J. Statkevičius kitai dizainerei: esi bulvės veidu ir kugelio smegenimis | Diena.lt

J. STATKEVIČIUS KITAI DIZAINEREI: ESI BULVĖS VEIDU IR KUGELIO SMEGENIMIS

  • 19

Dizainerė Julija Janus, išsakiusi savo nuomonę apie neseniai Juozo Statkevičiaus pristatytą kolekciją, sulaukė riebaus žinomo kūrėjo kirčio.

„Julyte, jeigu tu bankrutuoji ir rengi visus maišais, nieko nepasiekei ir nepadarei, esi baisi vidutinybė nuo studijų laikų, tai nieko nesuvoki ir dabar! Tavo lūpomis kalba nevykėlio nežmoniškas pavydas. Kaip tau negėda, niekada nesakiau nieko apie tavo bulvių maišus ir bankrotą tavo. Nesąmonė, išplerus, stora esi, bulvės veidu. Ir kugelio smegenim. Žinai, aš tau pasakysiu: nemoki, nejauti ir nesugebi. Ir tau neduota. Nu, dabar laikykis. O šiaip norėjai reklamą mano šlovėje ir triumfe pasidaryti. Vargšė, nelaiminga tu. Su maišais nejuokink žmonių. Nieko nepasiekusi su savo maišais ir prasčiausiu pasiuvimu, o su mano drabužiais eis į Oskarus“, – pirmadienio vakarą socialiniame tinkle vyras dar pridėjo, kad J. Janus yra begėdė ir nevykėlė ir jai turėtų būti labai gėda.

Anot žinomo kūrėjo, pasaulyje nesibaigia du dalykai, tai – visata ir žmonių kvailumas. J. Statkevičius dar pridūrė, kad dizainerei jis už jos nuomonės išdėstymą socialiniame tinkle neatleis.

Daugeliui internautų užkliuvo ne tik J. Statkevičiaus įrašo tonas, bet ir begalė rašybos klaidų. Internautai vyrą išvadino beraščiu, buože, nepraustaburniu, marozėliu.

„Facebook“ nuotr.

Cirkas, o ne mada

J. Statkevičių šitaip supykdė šeštadienį J. Janus socialiniuose tinkluose išdėstyta asmeninė nuomonė.

„Stebėjau visą Juozo jubiliejaus sklaidą ir pati sau galvojau: prancūzai, pačia seniausia savo forma. Visa tai – prieš ką jie patys dabar protestuoja. Nieko prieš juos neturiu, tik mano, šiuolaikinės moters poreikiai, yra visai kitokie. Man atrodo, kad asmenybė, gebėjimai, sveikas gyvenimo būdas, sportas, dinamiška kasdienybė, saikingas vartojimas senai dominuoja virš nusidėvėjusių moterų kankinimo įrankių. Laboutin'o ir Christian'o Dior'o formos žavi kaip filmai apie viduramžių karalienes, tačiau būti įkištai į panašų stilių man reikštų grįžti į inkvizicijos laikus“, – savo įraše kūrėja klausė, kokia XXI a. yra graži moteris. 

„Sveiko kūno ir sveikos sielos. Jei ji gimdžiusi, gyvena pilnavertį šeimos gyvenimą, rūpinasi savimi ir yra mylima –  ji tikrai atrodo kitaip, nei Juozo modeliai. Ir jai netinka tos suknelės, arba net jei ji į jas įsispraustų tai tuoj pat nusiimtų, nes nepatogu, įpareigoja, varžo. Tai tas pats kas spraustis į praeitų amžių korsetus, turniūrus, sukneles, šluojančias žemę, ir bandyti įsėsti į savo automobilį ar švęsti gimtadienį gastrobare, norint pašokti šiuolaikinės muzikos ritmais. Nu, niekaip. Tiesiog tai galbūt cirkas, bet ne mada. Sveikas, gyvenime save realizuojantis žmogus dabar yra tas, kurio išorinė elegancija daro įspūdį santūrumu ir komfortu, judesio ir asmenybės laisve. Ji žengia laisvai, jos judesių nekausto suveržimai, pakėlimai ir spaudimas. Ji negalvoja apie savo drabužį, nes drabužis yra tarsi antra oda. Ji galvoja, kokios užduotys jos laukia jos veikloje, ko mokysis, ką perskaitys, kur pramogaus, vyks, su kuo susitiks ir ką naujo pamatys. Ji žavi savo puikiu humoro jausmu, emociniu intelektu, išraiškingu temperamentu ir nuoširdžia reakcija. Jai net į galvą nešauna priėjus prie vyro pradėti tankiai mirksėti ir išpūsti krūtinę bei įtraukti užpakalį, nes tai gali patikti nebent alaus pilvams iš Sibiro, atvykstantiems pademonstruoti savo piniginės gylį į senus, pradvisusius prancūziškos Rivjeros viešbučius, kurie vis dar išdidžiai save vadina 5 žvaigždučių svetingumo lygiu, nors jau 30 metų kaip praėjo jų aukso amžius“, – J. Janus tiki, kad inovacija yra užprogramuota mados raidoje, nes mados dizainas reaguoja į visas pasaulines ar bendruomenės aktualijas.

Anot moters, teatras taip pat reaguoja: gražaus gyvenimo rodymas be jokios reakcijos į aktualijas daugiau panašus į cirko pasirodymą, kur moteris, kaip lokys už cukraus gabaliuką eina ratu pagal dresiruotojo komandą.

Kūrėja įrašo pabaigoje klausė, tai kas gi yra ta lietuviška mada? Teatras, industrija ar cirkas? Atgyvena ar inovacija?

GALERIJA

  • Julija Janus
  • Juozas Statkevičius
Rašyti komentarą
Komentarai (19)

Vilijampolėj

gimė , stepžukį baigė .............. siūvejas mandagumo ir retorikos prie konteinerių išmoko

Dangėpadangė

Konkurencija yra biaurus dalykas.O dar mados pasaulyje....Čia visi būdai geri.Kiekvienas klientas susiras sau tinkamą siuvėją,oi atleiskite,kutiurje. Man tinka abiejų konkurentų dizainas.Vienas progoms,kitas visur kitur.Sėkmės ir nesidrąskykit.Visvien visų pabaiga viena.

KEMBRIKAS

O kodel spavuoti kodel taip nemegsta moteru?Rude nekvepia.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS