I. Kavaliauskaitę-Morkūnienę sujaudino vėžiu sergančios mergaitės optimizmas | Diena.lt

I. KAVALIAUSKAITĘ-MORKŪNIENĘ SUJAUDINO VĖŽIU SERGANČIOS MERGAITĖS OPTIMIZMAS

  • 0

Žinoma TV laidų ir renginių vedėja Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė, susitikusi su kraujo vėžiu sergančia šešiamete Živile ir jos mama, negalėjo tramdyti susijaudinimo.

„Pati auginu du vaikučius, todėl labai gerai suprantu, ką reiškia vaiko liga. Širdį skauda, kai dukrytė kelią nusibrozdina, nerimas apima, kai temperatūra pakyla, o Živilė tokia sunkia liga serga jau keletą metų“, – vos tramdydama ašaras kalbėjo Indrė.

Prieš tris metus spindinčių akių mergaitės nerūpestingą vaikystę sukrėtė negailestinga liga – leukemija. Živilė kraujo vėžiu susirgo būdama vos trejų metukų. Ilgus metus trunkantis chemoterapinis gydymas padėjo pasiekti remisiją, bet pažeidė mergaitės periferinę nervų sistemą ir atėmė jėgas. Nors šešiametė atrodo guvi ir linksma, iš tikrųjų ji labai greitai pavargsta, jai labai skauda kojytes, sunku vaikščioti. Pirmokėlei Živilei nueiti kilometrą iki mokyklos – didžiulis kasdienis iššūkis. Tenka ne kartą pailsėti, o kai jėgos visai apleidžia, ją neša mama.

Pirmokėlei Živilei nueiti kilometrą iki mokyklos – didžiulis kasdienis iššūkis. Tenka ne kartą pailsėti, o kai jėgos visai apleidžia, ją neša mama.

„Aš neįsivaizduoju, kaip gyvenimas turi slysti iš po kojų sužinojus tokią baisią diagnozę. Žinau, kad už vaiko gyvybę mama paaukotų savąją. Mamos – tvirčiausi žmonės žemėje, bet skaudu ir sunku suvokti, kiek daug jėgų Živilės mamai reikia rasti savyje dieną iš dienos, metai iš metų.  Mamos niekada nepasiduoda, bet tikiu, kad visi galime rasti savyje gerumo ir joms padėti“, – Živilės istorijos sukrėsta kalbėjo Indrė.

Kad Živilė sustiprėtų ir patirtų mažiau skausmo, jai reikalingas ilgas reabilitacinis gydymas, kurio kaina 9000 eurų. Švenčionėliuose gyvenanti mergaitės šeima augina keturis vaikus. Kol tėtis dirba, mama rūpinasi vaikais, ypač daug jos dėmesio ir pagalbos reikia sergančiai Živilei. Nors šeima gyvena labai taupiai, sukaupti tokią pinigų sumą, deja,  niekaip neišgali.

Nors pati Živilė nuolat šypsosi, jos mama vis braukia ašaras – skaudu, kai negali padėti savo vaikui, kai gąsdina nežinomybė dėl ateities.

 

 

„Norisi jas apkabinti ir palinkėti, kad visi skausmingi išgyvenimai pasimirštų ir su visų mūsų pagalba ateitų viltis, kad Živilė galutinai pasveiks ir į gyvenimą nužingsniuos tvirtais žingsniais“, – padėti mergytei kvietė I. Morkūnienė.

TV3 ir SEB banko organizuojamas sergančių vaikų paramos projektas „Išsipildymo akcija“ sėkmingai gyvuoja jau nuo 2003 metų. Per 15-lika akcijos metų buvo padėta net 160-iai itin sunkiomis ligomis sergančių ligoniukų. Kai kurie jų buvo tiesiog išplėšti iš mirties gniaužtų ir prikelti gyvenimui. 

Kaip aukoti vaikams, galite sužinoti užsukę į „Išsipildymo akcijos“ svetainę.

GALERIJA

  • I. Kavaliauskaitę-Morkūnienę sujaudino vėžiu sergančios mergaitės optimizmas
  • I. Kavaliauskaitę-Morkūnienę sujaudino vėžiu sergančios mergaitės optimizmas
  • I. Kavaliauskaitę-Morkūnienę sujaudino vėžiu sergančios mergaitės optimizmas
  • I. Kavaliauskaitę-Morkūnienę sujaudino vėžiu sergančios mergaitės optimizmas
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS