Lietuva šiurpina Jungtinę Karalystę dėl gyvūnų kontrabandos | Diena.lt

LIETUVA ŠIURPINA JUNGTINĘ KARALYSTĘ DĖL GYVŪNŲ KONTRABANDOS

  • 6

„Dog Trust“ organizacijos skaičiavimu Lietuva dėl gyvūnų kontrabandos yra didžiausias Jungtinės Karalystės galvos skausmas. Esą daugiau nei 60 tūkstančių keturkojų kasmet į JK įvežama iš Airijos, Vengrijos ir Lietuvos, rašo anglija.lt.

Apie lietuviškus „žygdarbius“ jau rašė ir užsienio spauda: „Washington Post“, „Dailymail“, o „Newsweek“ teigia, jog Lietuvos veterinarai neteisėtai pardavinėja pasus, raminamuosius vaistus gabenamiems šuniukams, o pastarieji gali būti užkrėsti mirtinomis ligomis.

„Taip, tikiu, kad Lietuvos veterinarai yra prie to prisidėję, kad jie kartais klastoja šuniukų gimimo datas, skiepų tam tikras datas“, – pritaria šunų dresuotoja Ana Menčiūnienė.

Šios nusikalstamos veikos atstovai Vakaruose jau turi pavadinimą – šunų mafija. Ją Vakarų Europos šalyse gaudo specialiosios tarnybos, policija, o nusikaltėliai sėda už grotų. „Mes žiūrime į tai kaip į tinklą. Jie tarpusavyje puikiai pažįstami, jie bendradarbiauja. Valstybinės institucijos yra neabejotinai į tai įsivėlusios, nes tu negalėtum jaustis toks saugus ir tu negalėtum vykdyti tokios siaubingos veiklos, jeigu tavęs neproteguotų tie patys VMVT veterinarai, inspektoriai“, – tikina šunų globos namų „Dogspot“ vadovė I. Pileckienė.

Tu negalėtum jaustis toks saugus ir tu negalėtum vykdyti tokios siaubingos veiklos, jeigu tavęs neproteguotų tie patys VMVT veterinarai, inspektoriai.

Tačiau jai prieštarauja Lietuvos kinologų draugijos prezidentė R. Kazlauskaitė: „Tai niekam nėra naudinga. Nebent tiems patiems daugintojams. Nemanau, kad dar kažkas iš to labai smarkiai uždirba ir pasipelno. Galbūt vienas kitas konkretus asmuo, bet ne tarnybos, ne organizacijos“.

Tuo metu Lietuvoje piliečiai, pranešę ir užfiksavę nusikaltamą veiką, šunų dokumentų klastojimo faktus, daugyklas, šunų fermas, dažniausiai yra nutildomi. „Jie bandė užglaistyti mus. Jie bandė užslopinti mus. Tas veislynas labai greitai suspenduojamas, kol viskas nurims, tada atsiranda advokatai iškart ir jau viskas kažkaip tai... Mes iš tų skundžiančių tampame kaltais – maždaug kaip jūs drįstate ir nelįskite į ne savo sritį“, – pasakoja „Dogspot“ vadovė I. Pileckienė.

Teigiama, kad šunų mafijos tinklas iš šios nelegalios veiklos kasmet gauna iki 2 milijardų svarų strelingų vien Jungtinėje Karalystėje. Nemaža dalis šuniukų krauju ir kančiomis suteptų pinigų nusėda Lietuvoje. Pavyzdžiui, pasak A. Menčiūnienės, maža kalytė gali atsivesti apie 6 šuniukus, o didesnė gali pagimdyti ir 10, 12 ar 14 šuniukų. Jei vienas šuniukas kainuoja maždaug 800 eurų, tai viena 14 šuniukų vada gali būti parduota už 11,2 tūkst. eurų. Tad jei daugintojas veislyne turi apie 50 šunų, tai du kartus per metus rujojančios kalytės gali pagimdyti šuniukų už 1 mln. 120 tūkst. eurų.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Keds

randa kam mafija uzdirbt pelna

Angis

Nieko naujo-lietuvos banditai visada pirmose gretose. Jau visas pasaulis žino apie lietuvą, tik ne iš geros pusės.

Nigga

Ne is gero gyvenimo jug, "gerovės valstybė" moka net po 200 jievro pensijas į Mėnesį!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS