Atlikėja D. Virbilaitė: mane vadino ir karve, ir ryža, ir stora | Diena.lt

ATLIKĖJA D. VIRBILAITĖ: MANE VADINO IR KARVE, IR RYŽA, IR STORA

  • 14

Tūkstančiai merginų panoro tapti pirmąja Lietuvoje plius dydžio žvaigžde – podiumu žengė dainininkės, sportininkės ir net mamos su kūdikiais.

Buvusi muzikinio realybės šou žvaigždė, kuriai kilogramai sutrukdė pasiekti karjeros viršūnę. Emigrantė iš Norvegijos, kurią dėl per didelio svorio paliko vyras. Boksininkė ir dziudo imtynininkė, kurios nori sugriauti mitą, kad stambios sportiškos moterys yra agresyvios. Mama, kuri ant podiumo demonstravo vos prieš 6 mėn. pagimdžiusios moters gražų kūną. Visos jos buvo tarp tūkstančių merginų iš visos Lietuvos, kurios norėjo patekti į pirmojo šalyje plius dydžio realybės šou „Dydžio (r)evoliucija“ atranką.

Spalio 29-ąją LNK kanalu startuojantis realybės šou „Dydžio (r)evoliucija“ – tai tarptautinio pripažinimo sulaukęs plius dydžio modelių šou, kuriame žadama sulaužyti visus grožio standartus. Šiame projekte iškils nauja plius dydžio žvaigždė, kuri pozuos fotografams, žengs podiumu ir pradės karjerą televizijoje.

Tuo metu atrodė, kad lietuviams stambi moteris ant scenos – utopija.

„Vienu metu atrodė, kad visi Lietuvoje žinojo mano vardą. O kartu jie žinojo ir tokius žodžius, kaip karvė, ryža, stora... Tuo metu atrodė, kad lietuviams stambi moteris ant scenos – utopija. Tikiuosi, kad pagaliau toks mąstymas pasikeitė“, – stodama prieš komisiją viltingai kalbėjo prieš daugiau nei dešimtmetį muzikiniame projekte „Kelias į žvaigždes“ išpopuliarėjusi Donata Virbilaitė, į atranką atvykusi iš Didžiosios Britanijos.

„Aš savo kailiu patyriau, ką reiškia būti žinoma plius dydžio moterimi Lietuvoje. Visą laiką tik ir girdi komentarus apie savo svorį, figūrą, apie tai, kiek turėtum valgyti ar kiek sportuoti. Ir tos kalbos veikia labai daug moterų. Kai kūrėme pirmą plius dydžio kolekciją buvo labai sunku rasti modelių – dauguma manė, kad jos nepakankamai gražios lipti ant podiumo.“ – atviravo neseniai savo vardo plius dydžio mados namus atidariusi, žymaus operos solisto Merūno Vitulskio žmona Erika Vitulskienė, tapusi viena iš keturių „Dydžio (r)evoliucija“ komisijos narių.  

Kitose komisijos kėdėse sėdėjo perspektyviausiu savo kartos dizaineriu vadinamas Robertas Kalinkinas, taip pat fotografas, šokėjas ir socialinių tinklų žvaigždė Naglis Bierancas bei buvęs modelis, dabar TV laidų prodiuserė Laura Paukštė.

Merginų buvo paprašyta podiumu žengti pasirinkus paplūdimio aprangą – bikinius. Tačiau ne visos išdrįso tai padaryti.

„Aš matau tavo gražius plaukus ir gražų veidą. Bet su šita plačia balta suknele aš nematau tavo figūros. Prašau, eik, persirenk į maudymosi kostiumėlį ir stok prieš komisiją dar kartą“, – atrankoje dalyvavusios Vilūnės paprašė dizaineris Robertas Kalinkinas. Būtent jo pirmąją plius dydžio proginių suknelių kolekciją pristatys „Dydžio (r)evoliucijos“ finalininkės.

Kai Vilūnė atsisakė pasirodyti su jos kūno formas pabrėžiančiu bikiniu, R. Kalinkinas buvo griežtas: „Mados pasaulyje dizaineris neklausia, ar modeliui patinka jo sukurtas drabužis. Tau jį apvilko ir tu tą drabužį rodai. Vilūnė norėjo, kad mes taikytumėmės prie jos įgeidžių. To šiame šou tikrai nebus.“

19 metų dziudo imtynininkė Justina į atranką atvyko iš Klaipėdos. „Man ne kartą sakė – tu tokia graži, jei numestum svorio, būtum modelis. Arba – tavo toks gražus veidas. Tik veidas“,  – pasakojo daugiau nei 100 kg sverianti mergina. Savo svorio kategorijoje Lietuvoje Justina buvo čempionė. Tačiau užvėrus sporto salės duris, jos laukdavo patyčios.

