Zarasų rajone demaskuota kanapių plantacija: vyrai prisidengė įmonės veikla | Diena.lt

ZARASŲ RAJONE DEMASKUOTA KANAPIŲ PLANTACIJA: VYRAI PRISIDENGĖ ĮMONĖS VEIKLA

  • 0

Policija sulaikė Zarasų rajone didelį kanapių kiekį auginusius vyrus.

Kaip pranešė Šiaulių apskrities policija, 2020 metų pabaigoje pareigūnai gavo duomenų, kad Šiaulių gyventojai specialiai įrengtose patalpose neteisėtai augina didelį kiekį kanapių augalų.

Informaciją tikrinę Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai nustatė, kad įtariamieji kanapes augino viename Zarasų rajone miestelyje, buvusios valgyklos ir parduotuvės patalpose.

Patalpose buvo įrengtos vėdinimo, laistymo, apšvietimo ir šildymo sistemos, nauji kanapių augalai buvo sodinami kas mėnesį ir džiovinami tame pačiame pastate.

„Konspiracijos sumetimais kanapių auginimas buvo dengiamas įmonės, vykdančios statybos darbus, veikla“, – pažymėjo Šiaulių policija.

Sausio viduryje kriminalistai Zarasų rajone įvykdė operaciją ir sulaikė 36 bei 38 metų šiauliečius. Manoma, kad vyresnysis iš jų kanapių auginimo ir gaminimo laboratorijoje gyveno nuolat ir rūpinosi optimaliomis augalų auginimo sąlygomis – tinkamu apšvietimu, vėdinimu, laistymu.

Jo bendrininkas su dar vienu šiauliečiu padėdavo nuimant derlių ar sodinant naujus augalus.

Patalpose pareigūnai aptiko tris plastikinius ir du tinklinius maišus su rūkyti paruoštais kanapių žiedais.

Be to, buvo paimti 69 jau užaugę kanapių augalai ir 82 jauni jų daigai, vazonai, žemės, trąšos ir kita auginimui reikalinga įranga bei priemonės.

Trečiasis bendrininkas – 34 metų šiaulietis – buvo sulaikytas vasario pradžioje, kai ketino vykti į oro uostą ir išskristi į užsienį.

Policija  pradėjo ikiteisminis tyrimą dėl didelio kanapių kiekio auginimo ir neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu.

Vyriausiasis iš sulaikytųjų teismo sprendimu buvo suimtas vienam mėnesiui, kitiems įtariamiesiems skirtos su laisvės atėmimu nesusijusios kardomosios priemonės.

 

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS