Festivalyje „Galapagai 2019“ – aktualiausia jaunosios kartos muzika | Diena.lt

FESTIVALYJE „GALAPAGAI 2019“ – AKTUALIAUSIA JAUNOSIOS KARTOS MUZIKA

Liepos 26–27 d. baidarininkų rojuje Palūšėje vyks muzikos ir pramogų festivalis „Galapagai“, kuris diktuoja madas, transliuoja naujienas bei vertina atlikėjus, turinčius ir talentą, ir principus. Aukščiausios kokybės siekimo geną ir vitališkumą. Tuos, kurie eina per krepšinio arenas ir dilgėles vienodu tempu, o gražiausius darbus sukuria toli gražu ne 8 val. ryto stikliniame biuro narve.

Šiemet „Galapagai“ persikraustė iš remontuojamos Zaraso ežero salos: paskutinį liepos savaitgalį festivalio vartai pirmą kartą per visą jo istoriją atsidarys Palūšėje, Meironių lygumoje. O už jų lauks dėmesio vertas muzikinis paketas. „37O“ apžvelgia, kas laukia festivaliautojų pirmąjį vakarą.  

Liepos 26 d., penktadienis

IAMDDB

Trap-jazz hibridą sukūrusi atlikėja, kurios tikras vardas – Diana Debrito, pasauliui siunčia savo kūrybos bangas iš Mančesterio, anot jos, nepakankamai įvertinto miesto – ten gausu talentingų kūrėjų, puikiai galinčių reprezentuoti Jungtinės Karalystės hiphopo, d&b sektorių.

Jai pačiai pasisekė ne iškart. Buvo etapas, kai IAMDDB, dabar vadinama viena daugiausia žadančių repo žvaigždžių, turėjo tik mylimą vaikiną ir muziką. Ji nelabai žinojo, ką valgys kitą dieną. Bet viduje kibirkščiavo galinga kūrybinė jėga, atėjusi per sambą, Bobą Marley, Nato Kingo Cole'o įrašus ir patirtį, parsivežtą iš Afrikos, kurioje mergina koncertavo su savo tėvu ir galybe gerų vietos muzikantų (teko surengti ir privatų pasirodymą Angolos prezidento dukteriai).

„Kiekvienas iš mūsų mokame žiūrėti į pasaulį tuo vilties žvilgsniu. Kol akyse jis dega, tol viskas yra gerai. Tada belieka grūstis per mėšlą į priekį“, – sako atlikėja, kurios hitus „Shade“, „Pause“, „Leaned Out“ jau išgirdo milijonai žmonių.

Atlikėja pasitiki tik pačia savimi, todėl ir jos vizualiai puikiai sukurti vaizdo klipai neapsiėjo be pačios IAMDDB režisūros. „Kaip galėčiau patikėti kitiems žmonėms tai, kas yra mano?“ – šypteli 23-ejų žvaigždė, visada gyvenusi darnoje su muzika, o dabar gyvenanti iš jos.

TOMMY CASH

Talino priemiesčio darbininkų „getuose“ užaugęs Tommy Cash susirado savo klausytoją ėmęs repuoti tyčia baisiu Rytų Europos bloko akcentu. Hitais tapę gabalai „Winaloto“, „Euroz Dollaz Yeniz“ kupini sarkazmo: autorius šaipėsi iš driskių auksinio plano greitai ir neskausmingai pralobti. Spaudė sultis iš to, kad „seksas parduoda geriausiai“ ir kepė šokiruojančius, ties padorumo riba balansuojančius vaizdo klipus, tokius kaip „Surf“.

Tommy Cash tapo savotišku personažu, kuriam tinka ištatuiruota „Adidas“ trijuostė, smailūs ūsiukai, negudrūs aksesuarai, bjauri, grotesko efektais paryškinta aplinka. Tačiau, patrynus fasadą, lieka unikalus XXI a. menininkas, suradęs savo vietą po saule, kuri jam švies taip, kaip pats susirežisuos.

Tie, kurie jį jau matė festivalyje „Galapagai“, neabejotinai prisimena patirtą įspūdį. Šįkart Tommy Cash grįžta su dar stipriau vibruojančia ekspresija, kurią galima pajusti jo naujausiame albume „¥€$“. Įrašų studijoje su pašėlusiu estu šįkart padirbėjo pats Danny L Harle, įnešęs gero 10-ojo dešimtmečio reivo.

ba.

Visos Beno Aleksandravičiaus mintys sudėtos į naująjį albumą „H8“. Pastaraisiais mėnesiais „ba.“ gundė gerbėjus internete jo kąsniais – naujomis dainomis „Iliuzija“, „Hirudinea“, „Išnara“.

Lietuvos muzikos patriarchas Andrius Mamontovas „ba.“ lyderyje matė savo įpėdinį – kūrėją, kuriam priklauso roko rytojus. Kino chuliganas Emilis Vėlyvis savo areniniuose šou išryškino Beno – trumpakelnio pionieriaus – krūtinėje riaumojantį Dave‘o Gahano charakterį.

Kiekvieni metai grupėje „ba.“, kurią jos veidas linkęs vadinti netgi ne grupe, o projektu, buvo skirtingi. Bet greičio pedalo jie neatleido. Atvirkščiai – dabar viskas tik greičiau ir tvirčiau. Benas jaučiasi užaugęs scenoje ir laimingas dėl to, ką pavyko pasiekti su profesionalų komanda.

Festivaliautojai „Galapaguose“ pastarąjį kartą „ba.“ matė 2016 m. Dabar kompanija grįžta su nauja, bloškiančia jėga.

FREE FINGA

Interneto superhitą „Tu Maivais“ pirmąjį festivalio vakarą bus galima gyvai traukti kartu su Free Finga. Šis kūrinys jam atidarė daug durų ir pelnė kvietimą į Lietuvos muzikos apdovanojimų M.A.M.A ceremoniją. Pernai Free Finga taip pat grojo ir daugeliui tapo maloniu atradimu festivalyje „Galapagai“. Dabar bus gera proga tai prisiminti ir pakartoti.

Pats Free Finga sako, kad jo muzika geriausiai skamba automobilyje, miegamajame ir gyvuose koncertuose. Kiekvienas koncertas yra intymus ir vizualus muzikinis aktas su klausytojais, papildantis albumo patirtį.

Pradėjęs muzikinę karjerą dar vaikystėje, šiandien Finga veda į priekį brandų lietuvišką r&b skambesį, o jo albumas „Pick Up Line“ – apie vienatvę, „Tinder“ ir lūkesčius – yra šviežio oro gūsis lietuviškoje muzikoje.

JUNIOR A

Eksperimentinės, elektroninės muzikos prodiuseris ir atlikėjas Junior A šiandien diskografijoje turi jau keturis EP: „Born Busy“, „Great Things“, „The Day He Disappeared“ bei visai neseniai išleistą „Superglue“.

Pirmąsias bangas internete Junior A sukėlė dar 2017 m. pradžioje. Jau po „Born Busy“ juo susidomėjo visos didžiausios muzikos leidybos kompanijos pasaulyje: „Sony Entertainment“, „Columbia“, „XL Recordings“, IMSOUND.

Junior A augo kartu su „Galapagais“: po hito „Sleep Machine“ sėkmės jis pasirodė festivalio Cirko scenoje, o praėjusiais metais išbandė save gana netikėtame amplua – koncertavo dienos šviesoje Slėnio scenoje. Jo klausyti traukė ne tik festivaliuose ir sėkminguose koncertuose jau susiformavę būriai gerbėjų, bet ir kiti „Galapagų“ dalyviai, tokie kaip Vaiperis ar „Lilas ir Innomine“.

Kokybiškai, užtikrintai, savitai pasirodantis atlikėjas su kolegomis – aktualiausiais jaunosios kartos urban muzikos balsais – ką tik pasirodė festivalyje „Spring Break“. Kitas klasiokų susitikimas – festivalyje „Galapagai“, Palūšėje.

GALERIJA

  • Festivalyje „Galapagai  2019“ – aktualiausia jaunosios kartos muzika
  • Festivalyje „Galapagai  2019“ – aktualiausia jaunosios kartos muzika
  • Festivalyje „Galapagai  2019“ – aktualiausia jaunosios kartos muzika
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS