„Rondo“ ture – papildomi koncertai Anglijoje ir naujausia garso aparatūra | Diena.lt

„RONDO“ TURE – PAPILDOMI KONCERTAI ANGLIJOJE IR NAUJAUSIA GARSO APARATŪRA

  • 0

Prieš metus viešėdamas muzikos mugėje Frankfurte, „Rondo“ lyderis Aleksandras Ivanauskas-Fara įsisvajojo apie ypatingą garso sistemą. Svajonės pildosi – jo ir grupės „Rondo“ jubiliejiniame ture publika galės įvertinti kaip tik tokią, moderniausią įgarsinimo aparatūrą. Be to, pranešama, kad spalį du įžanginiai turo koncertai bus surengti Anglijoje – Lydse ir Londone.

„Pernai nuvažiavau į „Musikmesse“ Frankfurte, jau galvodamas apie turą. Per dvi dienas parodoje tiek kilometrų išvaikščiojau, kad kojų nejaučiau. Ten išvydau JBL aparatūrą, ir ji man nebeleido užmigti. Paskui mes pasikalbėjome su kompanija „Combo“, kuri rūpinsis mūsų turo koncertais. Taip sutapo, kad jie irgi norėjo atsinaujinti savo garso aparatūros parką ir įsigyjo būtent tai, apie ką aš svajojau!“ – džiūgauja A. Ivanauskas-Fara.

Garso sistema, kurią įsigijo lietuviai – viena lyderiaujančių pasaulyje ir numeris 1 JAV rinkoje, galingiausių „full size line array“ sistemų kategorijoje. Ją savo turams renkasi Lenny Kravitz, Pitbull, Enrique Iglesias ir daugelis kitų žvaigždžių.

„Labai smagu, kad „RONDO Live“ koncertuose naudosime pačią moderniausią, galingiausią apratūrą, kuri sukuria ypatingai švarų garsą. Visas pasaulis pripažįsta, kad JBL pagamino stebuklą, – sako Fara. – Žmonės vis pasiguodžia, kad „Siemens“ arenoje Vilniuje garsas juos nuvilia. Tai dabar galiu patikinti, kad bus tiek garso kolonėlių po visą areną tolygiai iškabinta, kad ir kur sėdėtum – visur bus vienodai geras, nesuveltas garsas, ne tik salės priekis viską girdės kokybiškai. Žmonės garsu tikrai bus patenkinti. O aš jau dabar patenkintas, nes girdėjau šitos aparatūros bandymus.“

Anot A. Ivanausko, pasiruošimas jubiliejiniam turui vyksta pilnu tempu, o komanda tokiu dažniu generuoja naujas idėjas, kad procesas tiesiog kunkuliuoja.

„Tų scenografijos, apšvietimo, vizualizacijų pasiūlymų yra labai daug. Žinoma, kai kurie – visiškai neįgyvendinami. Buvo kalbų apie ypatingą sceną, kurią galima atsigabenti iš Amerikos. Bet už tai, ko gero, tektų kreditoriams įsipareigoti iki gyvenimo pabaigos, – juokiasi „Rondo“ vedlys. – Tačiau yra ir labai protingų, gerų pasiūlymų. Mes perdaug mylime savo žiūrovą, kad galėtume jį nuvilti. Todėl reikia ypatingai ruoštis, kad visi išeitų po koncerto plačiai šypsodamiesi ir pasakytų: čia tai šventė, čia tai jubiliejus, kaip buvo faina! Labai stengiamės, ir aš tikiuosi, kad taip ir bus, nes jau pirmieji žingsniai ir pirmi sėkmingi susitarimai labai motyvuoja dirbti. Be to, turėsime labai geras, kokybiškas vaizdo projekcijas, transliacijas realiame laike, yra dar visokių minčių...“

Kompanija mąsto, kaip žiūrovą ne tik nudžiuginti, bet ir įtraukti į visą siautulį. „Tai bus ilgas dviejų dalių koncertas su pertrauka. Ir prieš jį, ir pertraukos metu klausytojai nebus palikti. Įsivaizduokime, kad veiksmas vyks kaip per krepšinio varžybas – bus smagus ir netrūkstamas. O jei kas sumanys pirštis – tai prašome, manau, kad leisčiau per koncertą užlipti ant scenos, priklaupti ant kelio ir padovanoti savo širdies damai žiedą. O kodėl gi ne? Taigi žmonėms gera, visi džiaugiasi, nuotaika – 100 balų. Aš jau tuomet būčiau kaip piršlys, ko gero? Su visa sale padainuotume“, – juokiasi Aleksandras.

Jis sako, kad pagrindinis „Rondo“ koziris – muzika. Tačiau šiuo metu susidariusi dainų spūstis verčia gerai pasukti galvą, kuriuos hitus įtraukti į programą.

„Kol kas atrinkome 40 dainų pretendenčių, o iš jų liks gal 24-ios. Tai ir sėdime dabar su komanda, svarstome, ko atsisakyti. Tai čia vien mūsų dainos, o dar yra sumanymų užgriebti ir pasaulinę klasiką, nes bus labai stipri muzikantų brigada. Būtų prasminga išnaudoti šių nuostabių, aukščiausio lygio Lietuvos muzikantų sugebėjimus. Nesinori, kad jie kažkur šešėlyje pastovėtų, tiesiog pritartų truputėlį ir viskas. Norisi, kad žmonės juos pamatytų. Taigi, vėl vyksta atranka, kokius pasaulinius kūrinius įtraukti į programą. Žodžiu, kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių, nes kiekvienas komandos narys atsiduoda visa širdimi ir galvoja, kaip gi dar pagražinti tuos koncertus. Tai dabar aš nebeįsivaizduoju, kokio jie bus grožio“, – juokiasi Fara.

„Rondo“ lyderis turi gerų žinių ir lietuviams, gyvenantiems svetur: jubliejinis turas „RONDO Live“ prasidės papildomais, įžanginiais koncertais Anglijoje: spalio 13 dieną grupė koncertuos Lydse, klube „Pryzm“, o 14 d. – Londono klube „Roka“.

Lietuviškieji „RONDO Live“ koncertai vyks lapkričio 23-iąją „Siemens“ arenoje Vilniuje, gruodžio 1 dieną – Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, 9 dieną – Šiaulių arenoje, o gruodžio 16-ąją – Kauno „Žalgirio“ arenoje. Vilniuje ir Kaune vyksiančių koncertų bilietus platina „Tiketa“, Šiauliuose – Ticketmarket.lt, Klaipėdoje – bilietai.lt.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS