Įspėja saugotis internete siūlančių investuoti sukčių: išviliotos didžiulės sumos | Diena.lt

ĮSPĖJA SAUGOTIS INTERNETE SIŪLANČIŲ INVESTUOTI SUKČIŲ: IŠVILIOTOS DIDŽIULĖS SUMOS

Policija perspėja, kad pastaraisiais mėnesiais išaugo į įvairias platformas internete siūlančių investuoti sukčių aktyvumas.

„Tai nėra visiškai naujas sukčiavimo būdas, policijoje kiekvieną mėnesį registruojama bent po keletą pranešimų dėl siūlymų investuoti į galimai fiktyvias investavimo platformas, tačiau pastaraisiais mėnesiais tokių atvejų matome daugiau“, – BNS sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Šių metų birželio mėnesį pradėti šeši ikiteisminiai tyrimai, liepos mėnesį – penki, rugpjūtį – vienas. Nukentėjusieji susigundė galimybe investuoti ir prarado nuo kelių šimtų iki 57 tūkst. eurų.

Anot policijos, dažniausiai sukčiai naudoja viešumoje gerai žinomų ir atpažįstamų žmonių atvaizdus. Fiktyvių ar neteisėtai veikiančių platformų pavadinimai nuolat keičiasi.

Sukčiai naudojo laidų vedėjo Andriaus Tapino, verslininko Nerijaus Numavičiaus, krepšininko Arvydo Sabonio, žurnalistės Rūtos Mikelkevičiūtės ir kitų žinomų žmonių atvaizdus.

R. Matonis pabrėžė, kad tokių nusikaltimų tyrimas yra labai sudėtingas, nes nusikaltėliai veikia iš užsienio valstybėse registruotų svetainių.

Nusikalstamu būdu gauti pinigai pervedami į skirtingose užsienio valstybėse atidarytas banko sąskaitas. Dažnai už išviliotus pinigus perkamos kriptovaliutos, tai dar labiau apsunkina policijos darbą.

Norint išvengti sukčių policija pataria atkreipti dėmesį į skelbimo turinį ir bendrą kokybę.

„Dažnu atveju klaidinantys skelbimai būna parašyti netaisyklinga lietuvių kalba su gramatinėmis klaidomis, skelbime naudojamos skambios frazės apie neva stebuklingą kokio nors daikto efektyvumą, žadamas lengvas būdas praturtėti“, – pridūrė policijos atstovas.

Policija pataria susidomėjusiuosius siūloma paslauga patikrinti skelbiamą informaciją kituose šaltiniuose, paieškoti atsiliepimų apie prekes, paslaugas siūlančią įmonę.


Lietuvos banko patarimai neprofesionaliems investuotojams:

Pirma taisyklė – neinvestuoti į produktus, kurių neišmanote. Nepaisydami šio patarimo rizikuojate ne tik prarasti savo santaupas, bet ir įlįsti į skolas.

Antra taisyklė – patikrinti, ar investavimo paslaugas siūlanti įstaiga turi reikiamą licenciją. Tai galima padaryti Lietuvos banko svetainės skiltyje „Licencijavimas“. Prisiminkite – įmonės pavadinimas turi tiksliai sutapti su nurodytu Lietuvos banko svetainėje.

Trečia taisyklė – vengti pasiūlymų, žadančių „greitą praturtėjimą“ ir „jokios rizikos“. Dažnai investuotojai praranda lėšas susivilioję „brokerių“ jiems telefonu siūlomais „itin patraukliais investavimo pasiūlymais“ („labai lankstūs produktai ir didelis jų pasirinkimas“, „minimalios rizikos ir garantuoti pelnai“, „nedidelės pradinės įmokos ir galimybė prekiauti pasinaudojant dideliu svertu“, „prekybai pradėti siūlomi negrąžintinai suteikiami premijiniai pinigai (angl.: bonus)“, „itin lanksčios ir išskirtinės prekybos sąlygos“ bei „maži ar apskritai netaikomi paslaugų teikimo mokesčiai“, „asmeninio konsultanto (brokerio) priskyrimas“ ir pan.) ir patikėję savo investicijas sukčiams.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

:D > tu zertva durnas o ne auka

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Auka

Pagaliau susizgribo. Ten rusų firma. Mergina paskambina ir kalba lietuviškai. Su manimi kalbėjo Tatjana. Vėliau aš atskambinau ir jau atsiliepė rusiškas autoatsakiklis. 215 Euriukų iš kišenės. Pats kaltas. kai sako Lochai ne maumutai - lochai neišmiršta.

...<

Smirdžiau, TEN Sabonio vardu pasivadino ir panaudojo jį kaip jauką... Tik tau , bukystai, gali atrodyti jog Sabas dalyvauja tokiose maklėse.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS