Per parą pasieniečiai nefiksavo neteisėtų bandymų kirsti sieną | Diena.lt

PER PARĄ PASIENIEČIAI NEFIKSAVO NETEISĖTŲ BANDYMŲ KIRSTI SIENĄ

Per parą pasieniečiai vėl nefiksavo neteisėtų bandymų kirsti sieną su Baltarusija neleistinose vietose, vienas užsienietis į Lietuvą įleistas dėl humanitarinių priežasčių, šeštadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Į Lietuvą iš Baltarusijos dėl humanitarinių priežasčių penktadienį įleistas žmogus nesusijęs su Baltarusijos režimo inspiruotos neteisėtos migracijos iš Azijos ir Afrikos šalių srautais. Jis – prieglobsčio Lietuvoje pasiprašęs Baltarusijos pilietis.

Latvijos pasieniečiai praėjusią parą neįsileido 26 migrantų.

Į Lenkiją ketvirtadienį iš Baltarusijos bandė patekti 12 tokių užsieniečių. Vieno incidento metu, kaip skelbia Lenkijos pasieniečiai, Baltarusijos pareigūnai į juos mėtė akmenis.

Bandymų neteisėtai patekti į Lietuvą iš Baltarusijos VSAT nefiksavo ir ketvirtadienį, o trečiadienį pasieniečiai apgręžė du į Lietuvą bandžiusius patekti atėjūnus. Antradienį ir tris dienas prieš tai irgi nebuvo atvejų, kai Lietuvos pasieniečiams būtų tekę neįsileisti iš Baltarusijos neleistinose vietose bandžiusių įeiti asmenų.

VSAT nurodo, kad penktadienį pietinėje Lietuvos dalyje, Baltarusijos pusėje Gožos poligono kryptimi, vėl girdėjosi pabūklų šūviai.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių migrantų, jų į Lietuvą, vidurnakčio iš penktadienio į šeštadienį duomenimis, nepateko 8330. Dalis užsieniečių į šalį patekti bandė ne po vieną kartą.

Nuo pernai prasidėjusio migrantų iš Artimųjų Rytų bei Afrikos antplūdžio į Lietuvą per Baltarusiją neteisėtai pateko daugiau nei 4,2 tūkst. užsieniečių. Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS