Cigaretes oru skraidinę kontrabandininkai neteko ir drono, ir krovinio | Diena.lt

CIGARETES ORU SKRAIDINĘ KONTRABANDININKAI NETEKO IR DRONO, IR KROVINIO

  • 0

Šalčininkų rajone pasieniečiai perėmė iš Baltarusijos įskridusį droną, prie kurio buvo pritvirtintas kontrabandinių cigarečių krovinys. Bepilotį skraidymo aparatą Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai priverstinai nutupdė panaudoję specialią įrangą.

Pirmadienį vakare VSAT Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų pasienio užkardos pareigūnai ties Šalčininkų rajono Prūdelių kaimu užfiksavo objektą, nedideliame aukštyje įskridusį į Lietuvos teritoriją.

Į nurodytą vietą nedelsiant buvo nusiųsti arčiausiai buvę VSAT patruliai.

Nešiojamąją bepiločių orlaivių užkardymo sistemą panaudoję VSAT pareigūnai sėkmingai perėmė skraidyklės valdymą ir priverstinai ją nutupdė už maždaug už dviejų kilometrų nuo sienos su Baltarusija, teigiama pranešime. Paaiškėjo, kad prie savadarbio drono buvo pritvirtintas ryšulys, kuriame buvo 758 pakeliai cigarečių „Minsk Capital“ su baltarusiškomis banderolėmis.

VSAT nuotr.

Įvykį tiriantys pasieniečiai dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėjo administracinę teiseną. Droną valdęs asmuo nerastas. Bepilotis orlaivis ir cigaretės saugomi Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų užkardoje.

Tai pirmas kartas šiemet, kai Varėnos pasienio rinktinės atsakomybės ruože kontrabandinių rūkalų gabenimui panaudota bepilotė skraidyklė. Praėjusiais metais šio VSAT padalinio pareigūnai nutupdė 12 kontrabandininkų dronų – devyni tokie aparatai perimti Lietuvos teritorijoje, o dar trys nepilotuojami orlaiviai, kuomet juos paveikė pasieniečių panaudota užkardymo įranga, nukrito Baltarusijoje.

GALERIJA

  • Cigaretes oru skraidinę kontrabandininkai neteko ir drono, ir krovinio
VSAT nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS