Prancūzijoje pavogtas 1,5 mln. eurų vertės paveikslas buvo aptiktas Ukrainoje | Diena.lt

PRANCŪZIJOJE PAVOGTAS 1,5 MLN. EURŲ VERTĖS PAVEIKSLAS BUVO APTIKTAS UKRAINOJE

  • 1

Ukrainos pareigūnai antradienį paskelbė suradę 1,5 mln. eurų vertinamą prancūzų impresionisto Paulio Signaco (Polio Sinjako) paveikslą, kuris pernai buvo pavogtas iš vieno muziejaus Prancūzijoje.

Policijos viršininkas Serhijus Kniazevas nurodė, kad paveikslas aptiktas vieno Kijevo gyventojo namuose. Tas pats vyras taip pat buvo ieškomas dėl įtarimų nužudžius vieną juvelyrą.

Pareigūnas pridūrė, kad dėl paveikslo vagystės buvo sulaikyti keli įtariamieji; visi jie yra ukrainiečiai.

Paveikslas bus netrukus grąžintas šiaurės rytiniame Prancūzijos Nansi mieste įsikūrusiam vaizduojamojo meno muziejui, pažadėjo Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas. Jis pristatė tą paveikslą per vieną renginį, kuriame dalyvavo ir Prancūzijos ambasadorė Kijeve Isabelle Dumont (Izabel Diumon).

1915 metais nutapytą paveikslą, kuriame pavaizduoti laivai šalia Prancūzijos La Rošelio uosto, vagys išpjovė iš rėmų.

„Gavome informacijos apie asmenų grupę, ieškančią pernai Europoje pavogtų paveikslų pirkėjų“, – sakė ukrainiečių policijos pareigūnas Serhijus Tychonovas.

„Per kratas buvo surasti keli meno kūriniai, įskaitant šį paveikslą“, – pridūrė jis.

Ukrainiečių pareigūnai bendradarbiauja su kolegomis iš Austrijos, besiaiškindami, ar tie patys nusikaltėliai susiję su kito prancūzų impresionisto, Pierre'o-Auguste'o Renoiro (Pjero Ogiusto Renuaro), paveikslo vagyste Vienoje, taip pat pranešė S. Tychonovas.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Na

Jie visi ukrainieciai bet ne visi ukrainietisko kraujo cia be zydisko kraujo ne apseita

SUSIJUSIOS NAUJIENOS