprogimas – tai nėra labai dažnas atvejis ir labai skaudžios pasekmės“, – pasakojo RVUL vyresnysis skubiosios medicinos gydytojas.

A. Černauskas, paklaustas, ar kalba yra apie nutrauktas galūnes, atsakė: „Amputacijos.“

Sprogimas įvyko Varėnos rajone antrą Velykų dieną, vyrui bandant ardyti sodyboje rastą metalinį daiktą – nukentėjo sodybos savininkai – maždaug 35 metų vyras ir moteris. Tai, kad Velykos buvo margos įvykiais, fiksuoja ir pareigūnai.

„Savaitgalį degė trys pirtys. Žmonės šventė ir mėgavosi pirties malonumais. Buvo tokių atvejų – žmonės šventėms ruošėsi, maistą gamino, orkaitė užsidegė, bet gyventojai, laimė, sugebėjo užsigesinti turimu gesintuvu namuose“, – kalbėjo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas Aurimas Gudžiauskas.

Ugniagesiai dar kartą pabrėžia, kaip svarbu turėti gesintuvą. Degė ir automobiliai – supleškėjo devyni.

„Žmonės intensyviai keliavo, vyko aplankyti artimųjų, bet ne visiems kelionė baigėsi laimingai“, – teigė A. Gudžiauskas.

Vieniems vairuotojams kelionės tokios, o kiti į saugumą nusispjovė patys. Krūva vairuotojų girtutėliai sėdo prie vairo, yra ir kas su trimis promilėmis vairavo.

„Dėl neblaivių vairuotojų kaltės įvyko septyniolika eismo įvykių. Per policijos reidus sustabdytas 171 neblaivus vairuotojas, daugiau nei 50 buvo smarkiai apsvaigę – įpūtė daugiau nei 1,5 promilės“, – šnekėjo Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Per dvi avarijas nukentėjo po tris žmones. Sužeisti keturi nepilnamečiai ir du neblaivūs pėstieji. Laimė, niekas nežuvo, o per šventes buvo situacijų, kai tautiečiai ne tik margučiais daužėsi.

„Vieną tokį žiaurų įvykį – nužudymas Vilniaus rajone, kai buvo nužudytas vyras. Pirminė versija – alkoholiniai gėrimai, vyko išgertuvės“, – pabrėžė R. Matonis.

Deja, per Kristaus Prisikėlimą – seniausią ir svarbiausią krikščionių šventę – ir ne visiems vaikams šventiška buvo. Vaikų gynėjų statistika stebina – gauti apie 400 pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus.

„Deja, bet daugiau nei 100 vaikų reikėjo užtikrinti saugią aplinką. Skaičiai yra didesni nei per šių metų Kalėdas“, – kalbėjo vaiko teisių gynėja Ugnė Klingerė.

Didžioji dalis atvejų, kai vaikai perkeliami į saugią aplinką, kas gali užtrukti ir iki trijų trijų dienų, susiję su nesaikingu svaiginimusi.

„Buvo ir galimo smurto prieš vaikus, ir pačių vaikų vartojimo psichotropines medžiagas, alkoholį“, – teigė U. Klingerė.

Vis dėlto ugniagesiai ir policija sako – švenčiame ramiau ir kultūringiau. Ugniagesiai džiaugiasi, kad per ilgąjį savaitgalį gaisruose nežuvo nė vienas žmogus, bet, deja, jei ne ugnis – tai vanduo.

„Keturis gelbėjimo darbus ugniagesiai vykdė vandenyje, buvo ištraukti du skenduoliai per ilgąjį savaitgalį“, – sakė U. Klingerė.

Moters kūnas ištrauktas iš Nemuno Kaune. Taip pat ištrauktas 50-metis vyras Alytaus rajone.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra