Šilutės rajone, prie vandens telkinio, dingo vaikas.
„Dingo vaikas, ieškojome 3–4 min., sugaišome daug laiko“, – sakė mama.
Vaikui beveik 3 metai, jis dingo šeimai nusprendus pažvejoti. Gamtoje šeima liko per naktį, miegojo automobilyje, o incidentas įvyko po nakties, kai vienas suaugusiųjų išėjo malkų maistui pasišildyti.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
„Tėtis nuėjo į krūmynus, aš – žvejoti, toje vietoje, iš kurios matėsi mano stovintis automobilis. Čia buvome pusantros paros, tai reiškia, kad buvo para laiko iki vaiko dingimo. Mus ilgą laiką stebėjo, bet nežinau iš kur, nes čia yra takų takelių“, – tvirtino dingusiojo mama.
Prapuolęs vaikas su savimi turėjo senelio telefoną, bet, anot motinos, – atsiliepti nemoka. Vis dėlto buvo atsiliepta – vienas skambutis išdavė, kad vaikas su kažkuo.
„Girdėjau netyčia sugrojančią muziką iš šono, supratau, kad viskas“, – kalbėjo mama.
Per kitą skambutį išgirdo, kad vaikas verkė ir, motinos žodžiais, tarsi bandė kapanotis brūzgynuose. Moteris įtaria, kad vaikas buvo pagrobtas ir numestas į brūzgynus.
„Tas 7 minutes klausiausi, ieškojau vaiko ir galvojau – baisiausia, jeigu išgirsiu, kad įkris į vandenį, nes jis niekaip neiškeltų galvos. Po to išgirdau, kad greitai parvažiuoja mašina. Įtariu, kad tai žmonės, kurie 100 proc. pagrobė mano vaiką, jis tikrai nenuėjo“, – pasakojo mama.
Moteris kalba apie du vyrus ir tamsios spalvos automobilį.
Girdėjau netyčia sugrojančią muziką iš šono, supratau, kad viskas.
„Mūsų tautybės, vidutinio amžiaus, vairuotojas – gan aukštas, kresno sudėjimo“, – apie pagrobėjus pasakojo mama.
Moteris istorija pasidalijo socialiniame tinkle, žmonės ėmė plačiai dalintis, o vietiniai taip pat sunerimę.
„Kokiame laikmetyje gyvename, kad reikia tokių dalykų baimintis?“ – piktinosi Šilutės rajono gyventoja.
„Žmonių nužmogėjimas, šitaip elgtis su vaikučiu“, – sakė kita gyventoja.
„Rodos, kad čia taip ramu, esame patenkinti, kaip policija dirba, gal dar išaiškės“, – kalbėjo dar viena moteris.
„Įvykio aplinkybės yra kiek kitokios nei moteris rašo socialiniuose tinkluose. Ketvirtadienį gautas pranešimas, kad žvejojant pasimetė vaikas, nuklydo, netrukus gautas patikslinantis pranešimas, kad vaikas atsirado. Atvykus policijos pareigūnams, vaikas apžiūrėtas – jautėsi puikiai, sužalojimų nebuvo patyręs, išoriškai nesimatė, o moteris apie pagrobimus neužsiminė“, – pasakojo Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.
„Atmestinai reagavo, atvažiavo, vaikas atsirado, tai viskas gerai. Pasakė – pabandysime paieškoti mašinos“, – sakė dingusio vaiko mama.
Anot policijos, apie galimą pagrobimą versija atsirado tik vėliau – įraše socialiniame tinkle.
„Moteris atvyko su advokatu į Policijos komisariatą rašyti pareiškimo dėl galimo vaiko pagrobimo. Pareiškimas buvo priimtas ir bus pradėtas aplinkybių patikslinimas“, – teigė R. Matonis.
Motina sako, kad iš pradžių pati nieko nesuprato ir buvo ištikta šoko.
„Ir dabar – ne iki galo atsigavus“, – tikino mama.
Moteris sako, kad yra ir sužalojimų – mėlynė ant veido.
„Matėsi suspaudimo žymės ant riešų“, – pasakojo ji.
LNK stop kadras
Moteris prisistato kaip aktyvi gyvūnų teisių gynėja – prieš nelegalius veisėjus. Sako, kad kažkam galėjo pastoti kelią.
„Toks jausmas, kad mane norėjo kažkas pagąsdinti“, – tikino dingusiojo mama.
Į situaciją sureagavo ir vaiko teisių atstovai.
„Pagal gautą informaciją reaguojame – stengiamės susisiekti, pasikalbėti su šeima, vaiku ir jo tėvais, aptarti pagalbos poreikį“, – kalbėjo vaiko teisių gynėja Evelina Firaitė-Ryliškienė.
Vaiko teisių atstovai sako, kad tarnybai šeima iš anksčiau žinoma, nes buvo poreikis inicijuoti pagalbą šeimai.
„Tarnybai šeima žinoma, bet dabar nebuvo teikta pagalba“, – teigė E. Firaitė-Ryliškienė.
Pernai fiksuoti du atvejai – garsiai nuskambėjęs 9 metų mergaitės pagrobimas Kaune. Tuomet į parduotuvę išėjusi mergaitė surasta po dviejų parų garaže – kartu su ja rastas ir šiuo metu vis dar teisiamas kaltinamasis. Kitas atvejis – Vilniaus prekybos centre „Akropolis“, kai dingo 6 metų berniukas. Tą pačią dieną berniukas rastas su jį išsivedusia ir namo spėjusia parsivežti moterimi.
„Pernai turėjome anoniminių pasidalijimų. Buvo ne tas, kuris viešai pasklidęs „Akropolyje“, bet kitas, kai moteris dalijosi, kad viename iš prekybos centrų, kai mama nusisuko, buvo nuvesta mergaitė. Bet mama sureagavo ir sustabdė moterį, kuri kėsinosi“, – pasakojo Dingusių žmonių šeimų paramos centro direktorė Arūnė Bernatonytė.
Net ir tokiais atvejais specialistai prašo pranešti pareigūnams. Patys akcentuoja, kad svarbu perspėti vaikus nuo mažens, kad neįvyktų kaip per eksperimentą.
„Mūsų direktorė tuo metu priėjo prie vaiko, sako: einame, parodysiu kačiuką. Jis atsakė: gerai, einame. Sustabdžius paklausė tos mergaitės – kodėl eini? Ji atsakė: dėl to, nes turi kačiuką. Tai puikiai rodo, kad vaikas jaučiasi saugus – jam pasiūlai, ir jis eina“, – kalbėjo A. Bernatonytė.
Šiemet dėl vaikų pagrobimo – trys ikiteisminiai tyrimai. Vaiko pagrobimas traktuojamas ir tais atvejais, kai vyksta skyrybos, ir vienas iš tėvų, be kito žinios, vaiką išsiveža nežinoma kryptimi ar į užsienį.
Naujausi komentarai