„Mes gyvename šalyje, kurioje yra labai daug plius dydžio merginų, bet jos tokių pačių merginų nemato TV ekrane. Joms mes ir kuriame šį projektą – toms, iš kurių šiandien galbūt tik pirmą kartą niekas nesijuokė“, – atrankos užkulisius atskleidė komisijos narė, TV laidų prodiuserė Laura Paukštė. Ji taip pat pridūrė, kad kai kurios merginos prieš komisiją žengdavo su išankstiniu nusistatymu, kuris apsunkindavo vertinimo procesą.

Lietuvos bokso čempionė Karina Kazarian, tik pradėjusi žengti podiumu,, išsyk pasakė: „Jie manęs išsigąs“. Tvirta moteris išgarsėjo prieš kelis mėnesius, kai, kilus skandalui dėl grupės SEL lyderio Egidijaus Dragūno necenzūrinių komentarų apie bokso sportu užsiimančias merginas, Karina viešai iškvietė skandalingąjį atlikėją  į bokso ringą išsiaiškinti santykius.

„Aš noriu parodyti, kad sportuojančios, boksu užsiimančios merginos taip pat yra moteriškos, gražios ir gali ne prasčiau nei kitos atrodyti ant žurnalų viršelių“, – komisijai į akis rėžė Karina ir ir nerimastingai laukė keturių profesionalų verdikto.

Tačiau prieš pasirodant komisijai jaudinosi ne visos – 30 metų Jolitai svarbesnė užduotis buvo pasirūpinti savo 6 mėn. dukrele Natali, su kuria ant rankų ji ir žengė podiumu.

„Noriu parodyti, koks nuostabus ir seksualus moters kūnas yra net ir po gimdymo. Aš nesigėdiju savo pilvuko, strijų ar celiulito – pasauliui padovanojau šį mažą žmogutį ir noriu, kad užaugusi mano dukra niekada nekompleksuotų žiūrėdama į veidrodį. Aš turiu jai būti pavyzdys, kaip reikia mylėti save“,– prieš žengdama ant „Dydžio (r)evoliucijos“ podiumo kalbėjo jauna mama.

„Mes ieškome merginų, kurios mano, kad jos yra gražios, kurioms patinka jų kūnai ir kurios yra pakankamai drąsios griauti grožio standartus. Atrinkome dvidešimt geriausių, kurios tikrai sukels dydžio revoliuciją Lietuvoje – žiūrovai tuo įsitikins jau netrukus“, – atrankos etapą apibendrino L. Paukštė.

„Dydžio (r)evoliucijos“ nugalėtoja bus ne tik įkvėpimo šaltinis šimtams ir tūkstančiams plius dydžio moterų Lietuvoje, bet ir taps  vienu iš parduotuvių tinklo „Apranga“ 2019 metų pavasario–vasaros sezono reklaminės kampanijos veidų Baltijos šalyse, sulauks specialaus LNK kanalų grupės pasiūlymo bei atsidurs ant visame pasaulyje žinomo „Cosmopolitan“ Lietuva žurnalo viršelio.

Rašyti komentarą
Komentarai (14)

Kamilė

Klausykit, jūs, protinguoliai, kurie aiškina kam kiek reikia sportuot ar ką valgyt, jūs į save pažiūrėkit ir rūpinkitės savo figūrom. Ir nustokir loti vieną kartą ant kitų. Debilų gvardija kažkokia

T

Kiek galima jos klausytis tas pacias frazes,agen ir agen.kaip uzsukta plokstele.lai eina pas savo daina ir isdykele ir sedi tyliai.galvojau ,kad ji ismintinga moteris ,bet matau ,ne kazka.gyveno anglijoj gyre anglija ju kainas zemas su tuo tomu,o dabar grizo ce tai varo ant anglijos,kuri ja prieme ,laige ,uoste jos pirdala ,begede

Labai gerai

Bet ko pusplikei po sceną lakstyt...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS