Panevėžio meras vėl bus teisiamas dėl prekybos poveikiu | Diena.lt

PANEVĖŽIO MERAS VĖL BUS TEISIAMAS DĖL PREKYBOS POVEIKIU

  • 4

Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje dėl sutarto kyšio iš krepšinio klubo „Lietkabelis“ vadovo Panevėžio miesto merui Ryčiui Mykolui Račkauskui pateikti kaltinimai dėl prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo, penktadienį pranešė Panevėžio apygardos prokuratūra.

Kaltinimai prekyba poveikiu ir neteisėtu disponavimu šaudmenimis šioje byloje taip pat pareikšti krepšinio klubo „Lietkabelis“ prezidentui Alvydui Bieliauskui.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkta duomenų, kad 2019 metų pavasarį, lankydamasis A. Bieliausko biure Vilniuje,  R. M. Račkauskas galimai paprašė šio vilniečio verslininko paslaugos – padengti jo vadovaujamo visuomeninio rinkimų komiteto skolą, likusią po rinkimų į savivaldybių tarybas ir merų postus – 3 tūkst. eurų.

Įtariama, kad už tai R. M. Račkauskas pažadėjo, jog kelios Panevėžio miesto savivaldybės valdomos įmonės suteiks vilniečio vadovaujamam krepšinio klubui papildomą finansinę paramą be jau skiriamos iš miesto biudžeto.

Įtrauktas į verslo tarybą

Taip pat nustatyta, kad R. M. Račkauskas galėjo pasinaudoti savo, kaip mero, įtaka, kad į Panevėžio miesto verslo tarybą, kurios steigėjas yra Panevėžio miesto savivaldybė, būtų įtrauktas jį palaikantis panevėžietis verslininkas.

„Kad tai būtų galima padaryti, netgi buvo pakeisti minėtos tarybos nuostatai ir iš verslininkus vienijančios organizacijos į ją deleguoti ne trys, kaip iki tol, bet keturi nariai (tarp jų – ir minėtas panevėžietis)“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Pasak prokuratūros, šis verslininkas priklauso Panevėžio mero vadovaujamam visuomeniniam rinkimų komitetui.

„Netrukus po to, kai šis asmuo buvo įtrauktas į Panevėžio miesto verslo tarybą, jo šeimos valdomoje kavinėje buvo surengta mero gimtadienio šventė. Tos pačios šeimos kavinėje miesto meras su bendraminčiais rinkosi ir 2019 metų pavasarį, laukdami savivaldos rinkimų rezultatų. Tyrimo duomenimis, patalpos ir maistas per šiuos vakarėlius mero svečiams buvo suteikiami itin simbolinėmis kainomis“, – teigia prokuratūra.

Netrukus po to, kai šis asmuo buvo įtrauktas į Panevėžio miesto verslo tarybą, jo šeimos valdomoje kavinėje buvo surengta mero gimtadienio šventė.

Prokurorės Dalios Markauskienės teigimu, R. Račkauskas tokiais savo veiksmais parodė nepagarbą Lietuvos Konstitucijai, įstatymams, iškreipė teisės principus bei normas, pakirto pasitikėjimą Panevėžio miesto savivaldybe, Panevėžio miesto verslo taryba, sumenkino pastarųjų prestižą ir reputaciją.

„Šiais veiksmais kaltinamasis sukūrė savivalės, įstatymų nepaisymo, tarnybos naudojimo ir teisės aktų priėmimo ne tarnybos, bet kitų asmenų interesus tenkinančią sistemą, iš esmės prieštaraujančią Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintam teisinės valstybės principui“, – rašoma kaltinamajame akte.

Teisėsaugai paskelbus apie įtarimus R. Račkauskui, pernai sausį jis buvo nušalintas nuo pareigų. Į darbą teismas jam leido sugrįžti pernai kovo gale.

Pats R. Račkauskas įtarimus neigė ir anksčiau tvirtino, kad savivaldybė „Lietkabeliui“ skiria tokio paties dydžio paramą jau trejus metus.

„Lietkabelio“ prezidentas Alvydas Bieliauskas iki šiol teisėsaugos įtarimų nekomentavo.

Šią bylą nagrinės Panevėžio apygardos teismas.

Ikiteisminį tyrimą joje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai, tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė.

Antras ikiteisminis tyrimas

Tai yra antras tyrimas pastaraisiais metais, susijęs su korupcija Panevėžyje – vieną baudžiamąją bylą, kurioje R. M. Račkauskas kaltinamas piktnaudžiavimu, 2019 birželį atvertė Šiaulių apygardos teismas.

Šioje byloje Panevėžio meras kaltinamas per savo patarėją Gintarę Maskoliūnienę davęs neteisėtų nurodymų savivaldybės tarnautojams, taip siekiant, kad savivaldybės organizuojamų viešinimo ir komunikacijos srities viešųjų pirkimų laimėtoja taptų su verslininku Mariumi Vaupšu susijusi įmonė „Lukrecijos reklama“.

Prokuratūra taip pat įtaria, kad su M. Vaupšu iš anksto suderintos paslaugų kainos, perkamų paslaugų apimtys, kitos detalės. Įtariama, jog susitarta ir dėl tolesnio bendradarbiavimo, kad konsultacines paslaugas Panevėžio miesto savivaldybė ir ateityje pirks iš „Lukrecijos reklamos“.

Pernai sausį M. Vaupšas mirė. Jo atžvilgiu baudžiamasis procesas yra nutrauktas.

Bylos duomenimis, naudingų konsultacijų R. Račkauskui galėjo būti suteikta ir asmeniškai, kaip politikui.

Ši byla buvo išskirta iš 2018-ųjų birželį pradėto didesnio tyrimo dėl galimos korupcijos Panevėžio savivaldybėje, kuris pernai liepą buvo nutrauktas prokuratūrai įvertinus Specialiųjų tyrimų tarnybos surinktus duomenis.

R. Račkauskas tuomet nuo ikiteisminio tyrimo pradžios iki kadencijos pabaigos 2019 metų kovą taip pat buvo nušalintas nuo pareigų.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

CHA CHA CHA

Labai malonu kad Panevezys grazeja bet dar maloniau nes viskas tvarkoma ir daroma is Mero Rackausko asmeniniu lesu ,,VOT CIA TAI PAVYZDYS VISAI LIETUVELEI ''

Panevėžietis

Tai gal nėra tvirtų argumentų, tvirtų faktų įrodymo? Žmonės pavydūs, piktoki. Apsilankykite Panevėžyje. Daug rekonstruotų gatvių, kilometrai šaligatvių moderniškai iškloti plytelėmis. Nevėžio pakrantės tapo moderniomis poilsiavietėmis, su sutvarkytais takais, alėjomis su šviestuvais. Naujai baltai šviečia Laisvės aikštė (žinoma, pievelių, medžių mažiau).. Staigios naujovės erzina žmones. Kol užaugs išpjauti metai, praeis 40-50 metų. Tačiau reikia suprasti - Panevėžyje vykdomi dideli darbai, ir ne kiekvienas vadovas ryžtųsi tokiam milžiniškui projektui...

slykstu

Kiek galima tyciotis is teisingumo kiek kartu dar ir dar bus rodomos siu nusikalteliu FIZIONOMIJOS Slykstu darosi kad Lietuveleje teisingumo nera kada nusikalte asmenys tampa MERAIS ir toliau ramiai suka BIZNI
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS