Teismui perduota byla dėl narkotikų siuntimo į Lietuvą – jų vertė viršija 150 tūkst. eurų | Diena.lt

TEISMUI PERDUOTA BYLA DĖL NARKOTIKŲ SIUNTIMO Į LIETUVĄ – JŲ VERTĖ VIRŠIJA 150 TŪKST. EURŲ

  • 0

Teisėsaugos pareigūnai baigė tirti ir teismui perdavė bylą dėl narkotikų siuntimo į Lietuvą iš Vokietijos ir Nyderlandų.

Narkotikų vertė juodojoje rinkoje viršija 150 tūkst. eurų, pirmadienį pranešė prokuratūra.

Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Mantas Jurkėnas baigė ikiteisminį tyrimą, jame du Jonavos ir vienas Panevėžio rajono gyventojai kaltinami labai didelio kiekio psichotropinių medžiagų gabenimu kontrabanda į Lietuvą.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras M. Jurkėnas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, anksčiau teistas Panevėžio rajono gyventojas 2022 metų pavasarį, veikdamas kartu su tyrimo metu nenustatytu asmeniu, buvusiu Vokietijoje, galimai inicijavo psichotropinių medžiagų siuntimą į Lietuvą.

Bendrininko per kurjerių tarnybą iš Vokietijos į Panevėžį atsiųstose dviejose siuntose buvo daugiau nei keturi kilogramai miltelių. Ekspertai nustatė, kad juose yra beveik 900 gramų MDMA ir beveik 400 gramų amfetamino.

Tą patį pavasarį minėtas panevėžietis, veikdamas su nenustatytu asmeniu, buvusiu Olandijoje, analogišku būdu inicijavo dar vienos siuntos su psichotropinėmis medžiagomis – 1260 gramų MDMA ir 10 gramų 2C-B atsiuntimą į Lietuvą.

Kartu su panevėžiečiu į teisiamųjų suolą sės du jauni vaikinai iš Jonavos. Vienas jų turėjo į savo namus gauti siuntinį iš Nyderlandų ir perduoti jį antrajam, kuris ir inicijavo psichotropinių medžiagų siuntimą į Lietuvą.

Viename siuntinyje pareigūnai aptiko 24 vienetus tablečių, kuriose buvo 0,54 gramo amfetamino. Kitoje siuntoje buvo kur kas daugiau kvaišalų – rasta virš keturių kilogramų tablečių. Jų sudėtyje buvo daugiau kaip 1,4 kilogramo grynos psichotropinės medžiagos MDMA.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro M. Jurkėno, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnų veiksmai leido iš apyvartos išimti psichotropinių medžiagų kiekį, kuris daugiau nei 40 kartų viršija įstatymų leidėjo nustatytą labai didelio kiekio ribą, o jų vertė juodojoje rinkoje viršija 150 tūkst. eurų.

Baudžiamasis kodeksas už disponavimą labai dideliu keikiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų medžiagų numato laisvės atėmimą nuo dešimties iki penkiolikos metų. Už psichotropinių medžiagų kontrabandą tuo metu galiojęs baudžiamasis įstatymas numatė laisvės atėmimą nuo trejų iki dešimties metų.

Byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS