Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto vadovei ministrė planuoja skirti įspėjimą | Diena.lt

LIETUVIŲ LITERATŪROS IR TAUTOSAKOS INSTITUTO VADOVEI MINISTRĖ PLANUOJA SKIRTI ĮSPĖJIMĄ

Valstybės kontrolei Lietuvių literatūros ir tautosakos institute (LLTI) nustačius finansinių, viešųjų pirkimų pažeidimų laikinai švietimo, mokslo ir sporto ministrės pareigas einanti Monika Navickienė planuoja įspėti instituto vadovę.

„Mano pasirašymui yra medžiaga – tai aš su ja susipažinsiu ir šitą sprendimą šiandien priimsiu (...). Apie atleidimą mes nekalbame, bet apie įspėjimą kalbam“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė ji.

Konfliktas tarp ministerijos ir instituto kilo dėl Valstybės kontrolės šį mėnesį pateiktų išvadų, taip pat reaguojant į gautą skundą dėl neišleistų aštuonių knygų.

Įstaigos vadovė Aušra Martišiūtė-Linartienė nesutinka su nustatytais pažeidimais ir tvirtina, jog taip bandoma susidoroti su institutu. Pasak jos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) kancleris Julius Lukošius galėjo daryti įtaką Valstybės kontrolės vertinimams, nes pats ten yra dirbęs, nors pats kancleris tą neigia.

Ji taip pat tvirtina, jog minėtos aštuonios knygos jau yra išleistos.

A. Martišiūtė-Linartienė BNS ketvirtadienį sakė, kad apie įspėjimą dar nėra informuota, tačiau dėl tolimesnių veiksmų tarsis su teisininkais.

„Aš esu padariusi visus darbus. Knygos, kurios buvo minimos skunde, yra išleistos, remonto darbai per kovą ir balandį padaryti. Ir iš tikrųjų, na, visi biudžeto pinigai yra panaudoti atsakingai. Nematyčiau, kad aš padariau kažkokią žalą valstybei“, – kalbėjo instituto direktorė.

M. Navickienė ketvirtadienį žurnalistams patikino, kad su institutu ar jo vadovybe susidorojimo nėra. Ji taip pat teigė besitikinti, jog A. Martišiūtė-Linartienė atsakys į keliamus klausimus, atkreips dėmesį į procedūras, tinkamą apskaitą.

„Jeigu reikėtų dar paaiškinimų, aš galiu parašyti, nes iš tikrųjų sakau, visi dokumentai buvo siunčiami į Švietimo ministeriją, prie jų buvo pridėti visi faktiniai įrodymai, kad pinigai yra panaudoti pagal paskirtį“, – sakė LLTI vadovė.

Valstybės kontrolė, atlikusi 2023 metų finansinių ataskaitų rinkinio auditą, nustatė, kad LLTI mokėjo 100 proc. avansu už statybinių medžiagų, remonto darbų, baldų įsigijimus, spausdinimo paslaugas, nors tokie mokėjimai avansu yra negalimi. Be kita ko, nustatyta, kad institutas taip pat pirko paslaugas iš savo darbuotojų netaikant viešųjų pirkimų procedūrų.

ŠMSM skunde pateiktą informaciją dėl knygų leidybos prašo įvertinti teisėsaugos, savo ruožtu Valstybės kontrolė taip pat kreipėsi į tarnybas dėl nustatytų pažeidimų.

Institutas yra pranešęs, jog planuoja skųsti Valstybės kontrolės išvadas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Pasak instituto direktorės, šiuo metu yra derinami dokumentai, jie turėtų būti parengti „per šią savaitę arba kitos savaitės viduryje“.

LLTI vadovės kadencija baigiasi šių metų rugsėjį. Ji žada dalyvauti naujame konkurse.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Siaubas

Bardakas arabu “vyriausybeje”.

Kodėl tik įspėjimą ir kodėl iš anksto skelbia?

Ten nepakanka įspėjimo tame institute. Ten problemos didesnės, baudžiamoji teisė taikytina.

tai gal parašytų

kokių ten knygų nebuvo išleidę. Kam tas kuklumas, tautai įdomu žinoti.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS