Į parodą Vilniuje atvyksta prašmatnios viešnios iš Maskvos. Jos pasirodys šiandien, Sašos Petrovos Autorinės lėlės parodoje.
Tai jau nebe pirmas S.Petrovos apsilankymas Lietuvoje. Prieš metus Saša su Mariumi Jampolskiu dalyvavo labdaros projekte "Meilė", skirtame vėžiu sergantiems vaikams. Kartu jie sukūrė Mažojo Princo lėlę, kuri buvo parduota Rotušėje vykusiame aukcione, o gauti pinigai perduoti mergaitei iš Klaipėdos, Karolinai Gervynaitei, gydyti.
Šį kartą S.Petrova atveža savo porcelianinių lėlių kolekciją, pavadintą "Derlius" (rus. – "Урожай"). Pavadinimas "Derlius" sugalvotas su Rygos lėlių dailės muziejaus direktore Inara Liepa ir simbolizuoja derlingumą. Iš tikrųjų "vaisinė" tema ryškiai pastebima ne tik pavadinimuose, bet ir žvelgiant į apipavidalinimą. Ilgakojės porcelianinės gražuolės guli, sėdi ir stovi tarp obuolių ir braškių.
"Vaikystėje man sakydavo, kad jei užsimerksi – lėlės atgis. Tai netiesa! Kaip matote, aš suaugau, o meilė lėlėms liko", – pasakojo apie save S.Petrova.
Tarptautinio kultūros ir meno centro direktorės Viktorijos Voronovos žodžiais tariant, "Autorinė lėlė – tai menininko bandymas būti nuošaly nuo agresyvaus meno naujųjų technologijų epochoje, pasitraukti nuo šiuolaikinio pasaulio chaoso į visiškai kitokią kamerinę erdvę, sukurti joje savas žaidimo taisykles. Skirtingai nei teatrinė lėlė, lėlių animacija, žaidimams skirtos vaikiškos lėlės ar taikomojo meno pavyzdžiai, šios lėlės – tai kūriniai, skirti grožėtis ir mėgautis, jie stulbina savo nežaidybiniu gilumu.
"Iš visų jėgų stengiuosi sugriauti žmonių įsivaizdavimą apie lėlę kaip apie rankdarbių rūšį. Mano akimis žiūrint, lėlę mes turime suvokti ir kaip aukšto lygio išskirtinį meną. Glamūras ir šalta prabanga – tai šitos kolekcijos mano lėlių stilius", – aiškino S.Petrova. Ji prisipažino, kad darydama kai kurias lėles kartais pasižiūri į veidrodį – kad būtų lengviau pavaizduoti mimiką, kuri kūrėjai itin svarbi.
Paroda Bokšto g. 2 veiks iki 2010 m. sausio 16 d.
Naujausi komentarai