Baigta tirti galimos korupcijos byla, tarp kaltinamųjų – Druskininkų meras R. Malinauskas | Diena.lt

BAIGTA TIRTI GALIMOS KORUPCIJOS BYLA, TARP KALTINAMŲJŲ – DRUSKININKŲ MERAS R. MALINAUSKAS

Generalinė prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) baigė tirti ir ketvirtadienį teismui perdavė galimos korupcijos teisinėje sistemoje bylą, tarp kaltinamųjų – Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, jo padėjėjas Aivaras Kadziauskas, taip pat buvę teisėjai.

Kaltinimai Druskininkų merui, jo padėjėjui ir kai kuriems teisėjams susiję su „Vijūnėlės“ dvaro byla. 

Pareigūnai sako, kad didelę šios baudžiamosios bylos dalį sudaro duomenys apie nusikalstamas veikas, kuriomis 2018 metų vasarą galimai siekta kyšiu paveikti įvairių instancijų teisėjus ir neteisėtai priimtais sprendimais bandyti išsaugoti šiuo metu jau nugriautą statinį Druskininkuose, viešai žinomą „Vijūnėlės dvaro“ pavadinimu.

Teismui iš viso perduota šešiolika fizinių asmenų ir vienas juridinis asmuo.

Kaltinimai dėl galimos korupcijos pateikti nuo pareigų nušalintam Apeliacinio teismo teisėjui Viktorui Kažiui, buvusiam šio teismo teisėjui Konstantinui Gurinui, buvusiam Aukščiausiojo Teismo teisėjui Egidijui Laužikui, buvusiam Vilniaus apygardos teismo teisėjui Henrichui Jaglinskiui, laikinai nušalintam Vilniaus miesto apylinkės teismo apylinkės teismo teisėjui Robertui Rainiui.

Tarp kaltinamųjų – ir buvęs Aukščiausiojo Teismo teismo teisėjo padėjėjas Airingas Kartanas.

Likę kaltinamieji yra advokatų klientai, korupcijos grandinės tarpininkai.

„Ikiteisminio tyrimo metu STT pareigūnų surinkti duomenys rodo, kad suinteresuoti bei jiems tarpininkavę asmenys, kaip įtariama, planuodavo, tardavosi ir perduodavo įvairaus dydžio piniginius kyšius, siekdami neteisėtais būdais užsitikrinti pageidaujamus teismų sprendimus“, – rašoma prokuratūros pranešime.

83 tomų perduota Vilniaus apygardos teismui.

Tyrimo medžiagoje nurodomos galimai duotų ir priimtų kyšių sumos siekia nuo 3000 iki 60 tūkst. eurų. Dalis kaltinamųjų kaltinami veikę bendrininkaudami, dalis – organizuotoje grupėje.

Pasak prokuratūros, neteisėtuose susitarimuose dalyvavę asmenys kartais patys atsisakydavo galimybės siūlyti kyšį tam tikriems teisėjams atsižvelgdami į nepriekaištingą šių teisėjų reputaciją.

Įvertinus perduotoje teismui baudžiamojoje byloje esančius duomenis, buvusiam teisėjui H. Jaglinskiui taip pat pateiktas kaltinimas neteisėtu praturtėjimu dėl daugiau nei 51 tūkst. eurų. Šie pinigai rasti per kratas ir nebuvo deklaruoti ar patvirtinti juridinę galią turinčiais dokumentais.

Laikinai nušalintas teisėjas R. Rainys kaltinamas ir neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis – dujiniu revolveriu, pistoletu bei keletu vienetų skirtingo tipo šovinių.

Jie, tyrimo duomenimis, liko jo darbo kabinete esančiame seife po 1996 ir 1997 metais šio teisėjo išnagrinėtų baudžiamųjų bylų.

Nuo ikiteisminio tyrimo pradžios surinkta medžiaga iš viso sudaro 226 tomus.

Iki šių metų liepos nuo pagrindinio ikiteisminio tyrimo buvo atskirtos ir teismui jau yra perduotos penkiolika baudžiamųjų bylų, jose kaltinimai pateikti 30 asmenų. Devyni iš jų yra pripažinti kaltais, du išteisinti (jų ir dar vieno asmens atžvilgiu teisminis nagrinėjimas vyksta apeliacinės instancijos teismuose).

Teismo skirtų baudų suma – beveik 90 tūkst. eurų, vienam kaltinamajam skirta reali laisvės atėmimo bausmė.

Du įtariamieji buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės.

Dar septyniose baudžiamosiose bylose teisminis nagrinėjimas tebevyksta.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

kaunas

Klestintys Druskininkai parodo koks jų meras darbštus ir protingas, ko nepasakysi apie Vilniaus merą. R.Malinauskas jau daug metų puldinėjamas konservatorių, tai daug ką pasako.

Avietėmis snukiukas

Pažiūri į Malinauskienė mordelę, toks nekaltas suoliukas geromis akutėmis, o ar žinote kiek pinigėlių pas jį apsukta ir nupyzdinta...oi vagių karalius...nekaltybė dulkinantis dukros amžiaus barškuolę

suvalge

pe de ras tai
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS