V. Bavėjano byloje apklausti teisėjai teigė nesulaukę jokių prašymų, bandymų daryti įtaką | Diena.lt

V. BAVĖJANO BYLOJE APKLAUSTI TEISĖJAI TEIGĖ NESULAUKĘ JOKIŲ PRAŠYMŲ, BANDYMŲ DARYTI ĮTAKĄ

  • 1

Antradienį Šiaulių apygardos teisme vykusiame prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu kaltinamo buvusio Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo Valdimaro Bavėjano bylos posėdyje parodymus davę buvę kolegos teigė iš jo nesulaukę jokių prašymų ar bandymų daryti įtaką.

Šiame posėdyje teismas liudytojais apklausė buvusį Apeliacinio teismo pirmininką Algimantą Valantiną bei teisėjas Reginą Pocienę ir Ernestą Montvidienę. Visi jie apklausti, nes nagrinėjo bylą, kurioje kaltinimai buvo pareikšti šiuo metu su V. Bavėjanu teisiamam jo vaikystės draugui Valiui Venslovui.

Visi trys teisėjai tvirtino, kad jų sprendimams minėtoje byloje niekas poveikio nedarė bei teigė apie ją nesulaukę jokių klausimų iš tuomet Apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriuje teisėju dirbusio V. Bavėjano.

Teismas posėdyje taip pat apklausė iš Lietuvos apeliacinio teismo pernai rudenį savo noru pasitraukusį teisėją Aloyzą Kruopį, kuris, kaip skelbė portalas delfi.lt, teisėjų korupcijos tyrime buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas.

A. Kruopys bylą, kurioje buvo kaltinamas V. Venslovas, teisme vadino eiline ir teigė, kad ji teisėjams buvo paskirta naudojant kompiuterinę programą. Jis taip pat teigė nesulaukęs jokių prašymų, susijusių su šia byla, jokių prašymų jam nepateikė ir V. Bavėjanas.

Parodymus teisme davė ir V. Bavėjano svainis, kuris paliudijo, kad V. Venslovas kartą buvo jo prašęs padėti susitikti su Apeliacinio teismo teisėju dirbusiu vaikystės draugu, tačiau tvirtino nežinantis susitikimo priežasties.

Bylos duomenimis, V. Bavėjanas  2015–2016 metais susitikinėjo ir kitaip bendravo su savo vaikystės draugu, savivaldybės įmonėje „Kauno vandenys“ dirbusiu V. Venslovu, kuris tuo metu buvo teisiamas Kauno apygardos teisme dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir kitų nusikaltimų.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vykdyto ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad V. Venslovas ir V. Bavėjanas galėjo ne kartą tartis, planuoti ir derinti, kaip galėtų pasiūlyti, pažadėti, susitarti duoti ir vėliau duoti 10 tūkst. eurų kyšį Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjui, kad šis neteisėtai paveiktų V. Venslovo bylą nagrinėjusį teisėją Algerdą Urbšį dėl švelnesnės bausmės skyrimo.

Nors šio tikslo bendrininkams pasiekti ir nepavyko, nes Kauno teismas V. Venslovą nuteisė lygtine trejų metų laisvės atėmimo bausme ir skyrė beveik 38 tūkst. eurų baudą, ši byla buvo perduota nagrinėti Lietuvos apeliaciniam teismui. STT teigimu, abu kaltinamieji tuomet siekė, kad byla būtų skirta nagrinėti tokiam teisėjui, kurį V. Bavėjanas galėjo tikėtis paveikti.

Pernai gruodį Apeliacinis teismas baigė nagrinėti V. Venslovo bylą ir pripažino jį kaltu dėl 10 iš 14 jam inkriminuotų veikų bei sumažino jam skirtą baudą iki 30 tūkst. eurų.

Tai yra viena iš dvylikos iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo, susijusio su aukšto rango teisėjų, advokatų ir kitų asmenų galimai padarytomis korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis atskirtų bylų, ir pirmoji, kurioje kaltinimai pateikti vienam iš buvusių teisėjų. Tyrime įtarimai pateikti daugiau nei 30 asmenų, tiriama daugiau nei 140 nusikaltimų.

V. Bavėjanas iš pareigų atleistas 2019-ųjų rudenį, kai teisėsauga pateikė jam įtarimus korupcija.

Sprendimą dėl atleidimo V. Bavėjanas yra apskundęs, Vilniaus apygardos teismas jo ieškinį pernai atmetė, tačiau buvęs teisėjas pateikė ir apeliacinį skundą.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Tindi rindi

Nieko naujo, to reikėjo tikėtis. Visgi manna, kad tokie teisėju liudijimai geriausias teisėju klano korupcijos įrodymas, nors tai ir taip daugumai buvo/yra žinoma/akivaizdu. Manau tik nurodytos sumos neadekvačios ir galimai reikia taikyti sudėties ar daugybos veiksmus, ar bent nuliuku prirašyti…

SUSIJUSIOS NAUJIENOS