Gauti Nacionalinę J. Basanavičiaus premiją – šeši pretendentai | Diena.lt

GAUTI NACIONALINĘ J. BASANAVIČIAUS PREMIJĄ – ŠEŠI PRETENDENTAI

  • 0

Kultūros, mokslo, visuomeninės įstaigos ir organizacijos pasiūlė šešis kandidatus į Nacionalinę Jono Basanavičiaus premiją.

Anot Kultūros ministerijos pranešimo, Klaipėdos universiteto senatas pateikė profesoriaus Rimanto Balsio kandidatūrą, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas – Daivos Vaitkevičienės, Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius – Jolantos Zabulytės, Vilkijos Panemunių seniūnaitija – Vidos ir Arūno Sniečkų, Molėtų krašto muziejus – Jono Vaiškūno, Lietuvos liaudies buities muziejus – Eligijaus Juvencijaus Morkūno.

Speciali komisija iš šio sąrašo atrinks kandidatus, dėl kurių bus balsuojama baigiamajame posėdyje. Jame slaptu visų komisijos narių balsavimu bus priimtas sprendimas dėl premijos skyrimo išrinktam laureatui – asmeniui ar grupei.

Nacionalinė J. Basanavičiaus premija skiriama asmeniui ar jų grupei už išskirtinius nuopelnus etninės kultūros srityje, reikšmingą kūrybinę, mokslinę veiklą ir kitus darbus, susijusius su lietuvių etninės kultūros tradicijų plėtojimu, tautinės savimonės puoselėjimu ir etnokultūriniu ugdymu.

Premijos dydis yra 800 bazinių socialinių išmokų. Šiuo metu tai sudaro 32 tūkst. eurų.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS