Po Rumšiškių muziejų nusiaubusio gaisro muziejininkai festivalio laukia su nerimu | Diena.lt

PO RUMŠIŠKIŲ MUZIEJŲ NUSIAUBUSIO GAISRO MUZIEJININKAI FESTIVALIO LAUKIA SU NERIMU

Prieš metus Rumšiškėse, Liaudies buities muziejuje, kilo gaisras, per kurį sudegė du muziejaus pastatai. Tuo metu ten vyko muzikos festivalis „Granatos Live“.

Nustatyta, kad gaisrą sukėlė fejerverkai. Festivalio organizatoriai įsipareigojo pastatus atstatyti.

„Organizatoriai, vykdydami savo sutartinius įsipareigojimus, suorganizavo visą šios gaisravietės sutvarkymą, medžiagos atrinkimą. Kai kurie rąstai atrinkti, kad matytųsi, kaip turi būti sukertami, po to organizavo projektavimo darbus, muziejaus darbuotojai konsultavo ir surado rangovus, kurie tą pastatą atstatė“, – paaiškino Liaudies buities muziejaus direktorė Violeta Reipaitė.

Pasak pašnekovės, iki rugpjūčio 15 d. abu pastatai turėtų būti atstatyti.

Siekiant užtikrinti, kad šiemet Rumšiškėse festivalis vyktų saugiai, organizatoriai parengė išplėstinį planą, kaip per festivalį bus saugomas muziejaus turtas.

„Sudaryta 180 savanorių komanda, kurie yra suskirstyti pamainomis po 70 žmonių. Savanoriai aprūpinti ryšio ir priešgaisrinėmis priemonėmis. Jų pagrindinė užduotis nedelsiant suteikti informaciją. Jei praeitais metais gaisrininkus būtų laiku pasiekusi informacija apie gaisrą, būtų pavykę laiku užgesinti. Kaip ir pernai, taip ir šiemet muziejaus teritorijoje bus keturios gaisrinės mašinos, trys autopompos“, – apie pasirengimą festivaliui pasakojo V. Reipaitė.

Nepaisant pasiruošimo, muziejaus direktorė prisipažino su nerimu laukianti festivalio.

Išsamiau – įraše.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS