Agurkų šventėje Kėdainiuose – Agurko metimo į tolį čempionatas | Diena.lt

AGURKŲ ŠVENTĖJE KĖDAINIUOSE – AGURKO METIMO Į TOLĮ ČEMPIONATAS

Šeštadienį Kėdainių miesto parke vyks jau 21-oji Agurkų šventė. Joje pirmą kartą pasaulyje organizuojamas Agurko metimo į tolį čempionatas.

Dalyviai varžysis dėl Kėdainių rajono savivaldybės mero Sauliaus Grinkevičiaus įsteigto 1000 eurų prizinio fondo.

Pasak šventės organizatorių, registracija į šį konkursą buvo sustabdyta anksčiau nei planuota, nes per trumpą laiką buvo pasiektas leistinas dalyvių limitas. Savo metimo įgūdžius išbandys 14 moterų ir daugiau nei 30 vyrų. Dauguma dalyvių - kėdainiečiai.

Kėdainių rajono savivaldybės meras S. Grinkevičius džiaugiasi, kad Agurkų festivalis sulaukia vis didesnio populiarumo. „Kėdainiai nuo seno vadinami Lietuvos agurkų sostine. Jau nuo XIX a. antrosios pusės Kėdainiuose gyvenantys žydai puoselėjo agurkų auginimo tradicijas ir prekybą. Džiugu, kad agurkų auginimas išlieka svarbus Kėdainių krašto žmonėms ir šiandien. Būtent Agurkų festivalis ir skirtas gerbti istoriją, puoselėti tradicijas ir šiuolaikiškai į visa tai pažiūrėti“, - kalbėjo S. Grinkevičius.

Šioje unikalioje ir vienintelėje Lietuvoje Agurkų šventėje programa numatyta visai dienai.

Nuo 15 iki 21 val. veiks spalvingi rajono seniūnijų „agurkininkų“ kiemeliai, kuriuose šeimininkai vilios kulinarinio paveldo pristatymu ir demonstruos amatus. Vyks šeimininkių varžytuvės „Vasaros gėrybių pyragas“. Muzikantai kurs šventinę nuotaiką, veiks įvairios pramogos.

Išalkusiems šventės dalyviams bus surengtos vaišės - populiarioji kiaušinienė iš 999 kiaušinių, kuriems stipresnį skonį suteiks kėdainietiškai rauginti agurkėliai.

Šventę vainikuos koncertas, kuriame pasirodys muzikinis ansamblis „Jonis“, klasikinės muzikos duetas Vaida Genytė ir Egidijus Bavikinas kartu su pučiamųjų sekstetu „Brass Bravo“. Koncertuos ir žinoma Latvijos atlikėja Samanta Tina su grupe. Šventėje koncertuosianti dainininkė iš Latvijos taip pat nusprendė išbandyti savo jėgas ir Agurko metimo čempionate.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Remis

O tai uspaskicha metys?

kaip del sauliaus

o saulius bus?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS