Šachmatų žvaigždė padavė į teismą „Netflix“: teigia, kad ji vaizduojama seksistiškai | Diena.lt

ŠACHMATŲ ŽVAIGŽDĖ PADAVĖ Į TEISMĄ „NETFLIX“: TEIGIA, KAD JI VAIZDUOJAMA SEKSISTIŠKAI

  • 3

Gruzijos šachmatų legenda Nona Gaprindašvili pateikė „Netflix“ 5 mln. dolerių ieškinį dėl šmeižto, jame sakoma, kad didžiulio populiarumo sulaukusiame televizijos seriale „Karalienės gambitas“ ji vaizduojama „seksistiškai ir menkinančiai“.

Kalifornijos teismui ketvirtadienį pateiktame ieškinyje „Netflix“ kaltinama išgalvotame seriale iškraipiusi N. Gaprindašvili laimėjimus. Jame sakoma, kad serialas melagingai leidžia manyti, jog buvusi pasaulio čempionė niekada nežaidė vyrų šachmatų turnyruose, taip pat tvirtinama, kad N. Gaprindašvili, dabar 80-ies, varžėsi su dešimtimis geriausių žaidėjų vyrų ir įveikė 28 jų. „Netflix“ įžūliai ir sąmoningai melavo apie N. Gaprindašvili laimėjimus“, – sakoma ieškinyje.

„Teiginys, kad N. Gaprindašvili „niekada nežaidė su vyrais“, yra akivaizdžiai melagingas, taip pat labai seksistinis ir menkinantis, – rašoma ieškinyje. – Dar labiau įžeidžiamas yra „ Netflix“ apibūdinimas, kad N. Gaprindašvili yra rusė, nors buvo žinoma, kad ji gruzinė.“

„Netflix“ savo pareiškime teigė, kad „puoselėja tik didžiausią pagarbą poniai Gaprindašvili ir jos nepaprastai karjerai, tačiau mano, kad ši pretenzija neturi pamato, ir energingai ginsis byloje“.

Gruzijos vakariniame Zugdidžio mieste 1941 m. metais gimusi N. Gaprindašvili žaidė šachmatais nuo 13 metų. Ji 20-ies metų laimėjo pasaulio moterų čempionatą ir keturis kartus sėkmingai apgynė savo titulą, kol 1978 m. pralaimėjo karūną kitai gruzinei, 17-metei Maiai Čiburdanidzei. Tais pačiais metais ji tapo pirmąja moterimi, kuriai FIDE suteikė didmeistrės vardą.

„Netflix“ teigia, kad „Karalienės gambitas“ tapo jos „didžiausiu visų laikų miniserialu“, 62 mln. namų ūkių jį pažiūrėjo per pirmas 28 dienas.

2021 m. liepą Kalifornijoje įsikūrusi transliacijos paslaugų teikėja turėjo 209 mln. abonentų.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

nuomonei

tai ar palengvejo, kai issakei savo nuomone?

Bobutės pasakos nežinantiems

Bobutė nusprendė pasipiarinti,vienas ruskis net Kamerona už plagiatą nori nuteisti,tipo jis sukūrė Avatarą....bet kam tokius kliedesius platinti?

Nuomonė

Sena kvaiša....

SUSIJUSIOS NAUJIENOS