„Ši tarnyba būdama greta Seimo, aš labai tikiuosi, jog taps ta institucija, kuri tęs bendradarbiavimo tradicijas ne tik su Kultūros ir Žmogaus teisių komitetais, bet ir su visomis frakcijomis. Jei bus poreikis, susitiksiu su kiekviena iš frakcijų, komitetais, kurie pageidaus, ir galėsim pašnekėti, kuriomis minkštosiomis ar kietosiomis priemonėmis galim viešąją erdvę padaryti saugesne, ypač mūsų vaikams, nepilnamečiams“, – pristatydamas kalbėjo D. Radzevičius.
Jis teigė, jog vykstant diskusijoms dėl šalies saugumo Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba kartais atlieka labai matomą, o kartai mažiau matomą svarbų darbą.
„Kietosios ir minkštosios priemonės yra vienodai svarbios. Kietosios priemonės, tai yra priemonės, kada ir šiai tarnybai tenka bendradarbiauti su teisėsaugos, teisėtvarkos institucijomis, Seimu, teismais, kada kalbame apie įstatymų pažeidimus ir galimus jo užkardymus“, – teigė kandidatas.
„Minkštosios priemonės yra nemažiau svarbios, kai kalbame apie dezinformaciją, visuomenės kritinį mąstymą, medijų raštingumą ir mediaciją“, – sakė D. Radzevičius.
Nuo 2003 metų jis eina Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko pareigas.
Tiesa, jeigu Seimas paskirs D. Radzevičių žurnalistų etikos inspektoriumi, jis turės atsisakyti visų dabar einamų pareigų.
D. Radzevičius Vilniaus universitete yra įgijęs žurnalisto specialybę, turi komunikacijos ir informacijos magistro laipsnį, yra dirbęs spaudoje, radijuje ir televizijoje, Vyriausybės kanceliarijoje, Teisingumo ministerijoje, buvo Nacionalinės UNESCO komisijos, LRT tarybos, Lietuvos radijo ir televizijos komisijos narys.
2004 metais D. Radzevičius apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi.
Kandidatūra toliau bus svarstoma Kultūros ir Žmogaus teisių komitetuose.
Dabartinės žurnalistų etikos inspektorės Gražinos Ramanauskaitės antra kadencija baigsis birželio 18 dieną. Seimas ketvirtadienį pritarė jos atleidimui iš pareigų pasibaigus įgaliojimų laikui.
Pagal Visuomenės informavimo įstatymą, inspektorių penkeriems metams skiria Seimas iš kandidatų, kuriuos pasiūlo organizacijos, vienijančios viešosios informacijos rengėjus, skleidėjus ir žurnalistus ir kurių narių veiklai taikomos Visuomenės informavimo etikos kodekso normos.
Inspektorius daugiausia nagrinėja suinteresuotų asmenų skundus dėl žiniasklaidos priemonėse pažeistos jų garbės ir orumo, teisės į privataus gyvenimo apsaugą ir kt. Jis taip pat prižiūri, kaip įgyvendinamos Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatos, teikia ekspertines išvadas, siūlymus valstybės institucijoms.
Naujausi komentarai