Šiurpias šaudynes JAV parade išgyvenusi lietuvė: nebebūsiu tokia, kokia buvau | Diena.lt

ŠIURPIAS ŠAUDYNES JAV PARADE IŠGYVENUSI LIETUVĖ: NEBEBŪSIU TOKIA, KOKIA BUVAU

  • 7

Liepos 4-osios šventiniame parade Čikagos priemiestyje įvyko šaudynės, per kurias vyras mirtinai nušovė šešis žmones. JAV policija antradienį pranešė, kad įtariamasis išpuolį planavo kelias savaites ir dėvėjo moteriškus drabužius, bandydamas nuslėpti savo tapatybę. Parade Amerikoje dalyvavo ir ten gyvenanti lietuviškų šaknų turinti Aleksandra Mačytė, praneša LNK.

„Mes buvome parade, į kurį jau einame virš 30 metų be jokių incidentų. Ir tuomet staigiai pradėjo – „Pykšt! Pykšt! Pykšt!“ kaip fejerverkai. Greitai sužinojome, kad šaudo. Bėgome. Visi bėgo į mašinas, prie sienų. Mes su sūnumi lėkėme į mašiną ir tada atėjo toks ponas ir sako: „mano mama buvo pašauta tiesiai į galvą, gal galit nuvežti į ligoninę?“. Mes ją ir jos šeimą nuvežėme į ligoninę“, – prisiminė A. Mačytė.

Pašautoji moteris kelionės metu buvo sąmoninga.

„Truputį kalbėjo, galėjo eiti. Aš buvau šoke, nežinau, kaip ji galėjo eiti“, – pridūrė pašnekovė.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

Esą iškart po šaudynių prasidėjo baisus chaosas, susidarė spūstys.

„Visur mažų vaikų dviračiai, visokie dalykai ant gatvių, visi bėgo per žolę, per kur tik galėjo, kad apsisaugotų. Tokia tragedija. Buvo baisu. Nebebūsiu tokia, kokia buvau. Viskas įvyko taip gretai… Mes bėgome, nieko nepasiėmėme, tik atsistojome ir bėgome“, – pasakojo A. Mačytė.

Per šaudynes žuvo šeši žmonės, virš 30 – sužeistų. Daug kalbama apie ginklų įsigijimo įstatymus JAV. Jauni žmonės gali įsigyti tikrai didelės galios ginklų. Pasak A. Mačytės, įstatymus reikėtų griežtinti.

„Reikia pakeisti įstatymus, kad tiktų tam, kas darosi dabar, o ne kas buvo prieš 100 metų“, – pabrėžė moteris.

Ji tikino dabar besijaučianti saugiau, nes nusikaltėlis – sučiuptas. Tačiau kol jo buvo ieškoma, gyventojų buvo prašoma likti namie.

„Mes visi buvome namuose. Jis buvo pagautas gal pusė mylios nuo mūsų namų. Bijojome, buvome viską užrakinę – visus langus, visus įėjimus į namą. Nėjome prie stiklų“, – šnekėjo  A. Mačytė.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Cha

Man tai panasus i vencku jauneli

Dabar reiks

miške paradus rengt, kartu su broliais ir sesėmis beždžionėm. Kad niekas nematytų ir nesipiktintų.

Praidas

Nu jo jau nebebusi tokia,desi i sikna,o po to ant dancio.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS