Teismas leido suimti tris korupcija įtariamus „Valentis Pharma“ darbuotojus | Diena.lt

TEISMAS LEIDO SUIMTI TRIS KORUPCIJA ĮTARIAMUS „VALENTIS PHARMA“ DARBUOTOJUS

  • 1

Teismas leido suimti tris Lietuvos kapitalo farmacijos kompanijos „Valentis Pharma“ darbuotojus, kurie įtariami atlikę nusikalstamus korupcinius veiksmus, ketvirtadienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Įtariant kyšininkavimu, STT pareigūnai antradienį Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje sulaikė 11 farmacijos kompanijos atstovų.

Pasak STT, atlikus ilgalaikį kriminalinės žvalgybos tyrimą, nustatyta nusikalstama korupcinė schema, kurioje dalyvavo „Valentis Pharma“ atstovai ir įvairių šalies gydymo įstaigų gydytojai.

Tris farmacijos kompanijos darbuotojus prokurorų prašymu leista suimti 10–15 parų, kitiems sulaikytiems įtariamiesiems, atlikus jų apklausas ir neatidėliotinus ikiteisminio tyrimo veiksmus, atsižvelgiant į būtinumą, pritaikytos švelnesnės kardomosios priemonės.

Įtariama, jog šios farmacijos įmonės atstovai buvo susitarę su savo aptarnaujamų daugiau kaip 30 Lietuvos miestų ir rajonų gydytojais, kad jie už neteisėtą atlygį rekomenduotų pacientams įsigyti brangius jų įmonės produktus ir nesiūlytų konkuruojančių įmonių platinamos panašios pagal sudėtį farmacinės produkcijos.

STT duomenimis, gydytojams papirkti vien per 2014 metus kyšiams įmonė galėjo skirti daugiau kaip 0,5 mln. litų (apie 145 tūkst. eurų).

Pirminiais tyrėjų duomenimis, šioje nusikalstamoje sisteminės korupcijos veikloje dalyvavo daugiau kaip 100 Lietuvos gydytojų.

Generalinė prokuratūra šiam ikiteisminiam tyrimui sudarė specialią Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apygardų prokuratūrų prokurorų ir visų STT teritorinių padalinių atstovų tyrimo grupę.

„Valentis Pharma“ įtarimų nekomentuoja, tačiau nurodo, jog deda visas pastangas, „kad būtų įneštas deramas aiškumas šioje situacijoje“.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Suimti

Visus farmaciju atstovus per prievarta brukancius savo vaistus ir vakcinas,ir duodancius daktarams kysius,ir daktarus juos imancius uz grotu! Nuo to bus sveikesni zmones ir nereikes vakcinomis nuodyti vaiku.O kaip su Andriukaiciu,kodel jo niekas nepajudina,ar del to,kad gavo tokia milziniska suma del vakcinu ivedimo Lietuvoje,kad yra nepakaltinamas. Kinijoje pernai irgi vydo didziulis skandalas kai vakcinu kompanija sumokejo keliu milijardu kysi,kad galetu skiepyti vaikus,bet tai iskilo i viesuma ir visi prisideje buvo nubausti,isvejant ta farmacijos kompanija is Kinijos.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS