Norėdami atkreipti dėmesį į kultūrą menininkai uždengė 10 skulptūrų | Diena.lt

NORĖDAMI ATKREIPTI DĖMESĮ Į KULTŪRĄ MENININKAI UŽDENGĖ 10 SKULPTŪRŲ

  • 2

Norėdami atkreipti visuomenės dėmesį į kultūrą Panevėžio menininkai iš skirtingų miesto vietų „pradangino“, tai yra uždengė, dešimt skulptūrų.

Per naktį pasislėpė Juozo Balčikonio, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės, Don Kichoto, Juozo Miltinio, Šachmatininko ir kitos Panevėžio skulptūros.

Antradienį paaiškėjo, kad miestą „nusiaubė“ panevėžiečiai menininkai, teatralai, kultūros sektoriaus atstovai, taip norėdami atkreipti dėmesį į kultūrą ir jos svarbą kasdienybei, pranešė savivaldybė.

„Kultūra negali egzistuoti tik tam tikrą valandą tik tam skirtoje vietoje. Kultūra plačiąja prasme yra kasdien ir visur. Ši provokacija buvo skirta atkreipti dėmesį į tai, ką lyg ir matome kasdien, bet nebepastebime, nebevertiname. Norime padėti Panevėžiui dar labiau išlaisvėti bei pakviesti kiekvieną panevėžietį būti kultūros dalimi visada ir visur“, – sako vienas idėjos įgyvendintojų miesto architektas Vidminas Stankevičius.

Šia akcija jos organizatoriai taip pat tikisi atkreipti dėmesį į šeštadienį J. Miltinio dramos teatre vyksiantį Panevėžio forumą, skirtą aptarti, kokį miesto veidą kuria jo gyventojai ir kaip prie jo gali prisidėti rodydami asmeninę iniciatyvą.

Šiemetis forumas kvies kiekvieną pratęsti mintį #KultūraYra… ir rasti atsakymą, kas formuoja miesto kultūrą, kaip prie jos gali prisidėti kiekvienas miesto bei rajono gyventojas. Pranešėjai dalysis patirtimi, kaip vieno žmogaus idėjos ir atkaklus darbas gali suburti bendruomenę, kurti globalius traukos centrus nebūtinai sostinėse, formuoti miesto ar miestelio kultūrinį veidą.

Su forumo dalyviais diskutuos Lietuvos bei pasaulio kultūrininkai, menininkai, visuomenininkai, kiti aktyvūs kultūros ir kitų sričių ekspertai: Ray Bartkus, Krzysztofas Czyzewskis (Kšištofas Čiževskis) , Jurgis Didžiulis, Farida Zaletilo, Stefanija Jokšytė, Egidijus Aleksandravičius, Donatas Puslys, Paulius Gritėnas, Daiva Gasiūnienė, Jurga Knyvienė ir kt.

GALERIJA

  • Norėdami atkreipti dėmesį į kultūrą menininkai uždengė 10 skulptūrų
  • Norėdami atkreipti dėmesį į kultūrą menininkai uždengė 10 skulptūrų
  • Norėdami atkreipti dėmesį į kultūrą menininkai uždengė 10 skulptūrų
  • Norėdami atkreipti dėmesį į kultūrą menininkai uždengė 10 skulptūrų
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Skaitytoja

Atkreipti dėmesį galima ir estetiškiau. Dabar Panevėžyje jau užaugu ta darbininkijos palikuonių karta, kuri meno dažnai niekaip nepastebi, nes didžiausias menas yra uždirbti ,,babkes" ir įsigyti prabangų automobilį ar namą kokiose stetiškėse...O dėl kultūros, tai pakanka ir RYO ar Babilono, nes ten, jei turi ,,babkių", tai pavalgysi picos su cocacola ar alum, o jei neturi , tai pasigrožėsi parduotuvių vitrinom.

Safyras

Jei būtų pasodinta prie paminklų gėlių kompozicijų, tada galima būtų sakyti, jog einama kultūros link.. O versti paminklus ar juos bandyti kažkaip slėpti, tai tiesiog yra nepagarba skulptoriams, aplinkiniams žmonėms ir kaip vaikui paaiškinti , kas čia vyksta? Skulptūros serga, reikia jas gydyti, kaip ligonius? Geri režisieriai kūrė spektaklius, kurie sujaudindavo žiūrovą savo turiniu, dekoracijomis ir aktorių vaidyba, o ne ...šiukšlių demonstravimu ... Važiuodavo žmonės į Panevėžį žiūrėti spektaklių, tuo miestas ir buvo garsus... Žmonės fotografuojasi prie gražių skulptūrų, parkų...O pramogos gali būti įvairios...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS