„Da Vinčio kodo“ autorius: Dievas negali pergyventi mokslo | Diena.lt

„DA VINČIO KODO“ AUTORIUS: DIEVAS NEGALI PERGYVENTI MOKSLO

  • 1

Dievas negali pergyventi mokslo, ketvirtadienį pareiškė knygos „Da Vinčio kodas“ (The Da Vinci Code) autorius Danas Brownas (Danas Braunas), tikintis, kad technologinė pažanga sukurs tarp žmonių tokį ryšį, kad ilgainiui religijos nebereikės.

„Istoriškai dar nė vienas iš dievų nepergyveno mokslo. Dievai evoliucionavo“, – sakė vienas populiariausių Amerikos rašytojų Frankfurto knygų mugėje, pristatydamas savo naujausią knygą „Origin“.

Penktasis didelio skaitytojų susidomėjimo sulaukęs D. Browno mistinis trileris pasakoja apie Harvardo profesorių Robertą Langdoną, kuris šįkart siekia įminti visatos paslaptis, ir yra paremtas religijos ir mokslo kova.

„Taip jau yra, kad aš tikiu, kad į pažangą reikia žiūrėti per technologijas“, – sakė D. Brownas žurnalistams.

„Per artimiausią dešimtmetį tarp žmonių atsiras nepaprastas tarpusavio ryšys, prie kurio mes nesame pratę, ir per tą tarpusavio ryšį mes ugdysime savo dvasinę patirtį, – kalbėjo rašytojas. – Mūsų poreikis turėti Dievą, kuris mus teisia sėdėdamas kažkur aukštai..., sumažės ir ilgainiui visiškai išnyks “.

D. Brownas, kurio knygų pasaulyje parduoda daugiau nei 200 mln., 2003 metais išleidęs „Da Vinčio kodą“ užsitraukė Vatikano nemalonę.

Viena geriausiai parduodamų to meto knygų pasakojo apie Katalikų Bažnyčios sąmokslą, siekiant nuslėpti faktą, kad Jėzus Kristus ir Marija Magdalietė turėjo vaiką.

Tačiau 53 metų D.Brownas tikina, kad nėra nusiteikęs prieš religiją, o tik siekia „pradėti dialogą“.

„Manau, kad religija pasauliui daro daug gera. Aš taip pat manau, kad pasaulis yra taip pasikeitęs, kad (religija) daugiau nebėra būtina“, – kalbėjo jis.

Rašytojas taip pat gyrė popiežių Pranciškų už jo pastangas pritaikyti Bažnyčią prie mūsų laikų.

„Manau, kad Bažnyčia turi vystytis arba ji išnyks. Manau, kad popiežius Pranciškus taip pat tai jaučiai ir labai labai stengiasi pritaikyti Katalikų Bažnyčią prie šiuolaikinio pasaulio“, – sakė jis.

Praėjusią savaitę išėjusiame ir jau į perkamiausių knygų sąrašo viršūnes pasaulyje patekusiame naujausiame romane D. Brownas taip pat paliečia netikrų naujienų (fake news) problemą.

„Dabar labiau nei kada nors mums reikia išsiaiškinti, kodėl mes tikime tuo, kuo tikime, įvertinti mūsų informacijos šaltinius ir būti labai įžvalgiems“, – kalbėjo jis.

Daugybę temų aprėpusioje spaudos konferencijoje D. Brownas taip pat prasitarė, kad bebaimis profesorius R. Langdonas, kurį jo knygų ekranizacijose suvaidino aktorius Tomas Hanksas (Tomas Henksas), yra žmogus, „kokiu aš norėčiau būti“.

Paklaustas, ar profesorius būtų balsavęs už JAV prezidentą Donaldą Trumpą (Donaldą Trampą), D. Brownas atsakė: „Dėl to abejoju. Tikrai taip nemanau“.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

ydomu kiek sis jankiu raseiva

mate ,, evoliucionavusiu dievu ,,, ir kiek mate dievu kurie negali pergyvent mokslo ....

SUSIJUSIOS NAUJIENOS