Jo belaukiant portalas kviečia prisiminti didžiausią nuostabą „Eurovizijos“ istorijoje sukėlusius pasirodymus. Kasmet konkurso dalyviai Europą stengiasi sužavėti balsais, triukais, ekstravagantišku įvaizdžiu, įspūdingais specialiaisiais efektais, tačiau tik nedaugeliui pavyksta įspausti pėdsaką „Eurovizijos“ gerbėjų atmintyje. Viena jų – barzdotoji moteris Conchita Wurst, išplėšusi pergalę Austrijai 2014-aisiais.
Ne mažesnį įspūdį paliko Verka Serdiučka – atlikėjas Andrijus Danilko, 2007-aisiais atstovavęs Ukrainai su daina „Dancing Lasha Tumbai“. Jis finale liko per plauką nuo pergalės – antras.
Persirengėlių parade neabejotinai garbią vietą užima šokiruojanti Suomijos sunkiojo metalo grupė „Lordi“, “Eurovizijos” laurus nuskynusi 2006-aisiais su daina „Hard Rock Hallelujah“. Teatrinį sunkųjį metalą arba monstrų metalą grojantis kolektyvas išgarsėjo ir dėl savo neįprastos išvaizdos – visada pasirodo tik su monstrų kostiumais.
Kad „Euroviziją“ reikia užkariauti įvaizdžiu, dar 1979-aisiais buvo įsitikinę vokiečiai, atstovauti šaliai siuntę pop grupę „Genghis Khan“ (dar žinomą kaip „Dschinghis Khan“) Tuo metu scena virto didžiausios visoje žmonijos istorijoje Mongolijos imperijos aidu ir sužavėjo žiūrovus, kurie kolektyvui skyrė 4 vietą.
Sėkmingiausia „Eurovizijos“ šalis Airija, laimėjusi konkursą 7 kartus, 2008-aisiais savo atstovu išrinko… kalakutą Dustiną (Dustin the Turkey). Tai – šioje šalyje populiari lėlė personažas, išleidusi keletą albumų. Bet tokio humoro Europa nesuprato – kalakutas, atlikęs dainą „Irelande Douze Pointe“, pusfinalyje buvo tik 15-as ir į finalą nepateko.
Naujausi komentarai