Ir automobilio namai gali būti stilingi | Diena.lt

IR AUTOMOBILIO NAMAI GALI BŪTI STILINGI

Vieta, kurioje laikome automobilį, – tokia pat svarbi namų dalis, kaip ir visos kitos. Įrengiant šią patalpą dažniausi du scenarijai: arba ji beveidė, arba virsta sandėliu. O iš tiesų garažą nesudėtinga paversti funkcionalia, jaukia, estetiška zona. Pasitelkus išmaniąsias technologijas, gali būti paprasta valdyti vartus, apšvietimą.

Įvertinkite savo poreikius

Nekilnojamojo turto ekspertų teigimu, tinkamai įrengtas garažas suteikia būstui nemažą pridėtinę vertę, todėl pasistengti verta. Nesvarbu, ar garažą įsirengiate, ar norite atnaujinti, pirmiausia apgalvokite, kokias funkcijas jis turės atlikti. Ar jame laikysite tik automobilį, ar ir kitus daiktus – sporto, laisvalaikio, sodo priežiūros priemones, su kokiu nors pomėgiu susijusius reikmenis, o galbūt jis turės tarnauti ir kaip dirbtuvė.

Jei, be automobilio, kiekvienas šeimos narys turi ir dviratį, jūs važinėjate motociklu arba keturračiu, esate valties, baidarės savininkas, teks pasirūpinti, kad garažas būtų erdvus. O jei prie namo yra nemažas sklypas, ko gero, teks sutalpinti ir žoliapjovę, kitą sodo techniką. Kai tokių didelių gabaritų daiktų daug, nebloga išeitis atskirti dalį patalpos pertvara ir juos visus sudėti naujai suformuotoje erdvėje, kad nesipainiotų po kojomis.

Priklausomai nuo poreikių suskirstykite garažo erdvę į atskiras zonas: automobilio statymo, daiktų saugojimo, meistravimo ir pan. Nuo to priklausys, kokių baldų reikės. Gal užteks kelių atvirų lentynų, o gal pravers uždaros spintelės palei visas sienas, reikės specialių laikiklių ir kabliukų įrankiams, konteinerių ant ratukų. Jei užsiimate medžio, metalo darbais, neapsieisite be staklių.

Daugiau dėmesio estetikai

Dažniausiai garažo grindys, lubos ir sienos būna iš pilko betono. Ši apdailos medžiaga taip pat gali būti stilinga, tačiau patartina vien tik ja neapsiriboti, panaudoti ir kitų medžiagų. Pavyzdžiui, grindis ar dalį sienų padengti plytelėmis. Žaismingumo suteiks šachmatine tvarka išklijuotos skirtingų kontrastingų spalvų plytelės, margos, spalvotos polimerinės, vinilinės, epoksidinės grindų dangos. Sienas taip pat galima dažyti ne baltai, pilkai ar kitu nuobodžiu tonu, o ryškiai raudonai ar geltonai.

Sename pastate įdomumo suteiks netinkuotos plytų mūro sienos, seno medžio, metalo elementai.

Nepamirškite pasirūpinti tinkamu apšvietimu. Ne tik bendru foniniu, bet ir ryškesniu darbo zonoje, jo prireiks tiek valant automobilį, tiek meistraujant. Įdomesnio dizaino, vintažiniai šviestuvai taps dekoro elementu, kuris padės sukurti charakteringesnį interjerą.

Kaip ir kitose namų patalpose, garaže stenkitės išlaikyti pusiausvyrą. Jeigu visos lentynos bus atviros, jis atrodys užgriozdintas. Jeigu vyraus vien tik uždaros spintelės, stalčiai ir spintos, – tvarkingas, bet per daug sterilus. Dalį įrankių, sporto inventoriaus, kitų daiktų sukabinkite ant sienų ar palubėje, tai pagyvins interjerą. Įdomumo jam suteiks senos nuotraukos, plakatai, kalendoriai, medžioklės trofėjai. O gal net kokia daug metų kaupta kolekcija, kuriai nebeliko vietos namuose.

Svarbus elementas – vartai

Vienas svarbiausių garažo elementų yra jo vartai arba durys. Kadangi jos yra ne tik interjero, bet ir eksterjero dalis, visų pirma, jų dizainas turi derėti prie namo architektūros. Jei jis yra modernaus stiliaus, geriausiai tiks metalo – aliuminio ar plieno, stiklo pluošto vartai ar durys. Klasikiniam pastatui – pagamintos iš medžio ar metalo, gali būti su stiklo elementais (langeliais viršutinėje dalyje). Kaimiško stiliaus namas neįsivaizduojamas be senoviškų medinių durų su kalto metalo detalėmis.

Apgalvokite, ir kokios spalvos turėtų būti vartai ar durys. Čia yra du keliai: derinti jas prie namo, kitų pastato durų spalvos arba kurti kontrastą, pasirenkant kokią nors ryškią spalvą – mėlyną, žalią, violetinę, oranžinę. Juoda taip pat atrodo labai įspūdingai. Ornamentais, užrašais ar piešiniais išmargintos ar visomis vaivorykštės spalvomis dažytos durys – drąsus, bet įspūdingas pasirinkimas. Šiemet itin madingos ryškių spalvų garažo durys, jei garažai du – jos gali būti skirtingų tonų.

Išmaniosios technologijos neaplenkė ir garažo vartų bei durų. Daugelis jų, nepriklausomai nuo konstrukcijos, valdomos automatiškai, o tai reiškia, kad, norint įvažiuoti į garažą ar išvažiuoti iš jo, nereikia išlipti iš automobilio. Pultelis, kuris jas atveria ir užveria, – jau vakarykštė diena. Modernios durys ir vartai valdomi per atstumą išmaniuoju mobiliuoju telefonu, įdiegus į jį specialias programėles.

Per atstumą gali būti įjungiamas ir apšvietimas. Jeigu jūsų būste veikia protingo namo sistema, įdiegus į ją kalbos asistentą, pakaks ir balso komandos.

GALERIJA

 • Ir automobilio namai gali būti stilingi
 • Ir automobilio namai gali būti stilingi
 • Ir automobilio namai gali būti stilingi
 • Ir automobilio namai gali būti stilingi
 • Ir automobilio namai gali būti stilingi
 • Ir automobilio namai gali būti stilingi
 • Ir automobilio namai gali būti stilingi
 • Ir automobilio namai gali būti stilingi
 • Ir automobilio namai gali būti stilingi
 • Ir automobilio namai gali būti stilingi
 • Ir automobilio namai gali būti stilingi
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS