Grupė „Pilnatys“ pristato mini albumą: kuriant lietuviškai atrado tikrąjį balsą | Diena.lt

GRUPĖ „PILNATYS“ PRISTATO MINI ALBUMĄ: KURIANT LIETUVIŠKAI ATRADO TIKRĄJĮ BALSĄ

  • 0

Kovo 11d. „Pilnatys“ į plačiuosius vandenis išleido savo debiutinį mini albumą „Žuvys“.

Jį sudaro penkios dainos, įkvėptos lietuviško pajūrio, bėgančio laiko ir kasdienybės paradoksų. Grupės kūrybą galima talpinti į lo-fi, neo-psichodelikos, soft ir indie roko stilių rėmus.

Tikrojo balso paieškos

Anksčiau angliškai kūrusios „Pilnatys“ debiutiniame EP dainuoja lietuviškai. „Pereiti prie lietuvių kalbos buvo vienas geriausių sprendimų. Nors anglų kalba kurti galėjau, bet dabar suprantu, kad tai mane šiek tiek blaškė. Nebuvau pilnai išsivadavęs nuo girdėtos muzikos įtakų. Perėjus prie lietuvių kalbos, teksto kūrimo procesą turėjau atrasti iš naujo. Pamąstymai privedė iki klausimų, apie ką išvis verta kalbėti. Tai padėjo išgryninti temas, stilių, net darė įtaką melodijoms. Jaučiu, kad pradėjęs kurti lietuviškai atradau tikresnį savo balsą“ – pasakoja dainų kūrėjas Marius Meilūnas.

Anot jo, visos dainos esančios EP parašytos artimiausiems draugams. „Kai negalėdavau kažko svarbaus išreikšti žodžiais, kurdavau dainą, o kadangi per dainas kalbu su draugais, tad tiek tekste, tiek muzikoje ieškojau paprastumo, lengvumo, humoro“, – sako kūrėjas.

 Tai – greičiausiai pirmasis Juodkrantėje įrašytas albumas

Nors turėjo galimybių albumą pilnai įsirašyti profesionaliose studijose, „Pilnatys“ sąmoningai pasuko visai kita kryptimi. Albumo pagrindas buvo įrašytas vos keliolikos kvadratinių metrų bute Juodkrantėje. „Prisiskolinom mikrofonų, atsivežėm visus turimus instrumentus, viską sujungėm. Lovos virto vokalų būdelėm, grindys – laidų gyvatynu. Kur pasisuksi stovėjo sintezatoriai, gitaros ir visokie instrumentai. Kelias paras leidom sau eksperimentuoti. Kai pavargdavom eidavom pasivaikščioti prie jūros ar marių. Tikras „muzikantiškas“ rojus“ – apie albumo įrašų procesą pasakoja grupės „Pilnatys“ nariai. Anot jų, toks drąsus pasirinkimas su kaupu pasiteisino ir leido atrasti autentišką garso estetiką.


Jūra ir vanduo tapo viską apjungiančiu simboliu. Albumo viršelį, kurį sukūrė grafikos dizainerė Fausta Miežytė, taip pat puošia nuotrauka, padaryta Neringoje.

Pilnačių muzika gimsta iš ilgametės draugystės

Grupės „Pilnatys“ pagrindą sudaro trys bičiuliai: Karolis Čaras, Domas Morkūnas ir Marius Meilūnas. Jų draugystės siekia kone dešimtmetį, o kūrybinis procesas glaudžiai persipynęs. Marius sukurtas dainų demo pirmiausia siunčia Karoliui ir Domui, paskui reaguoja į jų pastabas, o galiausiai visi kartu ieško būdų, kaip geriausiai atlikti dainas gyvai. Šiemet prie grupės prisijungė būgnininkas Tomas Loiba.

Mini albumo mini turas

Jau spėję koncertais pristatyti „Žuvys EP“ Palangoje ir Alytuje, grupė „Pilnatys“ kviečia į artėjančius koncertus kovo 23 dieną Kaune, „Punto Jazz“ palėpėje (Kęstučio g. 6) bei kovo 30 dieną Vilniuje, bare „Nauji Vėjai“ (Gedimino pr. 27). Koncertuose skambės tiek dainos iš naujausiojo albumo, tiek ir ankstesnė, į albumą neįtraukta, grupės kūryba, o taip pat ir naujausi grupės „Pilnatys“ kūriniai.

Albumą galima rasti internetinėse muzikos platformose, įsigyti grupės bandcamp puslapyje, o taip pat išgirsti gyvai pristatymo koncertuose Kaune ir Vilniuje.

GALERIJA

  • Grupė „Pilnatys“ pristato mini albumą: kuriant lietuviškai atrado tikrąjį balsą
  • Grupė „Pilnatys“ pristato mini albumą: kuriant lietuviškai atrado tikrąjį balsą
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS